iparts></a>
<a href= francuskie

[Vel Satis 2.0T] pompa paliwa?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
WojT90
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 23 maja 2015, 15:45
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0 T

[Vel Satis 2.0T] pompa paliwa?

Post autor: WojT90 »

Witajcie Moi Drodzy :)
mam poważny problem na który nie znalazłem odpowiedzi na forum. Jestem posiadaczem Versalki 2.0T +LPG z 2005 roku 170 km. W amoku dnia codziennego wyleciało mi na śmierć z głowy aby zatankować benzynkę. Dziś rano wsiadam do auta w pośpiechu już spóźniony a ono nie chce zapalić więc nie myśląc wiele odpaliłem go na gazie i pojechałem na stację aby zatankować. Stacja mieści się jakieś 5 km od miejsca w którym auto stało wlałem 20L PB98 i kulturalnie wsiadłem do auta z nadzieją że odpali i pojedzie i tu się zaskoczyłem ponieważ nie chce palić (jedyne co pali to bezpiecznik nr 3 pod maską) Myślicie że z własnej głupoty mam pompę paliwa do wymiany ? :( widziałem że to koszt około 1000 zł cry Czy może być jakaś inna przyczyna palenia się tego bezpiecznika ? Nie wiem może zatkana pompa paliwa ? Ewentualnie czy ktoś regenerował tą część ? Czy jest to możliwe ?

Dziękuję z góry za pomoc !

Awatar użytkownika
Daroot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 9 maja 2009, 07:21
Renault: Subaru Forester
Silnik: 2.0 T
Lokalizacja: Iława/Olsztyn
Kontakt:

Re: Vel Satis 2.0T - pompa paliwa?

Post autor: Daroot »

Spalona/zatarta pompa paliwa. Do wymiany. Niestety.

edit: bezpiecznik paliło od razu czy od momentu zalania paliwem?

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Vel Satis 2.0T - pompa paliwa?

Post autor: BlackRaven »

Spaliłeś ją tym że nie trzymałeś co najmniej pół baku paliwa cały czas bo pompa chłodzona jest paliwem właśnie. Awaria na własną prośbę
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

WojT90
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 23 maja 2015, 15:45
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0 T

Re: Vel Satis 2.0T - pompa paliwa?

Post autor: WojT90 »

Bezpiecznik paliło po zalaniu paliwem po jakimś czasie. To że jest to awaria z własnej winy wiem, podpowiedzcie mi gdzie dostanę jakąś używkę do 2.0T ? bo w necie same 2.2 DCi a nowa to już chory koszt.

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: Vel Satis 2.0T - pompa paliwa?

Post autor: Maciej R21 »

Dowiedz się jakie jest ciśnienie pompy i jej wydajnośc w l/min i kup o takich właśnie parametrach za 150 -300 zł ... proste . Pompa to nie jakiś kosmiczny wynalazek .
Kolejną rzeczą jaką powinienneś zrobić to podjechać do jakiegoś kumatego elektryka i załozyć przekaźnik za 20zł , który będzie Ci wyłączał pompę podczas pracy na gazie . Krążenie paliwa w kółko jest nikomu nie potrzebne do szczęścia, a dodatkowo zaoszczędzisz parę "A" prądu .
Obrazek

Awatar użytkownika
PiasQ
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2631
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 14:12
Renault: Talisman TCe 200
Silnik: 1.6T
Lokalizacja: Rumunia :)

Re: Vel Satis 2.0T - pompa paliwa?

Post autor: PiasQ »

Sęk w tym, że nasze pompy są często z wbudowanym filtrem paliwa. Nie ma osobnego filtra (tak jest u mnie)...
Pozdrawiam ;)
Łukasz
Nie dziękuj za pomoc, pomóż innym, wchodząc TUTAJ

marekwodniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2011, 14:13
Renault: Renault Fluence
Silnik: 1,6 16V,115KM
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: Vel Satis 2.0T - pompa paliwa?

Post autor: marekwodniak »

Pompę masz tu alegro oferta nr 5066275309 za 170 zł z przesyłką.

WojT90
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 23 maja 2015, 15:45
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0 T

Re: Vel Satis 2.0T - pompa paliwa?

Post autor: WojT90 »

PiasQ pisze:Sęk w tym, że nasze pompy są często z wbudowanym filtrem paliwa. Nie ma osobnego filtra (tak jest u mnie)..
Idzi to w jakiś prosty sposób rozpoznać ?
Maciej R21 pisze:Kolejną rzeczą jaką powinienneś zrobić to podjechać do jakiegoś kumatego elektryka i załozyć przekaźnik za 20zł , który będzie Ci wyłączał pompę podczas pracy na gazie . Krążenie paliwa w kółko jest nikomu nie potrzebne do szczęścia, a dodatkowo zaoszczędzisz parę "A" prądu .
Hmm tego nie widziałem :) Mówicie że to tak może działać ? :) Vel satis to moje pierwsze auto a gaz :) dlatego mam wiele pewnie braków w wiedzy :(

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: Vel Satis 2.0T - pompa paliwa?

Post autor: BlackRaven »

Oczywiście że będzie działać,ma być zrobione tak by się wyłączała po przejściu na gaz
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

WojT90
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 23 maja 2015, 15:45
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0 T

Re: Vel Satis 2.0T - pompa paliwa?

Post autor: WojT90 »

Dziękuję za pomoc, pytanie tylko czy taka pompa jak z aukcji od wersji 160 konnej będzie pasowała do 170 konnej bo taką mam :) zapomniałem dodać :)

PS. Pompa kupiona, wymieniona problem rozwiązany dziękuję za pomoc i proszę o zamknięcie tematu.

pozdrawiam
WojT90

ODPOWIEDZ