iparts></a>
<a href= francuskie

[Fluence 2.0 16V] - terkotka na zimnym silniku

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
zbigi
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 20:04
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0 16V

[Fluence 2.0 16V] - terkotka na zimnym silniku

Post autor: zbigi »

Witam was
Nie dawno zauważyłem, że na zimnym silniku jak ruszę to słychać nie za głośne lecz słyszalne terkotanie.
Terkotanie przypomina pracę jakby zaworku kulkowego lub kulki od łożyska włożonej do metalowej rurki zamkniętej metalowymi korkami potrząsanej wraz ze wzrostem obrotów silnika. Na postoju jest to prawie nie słyszalne. Dopiero jak ruszam to ten efekt się nasila. Zanika po nagrzaniu silnika ( wg wskaźnika temperatury jedna kreska ). I tak codziennie :/
Silnik pracuje mimo tego prawidłowo. Nie ma znaczenia czy wcisnę sprzęgło czy nie.
Przy ostatniej wizycie w ASO na smarowanie mechanizmu sprzęgła zgłosiłem to. Powiedzieli, że sprawdzili wszystko i nie ma się do czego przyczepić (silnik był rozgrzany) a w celu dokładnej diagnozy musiałbym zostawić auto na noc i na zimnym silniku sprawdzą czy jest coś nie tak.
Przyznam szczerze, że nie mogę sobie przypomnieć czy tak wcześniej było a ja nie zwracałem na to uwagi, a teraz jak minął okres największej fascynacji tym samochodem to ja zaczynam się niepotrzebnie wsłuchiwać ;)
Mam w związku z tym pytania.
Czy ktoś tak miał ?
Czy to usterka ?
Czy ten typ tak ma ?
Co to u diabła tak dziwnie działa ?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Fluence 2.0 16V] - terkotka na zimnym silniku

Post autor: VoN »

Auto na gwarancji czy już minęła?
Odgłosy z komory silnika? z której strony?
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

zbigi
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 20:04
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0 16V

Re: [Fluence 2.0 16V] - terkotka na zimnym silniku

Post autor: zbigi »

VoN pisze:Auto na gwarancji czy już minęła?
Odgłosy z komory silnika? z której strony?
Auto na gwarancji. I to jeszcze 3lata. Wydaje mi się, że odgłosy z komory silnika. Moja lokalizacja to strona rozrządu. Pytałem w ASO czy to nie może być KZFR. Powiedzieli, że nie bo w tych silnikach (nissanowskich 2.0 ) ten problem nie występuje a na pewno nie objawiający się w ten sposób. :/

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Fluence 2.0 16V] - terkotka na zimnym silniku

Post autor: VoN »

Zmieniaj ASO jak nie mogą sobie z tym poradzić,skąd jesteś? może ktoś poleci dobry serwis? nie było na forum we Fluence takiego problemu więc cięzko coś napisać i zdiagnozować.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

zbigi
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 20:04
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0 16V

Re: [Fluence 2.0 16V] - terkotka na zimnym silniku

Post autor: zbigi »

VoN pisze:Zmieniaj ASO jak nie mogą sobie z tym poradzić,skąd jesteś? może ktoś poleci dobry serwis? nie było na forum we Fluence takiego problemu więc cięzko coś napisać i zdiagnozować.
Jestem z pod Warszawy niedaleko Pruszkowa. Obawiam się tylko tego, że wszędzie będę musiał zostawić auto na kilka dni aby mogli rano na zimnym silniku to sprawdzać. Mam tu wątpliwości co do skutecznego zdiagnozowania ewentualnej usterki, może więc tak jak Napisałeś może ktoś zna mechanika, który jak tylko dowie się co się dzieje to powie, że to jest to i dlatego że.... .

ODPOWIEDZ