iparts></a>
<a href= francuskie

[KOLEOS I 2.0 dCi] - niska temperatura silnika/słabe ogrzewanie

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
tetris83
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2018, 11:17
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dCi 150 KM

[KOLEOS I 2.0 dCi] - niska temperatura silnika/słabe ogrzewanie

Post autor: tetris83 »

Witam klubowiczów.
Od 3 lat jestem posiadaczem Koleosa Igen. z silnikiem 2.0 dCi i od zawsze moim zdaniem jest źle jeśli chodzi o temp silnika w okresach zimowych.
To moje pierwsze auto które tak kiepsko nagrzewa się i grzeje kabinę. A więc do rzeczy...
Dziś na dworze w Lublinie -6`C. :zimno: Auto odpalone bez problemu. Pochodził jednego Camela , wsiadłem i jadę do pracy oddalonej o 8 km. Trasa zajmuje mi powiedzmy 20 min. Niektóre odcinki jadę nawet z prędkością 80 km/h. Są też światła w kilku miejscach. Nogę mam ciężką więc podczas jazdy obroty zawsze powyżej 2,5 tys. obrotów. Gdy dojeżdżam do pracy wskazówka od temp. silnika łaskawie podnosi się o kilka milimetrów a z nawiewów bździ coś co mogę najwyżej nazwać letnim powietrzem. Powiedziałem sobie ,że więc tak być nie może ,żebym marzł.
Podczas jazdy klima wyłączona , włączone ogrzewanie na przednią szybę (rozmrażanie) , oraz ogrzewanie tylnej szyby. Sprawdziłem ,że mam też nagrzewnicę elektryczną która gówno grzeje.
Dopiero jazda przez godzinę po mieście powoduje podniesienie się kreski do stanu optymalnego tj. nie w poziomie tylko do 2,5 kreski (ale niby tak ma być pisało gdzieś na forum). Nie zauważyłem ,żeby włączały się wentylatory. Co radzicie drodzy koledzy? Termostat? Czy wy też tak macie ? W każdym innym aucie po przejechaniu 20 min bucha gorąc a tu nie :cry:

rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: [KOLEOS I 2.0 dCi] - niska temperatura silnika/słabe ogrzewanie

Post autor: rafaltamiola »

Też jestem zainteresowany tematem. Termostat czeka na wymianę ale nie wiem czy to coś da, a jest sporo roboty przy tym.
Do pracy mam 11km i ponad połowę z góry więc mnie nie dziwi niska temperatura ale wracając ledwie osiąga pod 80 gdzie mój Focus 1.6 tdci bez problemu otwierał termostat.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Rufus_skp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: niedziela, 30 sierpnia 2020, 17:31
Renault: Latitude
Silnik: M9R 2.0 DCI 205 KM
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [KOLEOS I 2.0 dCi] - niska temperatura silnika/słabe ogrzewanie

Post autor: Rufus_skp »

Termostat do wymiany masz.
W Latitude z tym silnikiem ciepełko leci po 5 minutach jazdy.
Dzisiaj -5 - odpaliłem i oskrobałem szyby - powiedzmy 2-3 minuty, wsiadając wewnatrż było już wyraźnie ciepłej. Zawiozłem syna do szkoły (ok 1,5 km), to złapał już 1 kreskę. Ze szkoły do pracy mam ok 8 km (15 minut) to łapie optymalną 90 stopni i jest cieplusio.

Pamiętam jak Octavia 1.9 TDI się nagrzewała - w korku pół Krakowa przejeżdżałem i nadał było zimno.
---
Pozdrawiam
Rufus

Kiedyś: Safrane 2.2 dT
Teraz: Latitude 2.0 dCi

tetris83
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2018, 11:17
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dCi 150 KM

Re: [KOLEOS I 2.0 dCi] - niska temperatura silnika/słabe ogrzewanie

Post autor: tetris83 »

Sprawdziłem sobie clipem i podczas ostrej stałej jazdy na obwodnicy temp rośnie i osiąga max 86`C , stanąłem pod blokiem z właczonym silnikiem i na postoju temp zaczęła spadać do 67`C , czy nie powinno być tak ,że po nagrzaniu do optymalnej temp auto trzyma tą temp nawet na postoju ? W załączeniu wykresy..

Obrazek

Awatar użytkownika
roming
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2011, 19:33
Renault: SCENIC II Ph II 2007
Silnik: 1.9 Dci 131 KM

Re: [KOLEOS I 2.0 dCi] - niska temperatura silnika/słabe ogrzewanie

Post autor: roming »

Jeśli jest sprawny termostat to tak jest że trzyma temperaturę.
U Ciebie jest termostat do wymiany.

rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: [KOLEOS I 2.0 dCi] - niska temperatura silnika/słabe ogrzewanie

Post autor: rafaltamiola »

Szukając informacji na ten temat głównie widziałem wpisy właścicieli, chyba scenika 3 z tym silnikiem i wszyscy pisali, że na postoju temperatura znacznie spada, poniżej 85 przy których powinien otwierać się termostat, jednak poniżej 70 to już chyba przesada.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [KOLEOS I 2.0 dCi] - niska temperatura silnika/słabe ogrzewanie

Post autor: BlackRaven »

Możesz mieć zapowietrzoną nagrzewnicę
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

rafaltamiola
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2021, 22:12

Re: [KOLEOS I 2.0 dCi] - niska temperatura silnika/słabe ogrzewanie

Post autor: rafaltamiola »

Wieczorem odebrałem auto po wymianie termostatu od mechanika. Różnice widać od razu. Auto było jeszcze ciepłe, ok 75st, po ruszeniu dość szybko podbijało do 85, 4kn jechałem z góry bez dodawania gazu, temperatura spadła do 79, później ok 5km pod górę, podskoczyła do max 87.
Ogrzewanje ustawione na 21st, na zewnątrz - 4st.
Jutro sprawdzę jak się rozgrzewa po nocy.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka



ODPOWIEDZ