iparts></a>
<a href= francuskie

[Fluence 2.0 16V] - Klimatyzacja-odgłos ze sprężarki

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
zbigi
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 20:04
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0 16V

[Fluence 2.0 16V] - Klimatyzacja-odgłos ze sprężarki

Post autor: zbigi »

Witam
Mam taki według mnie dziwny odgłos załączenia klimy (pewnie elektromagnes sprężarki). Wygląda to tak:
1. Rano jak jest chłodno i wszystko jest zimne to bardzo ładnie załącza się sprężarka takim typowym prawidłowym "pstryk". I tu uważam, iż to normalne.
2. W trakcie jazdy czy postoju też wszystko O.K.( bez względu na temperaturę silnika i zewnętrzną ).
3.Wracam do rozpalonego na słońcu auta odpalam i słyszę zamiast krótkiego "pstryk" długotrwały (ok 3 sekundy) zgrzyt. Potem każde załączenie sprężarki w trakcie jazdy i postoju np. w korku jest właściwe (krótkie pstryk).
4. Wracam do rozgrzanego wcześniejszą jazdą auta np. z zakupów w centrum handlowym po 1 godzinie odpalam auto i zgrzyt jest dużo dłuższy.
Czyli jak gorąco na zewnątrz + nagrzanie komora silnika od silnika to zgrzyta. Zgrzrzrzyyyyyt występuje tylko przy pierwszym załączeniu sprężarki potem jest tak jak powinno być. W zimę ten problem nie występuje. Klimę mam zawsze włączoną na Auto i z takim ustawieniem uruchamiam samochód. Chłodzenie działa super.
Czy ten typ tak ma, czy coś jest nie tak? :/

Awatar użytkownika
Arczi92
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 369
Rejestracja: piątek, 20 stycznia 2012, 09:21
Renault: Meg I i III Lala II
Silnik: 2x K4M - F9Q
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [Fluence 2.0 16V] - Klimatyzacja-odgłos ze sprężarki

Post autor: Arczi92 »

M Meganie 3 mam podobnie ale jakoś sie nie przejmuje :)
viewtopic.php?f=3&t=10776 Megane Classic :)
http://www.klubrenault.pl/forum/viewtop ... =3&t=13103 Megane III
Renault Laguna II ph II 1.9 dCi 130 kuni 2007r :ala:
#94 Arczi92

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Fluence 2.0 16V] - Klimatyzacja-odgłos ze sprężarki

Post autor: Maciej R21 »

Być może naleciał jakiś syf do sprzęgła sprężarki i w początkowej fazie następuje poślizg. Dzieje się tak tylko na gorącym silniku ponieważ przy czynnik chłodniczy zwiększa swoje ciśnienie wraz ze wzrostem temperatury i sprężarka potrzebuje większej " siły" aby ruszyć.
Nie ślizga się czasami pasek ??? Zaglądałeś pod maskę ??
Obrazek

zbigi
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 20:04
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0 16V

Re: [Fluence 2.0 16V] - Klimatyzacja-odgłos ze sprężarki

Post autor: zbigi »

Maciej R21 pisze:Być może naleciał jakiś syf do sprzęgła sprężarki i w początkowej fazie następuje poślizg. Dzieje się tak tylko na gorącym silniku ponieważ przy czynnik chłodniczy zwiększa swoje ciśnienie wraz ze wzrostem temperatury i sprężarka potrzebuje większej " siły" aby ruszyć.
Nie ślizga się czasami pasek ??? Zaglądałeś pod maskę ??
Zalądałem pod maskę i słuchałem. Pasek się nie ślizga.

Awatar użytkownika
Spiker
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 492
Rejestracja: czwartek, 19 stycznia 2012, 14:35
Renault: Megane3 i MB W203
Silnik: 1.4Tce i 320CDI

Re: [Fluence 2.0 16V] - Klimatyzacja-odgłos ze sprężarki

Post autor: Spiker »

w zime klima sie nie załącza wiec tego nie usłyszysz. Tak czy inaczej trzeba ją wytargać z samochodu i może sie skończyć na samym czyszczeniu albo 400 zł za elektromagnes

zbigi
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 20:04
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0 16V

Re: [Fluence 2.0 16V] - Klimatyzacja-odgłos ze sprężarki

Post autor: zbigi »

Spiker pisze:w zime klima sie nie załącza wiec tego nie usłyszysz. Tak czy inaczej trzeba ją wytargać z samochodu i może sie skończyć na samym czyszczeniu albo 400 zł za elektromagnes
Auto mam na gwarancji, więc zgłoszę to ASO. Na forum poruszyłem ten temat (ew. problem )aby czegoś się dowiedzieć i wiedzieć jak z nimi rozmawiać nie dając się spuścić na bambus.
Dzięki i pozdrawiam :)

_Artur_
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2016, 10:49
Renault: RENAULT FLUENCE
Silnik: 1,6 16V 110KM
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Fluence 2.0 16V] - Klimatyzacja-odgłos ze sprężarki

Post autor: _Artur_ »

hej, wiem że temat dawno nieaktywny ale mam podobny problem w swoim Fluence, z tym że u mnie każde pierwsze włączenie nie ważne czy zimny silnik czy nie, sprężarka zgrzyta, potem już słychać tylko kliknięcia.. w ASO powiedzieli że to tak ma być bo czynnik ma jakieś tam ciśnienie i tak dalej - ja sie na tym nie znam i ciekawy jestem jak to było u ciebie Zbigi co ci powiedzieli wtedy w ASO..?

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Fluence 2.0 16V] - Klimatyzacja-odgłos ze sprężarki

Post autor: Maciej R21 »

Generalnie , sprawne sprzęgło nawet jeśli ślizga się przy starcie , to nie powinno wydawać dziwnych dźwięków. Po to właśnie jest " sprzegło" żeby załączyć spręzarkę z poślizgiem. Inaczej zachowa się przy włączeniu klimy przy 1000 obr , a inaczej w czasie jazdy np. przy obrotach 3000.
Jeśli chodzi o zimę . To wręcz wymagane jest włączenie klimy przynajmniej raz na dwa tygodnie. Żeby sprężarka ruszyła , trzeba włączyć obieg zamknięty , bo na mrozie faktycznie klima nie ruszy w innym wypadku.
Takie okresowe włączenie , zapobiega wyciekom czynnika , bo smarowane są uszczelnienia. Zapobiega też osadzaniu się rdzy na sprzęgle. .
Obrazek

_Artur_
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2016, 10:49
Renault: RENAULT FLUENCE
Silnik: 1,6 16V 110KM
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Fluence 2.0 16V] - Klimatyzacja-odgłos ze sprężarki

Post autor: _Artur_ »

fakt, o tym żeby w zimie klime uruchamiać mówili mi w ASO ale nie dodali już że musi być obieg zamknięty włączony.. na szczęście zima nie była zbyt sroga a ja miałem klime ma AUTO ustawioną i załączała się bo było słychać ten dźwięk.. będę miał w czerwcu przegląd po pierwszym roku to jeszcze raz im zwrócę uwagę na to..

chapsp
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 10 marca 2017, 21:26
Renault: fluence
Silnik: 1.5 d

Re: [Fluence 2.0 16V] - Klimatyzacja-odgłos ze sprężarki

Post autor: chapsp »

Hejka, czy ktos wie jak odpowietrzyc uklad chlodzenia? Ktore I ile wkretow odpowietrzajacych nalezy odkrecic. Moze ktos podeslac zdjecie silnika z zaznaczonymi wkretami? Mail to: powalisza6@interia.pl" target="_blank. Sorki ze qbijam sie tu w temat ale rozmowa jest o klimatyzacji wiec calkiem blisko mojego tematu. Dzieki bardzo. Pozdrawiam. Pawel

chapsp
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 10 marca 2017, 21:26
Renault: fluence
Silnik: 1.5 d

Re: [Fluence 2.0 16V] - Klimatyzacja-odgłos ze sprężarki

Post autor: chapsp »

Hejka, czy ktos wie jak odpowietrzyc uklad chlodzenia? Ktore I ile wkretow odpowietrzajacych nalezy odkrecic. Moze ktos podeslac zdjecie silnika z zaznaczonymi wkretami? Mail to: powalisza6@interia.pl" target="_blank. Samochod to Renault Fluence 1,5d z 2011r. Sorki ze wbijam sie tu w temat ale rozmowa jest o klimatyzacji wiec calkiem blisko mojego tematu. Dzieki bardzo. Pozdrawiam. Pawel

ODPOWIEDZ