iparts></a>
<a href= francuskie

[Fluence 2015]Światła LED do jazdy dziennej

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Sozay
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 23 września 2020, 12:58
Renault: Fluence
Silnik: 115

[Fluence 2015]Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: Sozay »

Jest to mój pierwszy post więc na początek Witam Wszystkich.

Jak w tytule problem dotyczy światła LED do jazdy dziennej. w Moim Fluenecie (2015 r.) przepalił się prawdopodobnie lampa Led (nie świeci) - mrygła pare dni, raz świeciła raz nie i padła.

Moje pytanie - czy możliwe że to padł bezpiecznik a nie samo światło LED? Wymiana lampy LED to koszt ponad 500 zł. Lampa 350 zł a robocizna jakies 200 zł.

Chciałbym wykluczyć inne możliwości, jak właśnie ten bezpiecznik, żeby nie dać się naciągnąć na naprawę czegoś co być może nie jest zepsute.

Z góry dzięki za Wasze pomysły.

Pozdrawaim

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Fluence 2015]Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: kudlaty »

To sprawdź bezpieczniki i będziesz wiedzieć. Według mnie LED kaput. Poszukaj w necie firmy co regeneruje reflektory może tez ogarną wymianę LEDów.
200zł za wymianę reflektora? To rozbój. Zrobisz to samodzielnie przy użyciu podstawowych kluczy. Gdzie to tak zdzierają?

Sozay
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: środa, 23 września 2020, 12:58
Renault: Fluence
Silnik: 115

Re: [Fluence 2015]Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: Sozay »

No chcę to zrobić, tylko nie jestem w tym dobry, nie mam wiedzy. Może jakiś schemat, zdjęcie, gdzie go szukać.

Koszt taki wysoki bo trzeba zdjąć cały zderzak. Lampy LED w tym Fluencie są pod reflektorami, osobno, wmontowane w zderzak właśnie.

Regeneracja nie wchodzi chyba w grę. W końcu to LED.

A koszt wymiany potwierdzony w dwóch mechaników w Toruniu. Serwis bierze 100 zł netto za wymianę, ale sama lampa u niech ponad 400 zł netto.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Fluence 2015]Światła LED do jazdy dziennej

Post autor: kudlaty »

Kup lampę i wymień sam. Nie potrzebujesz schematów do tego. Parę śrub i zderzak zdjęty i masz wszystko na wierzchu. Ja w L3 żeby zmienić żarówkę za każdym razem ściągałem zderzak.

ODPOWIEDZ