iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hipolit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 11:36
Renault: Duster II i Captur
Silnik: 1.5 dCi
Lokalizacja: Podkarpackie

[Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: Hipolit »

Czy ktoś orientuje się jaka jest różnica w spalaniu pomiędzy wersją z manualną skrzynią biegów a CVT? Podobno CVT jest szybsze do setki.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: VoN »

Kupując prawie dwutonowego Koleosa nie patrzysz czy litr/dwa zrobi Ci różnicę...
Spalanie CVT przy dynamicznej jeździe - 8-9l/100 km
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
Hipolit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 11:36
Renault: Duster II i Captur
Silnik: 1.5 dCi
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: Hipolit »

VoN jestem po prostu ciekaw. Wiem ile pali CVT, bo oprócz Dusterka i Captura mam takiego Initiale w tej słabszej wersji bez adblue. Jeździ się bardzo fajnie, choć brakuje mi takiego klasycznego hamowania silnikiem i czasem mimowolnie "wciskam" sprzęgło przed uruchomieniem silnika :P

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: VoN »

Hipolit pisze: poniedziałek, 7 czerwca 2021, 08:46 VoN jestem po prostu ciekaw. Wiem ile pali CVT, bo oprócz Dusterka i Captura mam takiego Initiale w tej słabszej wersji bez adblue. Jeździ się bardzo fajnie, choć brakuje mi takiego klasycznego hamowania silnikiem i czasem mimowolnie "wciskam" sprzęgło przed uruchomieniem silnika :P
Jasna sprawa :) ja po wczorajszych weekendowych korkach na A1 na manuala bym sie juz nie zdecydował ;)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Malawi_81
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2020, 22:35
Renault: Koleos II
Silnik: 2.0 DCI

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: Malawi_81 »

Nie wie wiem ile pali Manual, ale mój Koleos 190km rok 2020 IP z CVT oraz adblue pali 6.8l średnia z 3400km bez problemu można zejść do 6.5l przy spojonej jeździe poza miastem. Moim zdaniem jest to b zadowalający wynik. W mieście będzie pewnie znacznie więcej ale to chyba zrozumiałem i bez większej różnych czy to manual czy CVT.

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: KOLEOS007 »

Cześć, 2,0 Dci w manual przy 80% drogi krajowe, w lato 5,8 do 6,0 w zimę 6,5 a i jeszcze dodam że, Yanosik prawie wszystkie odcinki zaznacza mi na pomarańczowo :) a jak sprawdzam dlaczego, to mam zawsze najwyższą powyżej 140 ;)

wemir
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: piątek, 14 listopada 2014, 11:21
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: wemir »

Zawsze najwyższą powyżej trudno w to uwierzyć :)

Awatar użytkownika
Hipolit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 11:36
Renault: Duster II i Captur
Silnik: 1.5 dCi
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: Hipolit »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Mi Koleos w trybie mieszanym spala ok. 7, na trasie Rzeszów-Katowice z tempomatem ustawionym na 140kmh (oczywiście miejscami było dużo wolniej w zależności od ruchu na drodze) do tego klimatyzacja i tryb eco wyszło 9,2. Minimalnie udało się raz osiągnąć 5,6, kiedy wracaliśmy z Lublina bocznymi drogami, ale nie przekraczaliśmy 80-90kmh. Jazda była bardzo równomierna i delikatna. To są bardzo dobre wyniki. Dla porównania jako ciekawostkę napiszę, że nowy Duster dci po chipie spala analogicznie ok. 6, na autostradzie na tym samym odcinku ok. 6,6-6,8, a na takiej eko delikatnej i spokojnej trasie najniżej zszedł do 3,79 . Oczywiście, że to zupełnie inny samochód i to nie jest porównanie tylko ot tak napisałem.

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: KOLEOS007 »

Ten Dusterek troszkę lżejszy i ma 1,5 silniczek, moim zdaniem to są super jednostki, wystarczy tylko olej co 10 wymieniać. Miałem Megi III z 1,5 to na tej samej trasie gdzie podawałem wynik Kolesia ona zjadała średnio 3,9 do 4,1 a w Lagunie III żony którą jeździ po mieście prawie tylko średnie wychodzi 6,0 do 6,3 - elektryki przy naszej ekonomi wysiadają ;)

Awatar użytkownika
Hipolit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 11:36
Renault: Duster II i Captur
Silnik: 1.5 dCi
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: Hipolit »

Oczywiście, że lżejszy. Waży niespełna 1500 kg.
Jeszcze jedna ciekawostka. Przed zachipowaniem Dustera wracaliśmy po zakupie Captura (taki sam silnik 1.5 dci 110KM) autostradą z Wrocławia do Rzeszowa. Obydwa auta Duster i Captur miały ustawione tempomaty na 130kmh. Tankowanie z tego samego dystrybutora przed wyjazdem i po powrocie. Duster spalił wtedy 7.16, a Captur 5,6. Byłem w szoku. Fakt Captur jest bardziej aerodynamiczny i ma trochę lepsze przełożenia - obroty przy 130kmh o 250 niższe niż Duster, ale nie spodziewałem się aż tak wielkiej różnicy.

No ale zeszliśmy z tematu. Swoją drogą mocno zastanawiam się nad wymianą Dustera na kolejnego Koleosa. Tylko adblue mnie nie przekonuje w nowych egzemplarzach.

ODPOWIEDZ