iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2008 2.0dci] Czy słychać moment wypalania DPF?

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
SlaVkoEg
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: czwartek, 2 lipca 2020, 22:51
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI

[Koleos 2008 2.0dci] Czy słychać moment wypalania DPF?

Post autor: SlaVkoEg »

Co pewien czas jadąc przez dłuższy czas poza miastem zaczyna być słychać dziwny dźwięk dochodzący jakby z dołu auta. Nie jest to ciągłe tylko przerywany, cykliczny, niski dźwięk tarcia, wycia lub coś w tym stylu(ciężko to opisać). Dźwięk ten ani nie narasta ani nie maleje wraz ze zmianą np. prędkości czy obrotów silnika. Jedyne co mi do głowy przychodzi to słyszalny z jakiś powodów moment wypalania DPF. Czy ktoś z was zaobserwował u siebie coś takiego lub jest wstanie coś doradzić?

wemir
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: piątek, 14 listopada 2014, 11:21
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos 2008 2.0dci] Czy słychać moment wypalania DPF?

Post autor: wemir »

Pisano już wielokrotnie o wypalaniu DPF. Podczas wypalania silnik pracuje inaczej. Można to wyczuć. Aby mieć 100% pewność wystarczy zdjąć nogę z gazu i hamować silnikiem. Chwilowe spalanie będzie oscylowało wokół 1.5 l/100km. (Normalnie powinno wskazywać 0.0)

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos 2008 2.0dci] Czy słychać moment wypalania DPF?

Post autor: VoN »

To raczej nie DPF od 2008r nie zaobserwowałem w swoim dźwięku podczas wypalania.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

ODPOWIEDZ