iparts></a>
<a href= francuskie

[Vel Satis 3.0 dci] Brak dynamiki

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
homar76ix
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2018, 19:49
Renault: Vel satis
Silnik: 3.0 dci

[Vel Satis 3.0 dci] Brak dynamiki

Post autor: homar76ix »

Witam grupowiczow.
Problem z moim pojazdem wyglada następująco. Auto odpala właściwie, obroty prawidłowe. Natomiast przy przyszpieszaniu silnik nie wchodzi na wyższe obroty, czuć swoiste wyhamowanie i towarzyszy temu szarpanie. Przy pełnym wciśnięciu gazu silnik wchodzi na wyższe obroty ale czuć brak mocy. Skrzynia redukuje bieg. Generalnie sterowanie działa prawidłowo ale brak dynamiki z racji braku mocy.
Wymieniłem filtr paliwa, nic to nie zmieniło. Objawy zaczęły się pierwszy raz przy prędkości 160 km/h. Silnik tak się zachowywał jakby miał odcięcie. Z upływem kilometrów (ok. 250) moment „odcięcia” pojawia się przy niższych prędkościach. Przy pełnym wciśnięciu gazu towarzyszy mu szarpanie. Nadmienię, że auto przez ostatnie 10 miesięcy było urzytkowane bardzo sporadycznie.
Moje pytanie jest następujące. Co może być przyczyną takiej usterki/awarii. Doczytałem się, że jest jakiś czujnik/ zawór przy EGR i on może być przyczyną tego stanu rzeczy. Kolejna sprawa, która przewiduję to przepływomierz ewentualnie smok pompy paliwa ( auto zachowuje się tak jakby został ograniczony dopływ paliwa.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Brak dynamiki 3.0 dci Vel Satis

Post autor: adamos111 »

Dwa regulatory ciśnienia paliwa do wymiany.
Koleos i Modus

homar76ix
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2018, 19:49
Renault: Vel satis
Silnik: 3.0 dci

Re: Brak dynamiki 3.0 dci Vel Satis

Post autor: homar76ix »

W jakinsposob sprawdzić czy to na 100% są one nigdzie dokładnie się znajdują?

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Brak dynamiki 3.0 dci Vel Satis

Post autor: adamos111 »

Znajdują się one na pompie paliwa która jest na środku między cylindrami pod tym całym badziewiem które wymyśliło sobie isuzu i zmodyfikowało renault
Koleos i Modus

ODPOWIEDZ