iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos I 2.0dcti] Problem z odpaleniem a później z zgaszeniem

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
jankowski1987
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2021, 20:50
Renault: Koleos I
Silnik: 2.0 dcti 150kM

[Koleos I 2.0dcti] Problem z odpaleniem a później z zgaszeniem

Post autor: jankowski1987 »

Witam po tygodniu nie użytkowania i padnięciu akumulatora nastąpił problem z odpaleniem i zgaszeniem pojazdu. Po naciśnięciu start zapalają się kontrolki i zapłon ale nie słychać pompy paliwa i nie kreci rozrusznik. Po odłączeniu akumulatora i ponownym podłączeniu zapłon sam się wlacza po kliknięciu na star się wyłączy i po 2-3s sam się załączy i tak bez przerwy. Po kilku krotnym odłączeniu akumulatora uda się uruchomić pojazd ale wtedy nie można go zgasić . Po naciśnięciu start stop gasną kontrolki i zegary ale silnik nadal chodzi i po chwili automatycznie się zapalają kontrolki. I tak na okrągło. Co może być przyczyną ? Czy ktoś posiada schemat elektryczny i rozpiskę bezpieczników i przekaźników. Z góry dziękuję

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Koleos I 2.0dcti] Problem z odpaleniem a później z zgaszeniem

Post autor: ZygaM »

To nie będzie wina bezpieczników czy przekaźników. Padł aku, więc podłącz najlepiej Clipa aby zdiagnozował ewentualne błędy i je usunąć, a jeśli się znowu pojawią, to szukać problemu. Błąd mógł złapać i usiadł w systemie, ale na zegarach nie musi się wyświetlać.
A te testy robiłeś może przy otwartych drzwiach? Jeśli tak, to nic dziwnego.
Kolejną sprawą, jest tzw. ukryte menu Koleosa i Laguny III. Na przykład jeśli nie możesz zgasić jednym kliknięciem w guzik START, to wciśnij i przytrzymaj około 3 do 5 sekund. Ewentualnie w czasie jazdy, jeśli na przykład zasłabnie kierowca, wciskać 5 razy START w miarę szybko ale sukcesywnie.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

jankowski1987
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2021, 20:50
Renault: Koleos I
Silnik: 2.0 dcti 150kM

Re: [Koleos I 2.0dcti] Problem z odpaleniem a później z zgaszeniem

Post autor: jankowski1987 »

Problem chyba naprawiony wymieniłem 4 mini przekaźniki które znajdują się w skrzynce pod maską i na razie odpala i gasi ok. Musiałem 4 bo nie mogłem ich wyciągnąć i pękały

ODPOWIEDZ