iparts></a>
<a href= francuskie

[Vel Satis 3,5 V6] "usztywnienie" zawieszenia tylnego

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
yancyk
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 21 maja 2015, 11:38
Renault: Vel Satis
Silnik: 3.5

[Vel Satis 3,5 V6] "usztywnienie" zawieszenia tylnego

Post autor: yancyk »

Witam, czy stosował ktoś z Was jakieś patenty, aby nieco wzmocnić tylne zawieszenie? Problem polega na tym, że jadąc już we 4 tył dość mocno "dobija" na wybojach (nie dużych). Dodam, że 2 lata temu wymieniłem amortyzatory przód i tył na nowe, niedawno byłem na przeglądzie i przód jest ok, natomiast tył ma jedna strona 31% i druga 35% sprawności. Myślę nad zakupem dodatkowych sprężyn, na które nie dawno natrafiłem http://www.upcountryautoproducts.co.uk/ ... g-kits.asp" target="_blank" target="_blank . Czy ktoś z Was tego próbowal?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Vel Satis 3,5 V6] "usztywnienie" zawieszenia tylnego

Post autor: patrys4891 »

Jak byś zmienił ciśnienie w oponach to by się zmienił wynik na SKP. To badanie jest bez sensu.
Amortyzatory nie mają wpływu na wysokość. Za to są odpowiedzialne sprężyny, więc pewnie już się wygniotły.
Obrazek

yancyk
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 21 maja 2015, 11:38
Renault: Vel Satis
Silnik: 3.5

Re: [Vel Satis 3,5 V6] "usztywnienie" zawieszenia tylnego

Post autor: yancyk »

Ciśnienie w oponach mam prawidłowe :-) Wynik raczej ma się do rzeczywistości, bo tyłek buja ;)

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Vel Satis 3,5 V6] "usztywnienie" zawieszenia tylnego

Post autor: BlackRaven »

Badanie nie ma sensu ja przechodziłem je z amorkiem krzywym jak luk indianina. Dober amory i bedzie sztywniej jak chcesz więcej to poliuretan
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

yancyk
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 21 maja 2015, 11:38
Renault: Vel Satis
Silnik: 3.5

Re: [Vel Satis 3,5 V6] "usztywnienie" zawieszenia tylnego

Post autor: yancyk »

Badanie w moim przypadku potwierdziło tylko moje przypuszczenia, że jest zawieszenie bardziej miękkie, niż było, poliuretany mam zamiar montować, ale rozważam montaż tego zestawu https://e-katalog.intercars.com.pl/#/pr ... zenia.html" target="_blank , ponieważ często samochodem jedziemy w 5 osób + butla LPG + jakiś bagaż. Rozważałem też wymianę sprężyn, ale kupując ten zestaw wydaje mi się, że będzie lepiej. Amorki wymieniane niecałe 2 lata temu na KYB

ODPOWIEDZ