iparts></a>
<a href= francuskie

[Vel Satis 2.0 T] Rozkalibrowany licznik

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
KamilWR

[Vel Satis 2.0 T] Rozkalibrowany licznik

Post autor: KamilWR »

Jest to mój pierwszy i zapewne nie ostatni post na tym forum więc na wstępie witam wszystkich pijaki
Od niedawna jestem (póki co i ma nadzieje jeszcze długo) szczęśliwym posiadaczem VelSatisa 2.0 T z 2002 r. Mam z nim jednak pewien problem. Jest nim rozkalibrowany licznik, co przejawia się tym, że zarówno obrotomierz, prędkościomierz jak i wskazówka poziomu paliwa pokazują przekłamane info tj. na biegu jałowym kiedy realnie mam ok. 750 obr/min obrotomierz pokazuje 1000 obr/min. Kiedy podczas jazdy realnie mam 2200obr/min on wskazuje 3000 obr/min.Poza tym prędkościomierz, przy standardowych kołach 225/55/17, zawyża o 10km/h i więcej przy każdej prędkości, a wskazówka poziomu paliwa przy tankowaniu na rezerwie za 100zł wskazuje pół baku szok. Czy możecie mi poradzić jak się kalibruje licznik? Byłem dzisiaj u gościa zajmującego się elektryką i elektroniką, podłączył mi Velanozaura pod Clipa i rozłożył ręce bo nikt u niego z takim przypadkiem się nigdy nie spotkał a ja nie wiem co robić dalej.

emjot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 06:44
Renault: VelSatis phII ASB
Silnik: 2.2

Re: [Vel Satis 2.0 T] Rozkalibrowany licznik

Post autor: emjot »

a sprawdził czy ten licznik jest z tego auta?

KamilWR

Re: [Vel Satis 2.0 T] Rozkalibrowany licznik

Post autor: KamilWR »

emjot pisze:a sprawdził czy ten licznik jest z tego auta?
Nie sprawdzał ale, że licznik był grzebnięty to wiem od poprzedniego właściciela, który przy zakupie prześwietlał mu historie. Natomiast jakie znaczenie miałoby przełożenie zegarów z innego Vela 2.0 T?Mam przyjechac w poniedziałek to podłączy mi zegary od Laguny II i sprawdzimy co będzie wskazywał. No ale gdyby się okazało, że na tamtych będzie w porządku to czeka mnie wymiana zegarów, żeby mieć prawidłowe wskazania czy da się to jednak jakoś skalibrować? Po elektryku wiele się nie spodziewam bo dla niego taki przypadek to nowość dlatego pytam Was.

emjot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 06:44
Renault: VelSatis phII ASB
Silnik: 2.2

Re: [Vel Satis 2.0 T] Rozkalibrowany licznik

Post autor: emjot »

powiem Ci tak, clipa mam i prześwietliłem go nie raz, ale kalibracji zegarów to tam nie widziałem

KamilWR

Re: [Vel Satis 2.0 T] Rozkalibrowany licznik

Post autor: KamilWR »

Pogrzebałem w necie, popytałem i diagnoza na teraz to, że wysypał się wsad licznika przy odmładzaniu Vela. Jak uda mi się zwalczyć temat napiszę co i jak dla potomności.

emjot
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 158
Rejestracja: niedziela, 3 kwietnia 2011, 06:44
Renault: VelSatis phII ASB
Silnik: 2.2

Re: [Vel Satis 2.0 T] Rozkalibrowany licznik

Post autor: emjot »

potrzebne Ci będzie "coś" do "naprawy" liczników plus wsad oryginalny

ODPOWIEDZ