iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hipolit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 11:36
Renault: Koleos II i Captur I
Silnik: 2.0 dCi i 1.5 dCi
Lokalizacja: Podkarpackie

[Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: Hipolit »

Czy ktoś orientuje się jaka jest różnica w spalaniu pomiędzy wersją z manualną skrzynią biegów a CVT? Podobno CVT jest szybsze do setki.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: VoN »

Kupując prawie dwutonowego Koleosa nie patrzysz czy litr/dwa zrobi Ci różnicę...
Spalanie CVT przy dynamicznej jeździe - 8-9l/100 km
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Hipolit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 11:36
Renault: Koleos II i Captur I
Silnik: 2.0 dCi i 1.5 dCi
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: Hipolit »

VoN jestem po prostu ciekaw. Wiem ile pali CVT, bo oprócz Dusterka i Captura mam takiego Initiale w tej słabszej wersji bez adblue. Jeździ się bardzo fajnie, choć brakuje mi takiego klasycznego hamowania silnikiem i czasem mimowolnie "wciskam" sprzęgło przed uruchomieniem silnika :P

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: VoN »

Hipolit pisze: poniedziałek, 7 czerwca 2021, 08:46 VoN jestem po prostu ciekaw. Wiem ile pali CVT, bo oprócz Dusterka i Captura mam takiego Initiale w tej słabszej wersji bez adblue. Jeździ się bardzo fajnie, choć brakuje mi takiego klasycznego hamowania silnikiem i czasem mimowolnie "wciskam" sprzęgło przed uruchomieniem silnika :P
Jasna sprawa :) ja po wczorajszych weekendowych korkach na A1 na manuala bym sie juz nie zdecydował ;)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Malawi_81
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2020, 22:35
Renault: Koleos II
Silnik: 2.0 DCI

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: Malawi_81 »

Nie wie wiem ile pali Manual, ale mój Koleos 190km rok 2020 IP z CVT oraz adblue pali 6.8l średnia z 3400km bez problemu można zejść do 6.5l przy spojonej jeździe poza miastem. Moim zdaniem jest to b zadowalający wynik. W mieście będzie pewnie znacznie więcej ale to chyba zrozumiałem i bez większej różnych czy to manual czy CVT.

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: KOLEOS007 »

Cześć, 2,0 Dci w manual przy 80% drogi krajowe, w lato 5,8 do 6,0 w zimę 6,5 a i jeszcze dodam że, Yanosik prawie wszystkie odcinki zaznacza mi na pomarańczowo :) a jak sprawdzam dlaczego, to mam zawsze najwyższą powyżej 140 ;)

wemir
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: piątek, 14 listopada 2014, 11:21
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: wemir »

Zawsze najwyższą powyżej trudno w to uwierzyć :)

Awatar użytkownika
Hipolit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 11:36
Renault: Koleos II i Captur I
Silnik: 2.0 dCi i 1.5 dCi
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: Hipolit »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Mi Koleos w trybie mieszanym spala ok. 7, na trasie Rzeszów-Katowice z tempomatem ustawionym na 140kmh (oczywiście miejscami było dużo wolniej w zależności od ruchu na drodze) do tego klimatyzacja i tryb eco wyszło 9,2. Minimalnie udało się raz osiągnąć 5,6, kiedy wracaliśmy z Lublina bocznymi drogami, ale nie przekraczaliśmy 80-90kmh. Jazda była bardzo równomierna i delikatna. To są bardzo dobre wyniki. Dla porównania jako ciekawostkę napiszę, że nowy Duster dci po chipie spala analogicznie ok. 6, na autostradzie na tym samym odcinku ok. 6,6-6,8, a na takiej eko delikatnej i spokojnej trasie najniżej zszedł do 3,79 . Oczywiście, że to zupełnie inny samochód i to nie jest porównanie tylko ot tak napisałem.

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: KOLEOS007 »

Ten Dusterek troszkę lżejszy i ma 1,5 silniczek, moim zdaniem to są super jednostki, wystarczy tylko olej co 10 wymieniać. Miałem Megi III z 1,5 to na tej samej trasie gdzie podawałem wynik Kolesia ona zjadała średnio 3,9 do 4,1 a w Lagunie III żony którą jeździ po mieście prawie tylko średnie wychodzi 6,0 do 6,3 - elektryki przy naszej ekonomi wysiadają ;)

Awatar użytkownika
Hipolit
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2020, 11:36
Renault: Koleos II i Captur I
Silnik: 2.0 dCi i 1.5 dCi
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: [Koleos II] Manual vs cvt, jaka różnica w spalaniu

Post autor: Hipolit »

Oczywiście, że lżejszy. Waży niespełna 1500 kg.
Jeszcze jedna ciekawostka. Przed zachipowaniem Dustera wracaliśmy po zakupie Captura (taki sam silnik 1.5 dci 110KM) autostradą z Wrocławia do Rzeszowa. Obydwa auta Duster i Captur miały ustawione tempomaty na 130kmh. Tankowanie z tego samego dystrybutora przed wyjazdem i po powrocie. Duster spalił wtedy 7.16, a Captur 5,6. Byłem w szoku. Fakt Captur jest bardziej aerodynamiczny i ma trochę lepsze przełożenia - obroty przy 130kmh o 250 niższe niż Duster, ale nie spodziewałem się aż tak wielkiej różnicy.

No ale zeszliśmy z tematu. Swoją drogą mocno zastanawiam się nad wymianą Dustera na kolejnego Koleosa. Tylko adblue mnie nie przekonuje w nowych egzemplarzach.

ODPOWIEDZ