iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos I 2008r 2.0dci] Nie działa tylny nadmuch

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
ukffun
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2018, 18:37
Renault: Koleos

[Koleos I 2008r 2.0dci] Nie działa tylny nadmuch

Post autor: ukffun »

Witam,
Mam problem z ogrzewaniem tylnym w Koleosie I 2008r 2.0dci.
Mianowicie po właczeniu na panelu klimatyzacji nie mam nawiewu z tylnych słupków.
Z tego co szukałem to pod fotelem pasażera zamontowana jest dmuchawa (dostęp chyba ciężki, demontaż fotela, okładziny itp)
Czy orientuje się ktoś może który bezpiecznik odpowiada za tylną dmuchawę? Ze zdjęć widzę że ogrzewanie realizowane jest za pomocą grzałki elektrycznej wbudowanej w wentylator.

Piotr010
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 26 listopada 2018, 16:40

Re: [Koleos I 2008r 2.0dci] Nie działa tylny nadmuch

Post autor: Piotr010 »

Nawet nie wiedziałem że tam jest dodatkowa dmuchawa. Masz jakiś schemat jak to wygląda?

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos I 2008r 2.0dci] Nie działa tylny nadmuch

Post autor: adamos111 »

Jak dobrze pamiętam to tam jest tylko sterowanie zimnym (tzn. to co zassie z wewnątrz auta)powietrzem.Nie ma ma tam grzałki elektrycznej tylko silnik i rezystor tegoż silnika.Podejrzewam że jak masz dodatkowy wentylator pod fotelem to masz i ogrzewane przednie fotele.Jeżeli tak to czy te ogrzewanie działa?
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Koleos I 2008r 2.0dci] Nie działa tylny nadmuch

Post autor: ZygaM »

Drugi wentylator - nawiewu na tylny rząd jest prawdopodobnie pod schowkiem / podłokietnikiem. Czasami mi hałasuje, dlatego kiedyś sprawdzałem. Od prędkości / siły nawiewu jest guzik w pionowej tylnej ścianie podłokietnika, którym może sterować pasażer z tyłu, lub guzik na panelu kierowcy, obok pokrętła temperatury lewej strony, taki guzik z różną wielkością wiatraka. Gdzieś miałem szkic fabryczny, ale nie mogę teraz znaleźć.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Piotr010
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 26 listopada 2018, 16:40

Re: [Koleos I 2008r 2.0dci] Nie działa tylny nadmuch

Post autor: Piotr010 »

ZygaM pisze:Drugi wentylator - nawiewu na tylny rząd jest prawdopodobnie pod schowkiem / podłokietnikiem. Czasami mi hałasuje, dlatego kiedyś sprawdzałem. Od prędkości / siły nawiewu jest guzik w pionowej tylnej ścianie podłokietnika, którym może sterować pasażer z tyłu, lub guzik na panelu kierowcy, obok pokrętła temperatury lewej strony, taki guzik z różną wielkością wiatraka. Gdzieś miałem szkic fabryczny, ale nie mogę teraz znaleźć.
Podłokietnikiem na środku niedzy fotelami z przodu nie ma nic, żadnej dmuchawy juz to rozbierałem, szukając CB-BOX czy jakoś tak. Ale fakt jak da się na full to słychać szum z prawej strony pasazara. I chciałem wiedzieć jak do tego się dostać.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Koleos I 2008r 2.0dci] Nie działa tylny nadmuch

Post autor: ZygaM »

Piotr010 pisze: środa, 24 lutego 2021, 02:02 Podłokietnikiem na środku niedzy fotelami z przodu nie ma nic, żadnej dmuchawy juz to rozbierałem...
Spoko, a to znaczy, że przy najbliższym usłyszeniu hałasu, będę musiał się dokładnie wsłuchać, skąd to dobiega.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

ODPOWIEDZ