iparts></a>
<a href= francuskie

[Fluence 2015] Oryginalne czujniki parkowania przód

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Tomi198477
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 23 grudnia 2017, 11:42
Renault: Fluence
Silnik: 1.6 16V

[Fluence 2015] Oryginalne czujniki parkowania przód

Post autor: Tomi198477 »

Witam. Posiadam w swoim Fluence 1.6 16V z grudnia 2015r fabryczne czujniki parkowania z tyłu. Auto kupiłem w tym roku i chciałem dołożyć do niego oryginalne czujniki na przód tak aby na wyświetlaczu zegarów wyświetlały się informacje o odległości od przeszkody tak jak jest to w wypadku tyłu. Niestety w salonie za części wraz z robocizną powiedziano mi 1700 zł. Za same części 900 zł. Pomyślałem więc że poszukam samemu części i zrobię to sam. Niestety brakuje mi kilku informacji. Może ktoś kto ma takie czujniki fabryczne zechce mi podpowiedzieć jaki należy mieć moduł PDC chodzi mi o numer modułu obsługującego przód i tył i najlepiej zdjęcie wtyczki w niego wchodzącej. Wiem też że nie mam wiązki idącej do przodu auta do zderzaka i do przełącznika on/off w desce obok regulacji świateł. Czy ten przełącznik jest w ogóle potrzebny bo tylne czujniki włączam z pozycji komputera pokładowego w opcji "włącz pomoc parkowania tyłem". Czy po zmianie modułu PDC pojawi mi się tam opcja "włącz pomoc parkowania przodem"? Słyszałem też że wiązka czujników z przodu w zderzaku jest taka sama jak ta w zderzaku z tyłu. Czy to prawda? Czy ktoś dysponuje może jakimś schematem wiązek PDC w tym aucie bo nigdzie w internecie tego nie ma? No i ostatnie irytujące mnie pytanie. Na allegro znalazłem też czujniki przód i tył Valeo http://allegro.pl/czujnik-czujniki-cofa ... 45123.html Czy myślicie że istnieje możliwość podłączenia takich czujników i modułu pod wiązkę już istniejącą w aucie tak aby włączanie i wyłączanie czujników odbywało się z poziomu komputera pokładowego i aby na wyświetlaczu zegarów pokazywała się graficznie za pomocą kresek odległość od przeszkody?

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Fluence 2015] Oryginalne czujniki parkowania przód

Post autor: superlolek »

Tomi198477 pisze: sobota, 23 grudnia 2017, 12:34Na allegro znalazłem też czujniki przód i tył Valeo http://allegro.pl/czujnik-czujniki-cofa ... 45123.html Czy myślicie że istnieje możliwość podłączenia takich czujników i modułu pod wiązkę już istniejącą w aucie tak aby włączanie i wyłączanie czujników odbywało się z poziomu komputera pokładowego i aby na wyświetlaczu zegarów pokazywała się graficznie za pomocą kresek odległość od przeszkody?
Nie ma takiej opcji. Musisz mieć fabrykę.

Co do reszty pytań, sprawdź na forum Megane bo to w sumie jest Megane.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

Tomi198477
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 23 grudnia 2017, 11:42
Renault: Fluence
Silnik: 1.6 16V

Re: [Fluence 2015] Oryginalne czujniki parkowania przód

Post autor: Tomi198477 »

Na wstępie superlolek dziękuję za odpowiedź na jedno z moich pytań dotyczących czujników. Niestety potwierdziłeś mi moje przypuszczenia. Pomimo, że w oryginale w Fluence stosowane są moduły Valeo to są one inne niż dodatkowo montowane np takie jakie dałem w odnośniku. Co do reszty moich pytań to czy naprawdę nikt nic nie wie i nie jest w stanie pomóc? Szukałem po innych forach np Megane ale po coś jest przecież forum Fluence myślę że dla posiadaczy takich aut jak moje i szukanie w podobnych jest trochę mylące. O ile wiązki w danym roczniku mogą być podobne w Megane i Fluence o tyle modół w nich stosowany może być już zupełnie różny.

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: [Fluence 2015] Oryginalne czujniki parkowania przód

Post autor: superlolek »

Tomi198477 pisze: poniedziałek, 1 stycznia 2018, 21:24 O ile wiązki w danym roczniku mogą być podobne w Megane i Fluence o tyle modół w nich stosowany może być już zupełnie różny.
Jest taki sam. Mało tego zaskoczę Cię, w Scenicu III i Lagunie III także :ala: (Mowa o module PDC).
Różnica jest tylko w konfiguracji ustawienia czujników. To znaczy, że moduł z LIII ma skonfigurowane czujniki z odległościami pod Lagunę. Po założeniu do Megane, może troszkę wcześniej lub później pokazywać przeszkodę. Może co nie znaczy, że musi.
Tak czy inaczej Fluence to jest Megane tylko w sedanie. Nie wiem dlaczego nazwali ten samochód inaczej.
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

Tomi198477
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 23 grudnia 2017, 11:42
Renault: Fluence
Silnik: 1.6 16V

Re: [Fluence 2015] Oryginalne czujniki parkowania przód

Post autor: Tomi198477 »

Witam. Chciałbym trochę uzupełnić zaczęty przeze mnie temat. Mianowicie na chwilę obecną mam moduł o numerze 259906372R z jedną wtyczką widoczną na zdjęciu https://drive.google.com/open?id=1PASPU ... Pmq4ZB72dB . Moduł ten obsługuje jedynie tylne czujniki. Niestety nie mam żadnej innej wtyczki która biegła by jeszcze do modułu. Stąd wiem że nie mam wiązki przód w środku auta. W zderzaku niestety również nie ale to najmniejszy problem. Czy ktoś kto posiada oryginalny zestaw czujników przód - tył może podać numer katalogowy modułu jaki posiada, ponieważ wszystkie zasugerowane przez superlolek-a ze Scenic III i Laguny III jakie znalazłem na internecie mają inne wtyczki? Bardziej pasują już z wyglądu te od Clio IV czy Megane IV. Wiem że muszę szukać modułu z oznaczeniem DK a nie DJ niestety DJ posiadam, ale większość dostępnych nie ma nawet oznaczeń i posiada inne wejścia na wtyczki. Czy w związku z tym poza dołożeniem wiązki od przodu muszę wymienić również wiązkę tyłu? Chodzi mi o to czy z pod deski do modułu idzie jedna wiązka która łączy np plusy czy minusy i na końcu rozchodzi się na dwie wtyczki przód i tył czy są to dwie osobne wiązki kabli razem poizolowane? Mam też pytanie do posiadaczy aut po 2015r lub z końcówki rocznika tak jak moje Fluence Limited z grudnia. Czy na liczniku gdzie graficznie pokazuje się wam odległość auta od przeszkody przy oryginalnych czujnikach przód - tył pokazuje Wam się odległość również z przodu (chodzi mi o wyświetlane kreski) czy macie jedynie sygnał dźwiękowy? Mój licznik posiada na wyświetlaczu na około wyskakującego auta kreski zarówno z przodu jak i z tyłu, ale z racji braku czujników przód są one niewyświetlane. W Serwisie Renault powiedzieli mi że po montażu czujników u nich pomimo licznika posiadającego taką funkcję będę posiadał tylko efekt dźwiękowy bez graficznego ponieważ nie są w stanie sparować tak modułu by to działało. Czy to prawda czy tylko brak chęci z ich strony? Przecież np Kadjar czy Talisman na podobnym liczniku mają wyświetlanie graficzne przód i tył.

ODPOWIEDZ