iparts></a>
<a href= francuskie

[VEL SATIS 2.0 TURBO] ROŚNIE TEMPERATURA SILNIKA

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paolo78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2012, 00:33
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: FG

[VEL SATIS 2.0 TURBO] ROŚNIE TEMPERATURA SILNIKA

Post autor: Paolo78 »

[VEL SATIS 2.0 TURBO] ROŚNIE TEMPERATURA SILNIKA

Witam... ostatnio zrobilem trase 750km i wszystko bylo ok. W drodze powrotnej po 200 km zaczela rosnac gwaltownie temperatura. Zaciagnelo pedrygo. Jak powoli odkrecilem korek od zbiorniczka to podeszlo prawie pod szyjke jak cola.. wiec zakrecilem wtedy zeszlo na dół. Po chwili odkrecilem i dolalem roznice tak by bylo na polowie min i max Myslalem ze to cos nie tak z ukladem chlodzenia.. ale jak zaglądałem do oleju i na bagnecie bylo ponizej minimum. Dolalem 750ml 5w40 syntetic i na reszte 550 km bylo ok - wskazowka temp. nawet nie drgnela. Teraz jezdze na dosc krotkich odcinkach a temperatura znowu zaczyna skakac i to bardzo wysoko.
Wczoraj na krotkim od inku paru km podeszla temp. do góry a węże byly chlodne... Moze ktos mial podobny problem?? Czy to termostat, odpowietrzenie ukladu, uszczelka pod glowica...??

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [VEL SATIS 2.0 TURBO] ROŚNIE TEMPERATURA SILNIKA

Post autor: kudlaty »

Problemów może być kilka. Skoro piszesz, że dolewałeś oleju to mogło się stać tak, że przygrzałeś silnik jadąc bez niego.

Co do węży to obstawiam termostat. Ewentualnie może być zapowietrzony układ.

Awatar użytkownika
Paolo78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2012, 00:33
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: FG

Re: [VEL SATIS 2.0 TURBO] ROŚNIE TEMPERATURA SILNIKA

Post autor: Paolo78 »

No tak.. w sumie 2 razy mi sie zapaliło na czerwono żebym sie zatrzymał...
Odpowietrzyłem układ.. bynajmniej tak mi się wydaje.. i po przejechaniu 20 km.. nic. Później jak zgasiłem silnik chwile odczekałem znów pojeździłem chwile to zaczęło rosnąc, więc już nie wiem.
Czy mogę samemu sprawdzić czy to teromstat czy uszczelka pod głowicą? Czy muszę jechać do fachowca..??

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1296
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Scenic I
Silnik: 2.0T + 1.6 16v
Lokalizacja: WOT

Re: [VEL SATIS 2.0 TURBO] ROŚNIE TEMPERATURA SILNIKA

Post autor: Maciek R4 »

uszczelka pod głowicą - uruchom silnik, odkręć korek od zbiorniczka wyrównawczego i jak Ci zacznie rosnąć poziom płynu na wolnych obrotach, to masz walniętą uszczelkę, bądź głowicę...i do tego wiecznie zapowietrzony układ przy tym będzie...sprawdź też czy na bagnecie w oleju nie masz bąbelków/śladów innej cieczy niż olej...czy płyn w układzie chłodzenia jest czysty, czy coś w nim pływa...


termostat - no niby zimne węże, ale to może być też kwestia zapowietrzenia przez uszkodzenie ww.
za duży obrazek

Awatar użytkownika
Paolo78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2012, 00:33
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: FG

Re: [VEL SATIS 2.0 TURBO] ROŚNIE TEMPERATURA SILNIKA

Post autor: Paolo78 »

Dzisiaj z otwartym korkiem. na parkingu na wolnych obrotach chodzil.. troszke tylko mu pogazowalem i przy 85°C zaczol mi wywalac plyn...
węże byly cieple i miekkie.
Przed uruchomieniem silnika w plynie w zbiorniczku plywaly takie paprochy, szare "syfki " nie byly oleiste bardziej bym powiedzial plastikowe albo metalowe. Spodziewac sie najgorszego czy...

Awatar użytkownika
Paolo78
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2012, 00:33
Renault: Vel Satis
Silnik: 2.0T
Lokalizacja: FG

Re: [VEL SATIS 2.0 TURBO] ROŚNIE TEMPERATURA SILNIKA

Post autor: Paolo78 »

Dzisiaj wymieniłem termostat bo po wykręceniu miał pękniętą uszczelkę. Mam nadzieje że to od tego te wahania temperatury a nie od jeszcze jakieś grubszej sprawy... zobaczy się w praniu :)
Wymieniłem na jakiś Vernet - nie wiem czy to dobry czy nie, ale inne Gates czy Wahler nie pasowały...

Dziękuje za podpowiedzi i wszelką pomoc. Pozdrawiam wszystkich

driver

Awatar użytkownika
maestro
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 169
Rejestracja: niedziela, 26 czerwca 2011, 20:19
Renault: Laguna 2 PH2
Silnik: 2.0T GT
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: [VEL SATIS 2.0 TURBO] ROŚNIE TEMPERATURA SILNIKA

Post autor: maestro »

Vernet jest ok, co do szalonych i szybko zmieniających się wskazań wskaźnika temperatury. Albo znika płyn (może go wyrzucać, wyciekać lub przepalać) i przy czujniku nie ma obiegu i temperatura w oczach idzie na liczniku, albo pompa wody nie daje rady.

ODPOWIEDZ