iparts></a>
<a href= francuskie

[Vel Satis 3.5 V6] Traci moc przy 30KM/H, głosny wiatrak chłodnicy

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
fluke
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 22 marca 2016, 18:18
Renault: VEL SATIS
Silnik: 3.5 V6

[Vel Satis 3.5 V6] Traci moc przy 30KM/H, głosny wiatrak chłodnicy

Post autor: fluke »

Witam serdecznie,

Na wstępie, proszę o wyrozumiałość ponieważ jestem "noobie" jeśli chodzi o auta.

Opiszę to co zauważyłem:
- Gdy wciskam pedał gazu do ok. 3k obrotów to odcina go i z powrotem do ok. 3k (auto strasznie szarpie), przy czym wydaje się jak by miał sam zgasnąć ale nie gaśnie,
- bardzo głośno chodzi chłodnica, w środku bardzo dobrze słychać że silnik albo chłodnica chodzi, choć wcześniej gdy nie popatrzyłem na obrotomierz to nie wiedziałem czy auto się odpaliło,
- temperatura silnika (chodzi o kontrolkę, która jest obok paliwowej) jest w połowie (tak jak zawsze gdy silnik się zagrzeje czyli raczej dobrze),
- na komputerze wyświetla się error typu: "Battery charge fault",
- wyświetla się również kontrolka (!) jak przy zaciągniętym ręcznym - wnioskuje, że trzeba się zatrzymać,

Gdy dojechałem z powrotem do domu, pod maską nie było "bardzo" gorąco. Teraz auto stoi, żeby ostygło abym mógł sprawdzić poziom oleju w silniku oraz poziomu płynu chłodniczego.

Zaznaczę również, że posiadam instalację gazową BRC, chodź jak zaczął się ten problem, od razu przełączyłem na benzynę i dalej to samo. Autem ujechałem może do 5km.

Prosiłbym o informację co mogę zrobić przed przyjazdem do mechanika.

Pozdrawiam,
Krzysiek

blondas
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1316
Rejestracja: środa, 28 maja 2008, 22:48
Renault: Renault 19
Silnik: 1,8
Lokalizacja: kocialin

Re: [Vel Satis 3.5 V6] Traci moc przy 30KM/H, głosny wiatrak chłodnicy

Post autor: blondas »

Czasem gdy bateria nie trzyma parametrów przekłada się to na pracę skrzyni biegów co może skutkować szarpaniem. Ale czemu wiatrak głośno chodzi to nie wiem. Pytanie. Czy klima działa i jeździsz z włączoną
Podobno na świecie szaleje jakiś kryzys. Ale my postanowiliśmy w nim nie brać udziału. J.Clarkson

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Vel Satis 3.5 V6] Traci moc przy 30KM/H, głosny wiatrak chłodnicy

Post autor: BlackRaven »

Komp wszystko powie
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ