iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos] DRL, LED, reflektory

ODPOWIEDZ
Gesiu
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 15:04
Renault: Koleos
Silnik: 2000

[Koleos] DRL, LED, reflektory

Post autor: Gesiu »

Witam, Czy ktoś zastanawiał się nad montażem w reflektorach LED. Czy można je rozkleić?

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: DRL, LED, reflektory

Post autor: Exafi »

ja DRL założyłem w miejsce halogenów, kupiłem Osram 2w 1 z homolgacją ,wiec mam i halogen przeciwmgielny oraz do jazdy dziennej ;) nawet w miare fajnie to wygląda

Gesiu
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 15:04
Renault: Koleos
Silnik: 2000

DRL, LED, reflektory

Post autor: Gesiu »

Tak, wiem ale chodzi mi o reflektory..

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: DRL, LED, reflektory

Post autor: superlolek »

Raczej pewnie nikt gdyż taka kombinacja sprawi, że utracisz homologację na lampę tym samym w razie wypadku lub bardziej szczególowej kontroli, możesz mieć spore problemy.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

Gesiu
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 15:04
Renault: Koleos
Silnik: 2000

Re: DRL, LED, reflektory

Post autor: Gesiu »

Założyłem oprawy przeciwmgielnych z ledami oraz ledy dwufunkcyjne zamiast żarówek kierunkowskazów. Dzie je podpiąć? chodzi mi o konkret a nie teroię jeżeli można prosić :).

Gesiu
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 15:04
Renault: Koleos
Silnik: 2000

Re: DRL, LED, reflektory

Post autor: Gesiu »

Podłączyłem, efekt na zdjęciu
http://ifotos.pl/z/qhexnqs" target="_blank

Koleos
Bywalec
Bywalec
Posty: 24
Rejestracja: środa, 20 grudnia 2017, 06:12
Renault: Koleos 4x4 2009
Silnik: 2.0 dci 150KM

Re: DRL, LED, reflektory

Post autor: Koleos »

Exafi pisze: poniedziałek, 3 lipca 2017, 19:12 ja DRL założyłem w miejsce halogenów, kupiłem Osram 2w 1 z homolgacją ,wiec mam i halogen przeciwmgielny oraz do jazdy dziennej ;) nawet w miare fajnie to wygląda
Ile kosztowały takie światła oraz jak ustawiłeś ich działanie. Czy dzienne zapalają się od razu po włączeniu zasilania czy dopiero po uruchomieniu silnika, jak to działa z funkcją AUTO oraz w jaki sposób dodałeś funkcję DRL w komputerze ?

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: {Koleos] DRL, LED, reflektory

Post autor: Exafi »

Zakładał mi to elektryk. Cena ok 1000zl Ogólnie po zapłonie już świecą dzienne, ale jeżdżę cały czas na auto . Więc jest wykorzystany czujnik zmierzchu i samo zmienia między dziennymi oraz mijania. Doświetlenie zakrętów działa jak włączysz kierunkowskaz ,po wyłączeniu stopniowo przygasa. Działa to oczywiście tylko przy włączonych światłach mijania. Na YT jest kilka filmów z tymi światłami jak to działa. Jedyne co ,to dzienne świecą tez z awaryjnymi ,więc jak otwierasz, zamykasz auto ,to mrugaja także te dzienne . Mi to osobiście nie przeszkadza. Oczywiście drl mrugaja z awaryjnymi tylko jak masz włączone mijania :) jak masz więcej pytań,to chętnie odpowiem.. dodam,że mocowanie trzeba samemu dorobić. Dokupiłem tez do tych świateł specjalne uchwyty,ale nie pasowało. Więc inwencja twórcza :)

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: {Koleos] DRL, LED, reflektory

Post autor: ZygaM »

Na dziennych LED nie ma co oszczędzać. Dobrej jakości trzeba zapłacić więcej niż 250 zł. Te poniżej podanej ceny, mimo, że sprzedający dają gwarancję, gasną po około 6 do 12 miesięcy. Oczywiście nie ma na to szablonu. Możesz trafić za 50 zł komplet i będą świeciły wieki. Ale dużo jeżdżę i widzę jak czasami coś tam komuś z przeciwka mryga podczas jazdy albo po prostu żarzy - kasa wydana na darmo.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

farcaul
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: środa, 2 sierpnia 2017, 19:10
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos] DRL, LED, reflektory

Post autor: farcaul »

Exafi pisze: niedziela, 4 marca 2018, 20:43 dodam,że mocowanie trzeba samemu dorobić. Dokupiłem tez do tych świateł specjalne uchwyty,ale nie pasowało. Więc inwencja twórcza :)
Napisałem w innym wątku ale nie widziałem wcześniej tego.
Kupowałeś uchwyty od Nissana i nie pasowało i tak? To były Fog czy Fog PL?

Jak oceniasz jasność tych przeciwmgłowych?

ODPOWIEDZ