iparts></a>
<a href= francuskie

[Fluence 2.0 16V] - skrzypiący pedał sprzęgła

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
zbigi
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 20:04
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0 16V

[Fluence 2.0 16V] - skrzypiący pedał sprzęgła

Post autor: zbigi »

Witam
Mam delikatny problem ze pedałem sprzęgła, który to pod koniec wciskania strasznie skrzypi ( skrzypio - trzeszczy). Chciałem spytać czy można tam coś samemu nasmarować czy też na gwarancji gnać do ASO ?

Awatar użytkownika
cyklista
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1304
Rejestracja: czwartek, 29 maja 2008, 18:18
Renault: Scenic 1-ph2
Silnik: 1,6 -16v
Lokalizacja: Ł ó d z k i e

Re: [Fluence 2.0 16V] - skrzypiący pedał sprzęgła

Post autor: cyklista »

można to samemu zrobić ;) ale jak jest na gwarancji to niech robią
# 39 Cyklista :think: :think: to już minęło,15 lat

zbigi
Bywalec
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 20:04
Renault: Laguna III
Silnik: 2.0 16V

Re: [Fluence 2.0 16V] - skrzypiący pedał sprzęgła

Post autor: zbigi »

cyklista pisze:można to samemu zrobić ;) ale jak jest na gwarancji to niech robią
O.k, ale oni przeważnie nic nie słyszą :/ . Ostatnio miałem taki problem, że jak ruszałem to tak strasznie coś brzęczało (jakby poluzowany ekran nad kolektorem lub jakaś blacha ), że ludzie oglądali się na ulicy. Wstyd jak cholera (samochód miesiąc po odbiorze). Pojechałem więc do ASO. Tam odbyła się jazda próbna na której pan z serwisu nic nie słyszał palm a jak zwracałem mu uwagę, iż to jest właśnie to co teraz słychać to powiedział, że to odgłosy z budowy obok szok palm . Na szczęście wzięli samochód na warsztat w celu sprawdzania (pewnie tak na wszelki wypadek). Oczywiście nie stwierdzono nieprawidłowości i oddano mi auto z zapewnieniem, że nic nie było poluzowane i wszystko jest w porządku. Po tym sprawdzeniu jest o.k. Pewnie coś niechcący odgięli lub trochę dokręcili i w ten sposób naprawili viva
Obawiam się, że teraz też będą mieli problem ze słuchem i nie uda im się niechcący poprawić a dla mnie wizyta w ASO to wyprawa nie po drodze :D więc mam pytanie co dokładnie nasmarować i jakim smarem. Jak nie pomoże to pojadę do ASO.
Wiem, że w nowych Mitsubishi Lancerach jak coś takiego się działo to wymieniali ludziom na gwarancji jakiś drogi element bo smarowanie nic nie dawało.

smichalszwed

Re: [Fluence 2.0 16V] - skrzypiący pedał sprzęgła

Post autor: smichalszwed »

Szkoda ,że nie wiesz co to było co naprawili. Moje aso walczy z tym czwarty raz. Co oddaje auto zgłaszam terkot jakiś osłon w przedziale obrotów 1200. Za każdym razem dokręcili to i tamto , wiązkę odsunęli itd. a jest tak samo.
Co do trzeszczenia piszczenia to mi te nakładki na pedały wydają takie dźwięki.

ODPOWIEDZ