iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2018] CVT - wymiana oleju

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Malawi_81
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2020, 22:35
Renault: Koleos II
Silnik: 2.0 DCI

[Koleos 2018] CVT - wymiana oleju

Post autor: Malawi_81 »

Cześć

Mam Koleos-a z roku 2018 Wersja IP, obecnie mam przejechane 85 000 km, za ok 5000km czeka mnie przegląd gwarancyjny, dziś nawet rozmawiałem z Renault w Krakowie odnośnie wymiany oleju w CVT, ale serwis powiedział mi że ta skrzynia jest bezobsługowa i oleju się nie wymienia w tym CVT. Trochę mnie to zdziwiło i zarazem zaniepokoiło gdyż gwarancja jest do sierpnia 2021 i nie wiem czy do tego czasu wymienię auto na nowe, w sumie jestem zadowolony z Koleosa, a jak to bywa jak się coś psuje to zaraz po gwarancji !

Czy ktoś z was wymieniał olej w CVT gdy auto było na gwarancji ?

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Koleos 2018] CVT - wymiana oleju

Post autor: kudlaty »

Od kiedy pamiętam ASO nie przewidywał wymiany oleju w automatach. Czy to starych hydro, czy to automatach EDC, czy CVT. Choćbyś nie wiadomo jak naciskał, nie zrobią Ci tego, bo nie mają takiej usługi.
Podjedź sobie do firmy w okolicy, która zajmuje się skrzyniami automatycznymi i tak to zrób. Wydaje mi się, że wymiana tylko dynamiczna wchodzi w gre.

Malawi_81
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2020, 22:35
Renault: Koleos II
Silnik: 2.0 DCI

Re: [Koleos 2018] CVT - wymiana oleju

Post autor: Malawi_81 »

Tak chyba zrobię, lepiej teraz wymienić olej niż potem całe CVT oddać do remontu.

Czy miał ktoś z was problemu z CVT. W Koleosie? Czy ktoś już przejechał tym autem więcej niż 150kkm? Na jakie problemy można się napotkać ?

T

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos 2018] CVT - wymiana oleju

Post autor: VoN »

Zrób dokładnie tak jak napisał Kudłaty. Minie gwarancja znajdź dobry serwis poza siecią ASO i wymień, ja zrobie podobnie.
Jeśli chodzi o wady wykryte w modelu:
Jest jedna wada w Koleosie, z tego co udało się ustalić 1 auto w Polsce i 1 auto w Niemczech miało ten problem, mianowicie pada łożysko w przekładni kątowej, trze dopóki nie rozerwie obudowy.
12.jpg

Ten w PL to chyba rocznik 2017r albo 2018r przebiegi jedno i drugie auto 65tyś km :palm: naprawy poszły na gwarancji.

"pierwsze objawy są gdy się jedzie 100-130 km to słychać taki dziwny dźwięk a gdy jedzie się normalnie tak po mieście do 70 nie ma żadnych objawów i nic nie słychać"

Drugi poważny przypadek ostatnio z Koleosem to padł tylny most 2 miesiące po gwarancji :D Roboty wycenione na 25tyś zł, Renault Polska podobno po rozmowach pokryło 70% kosztów .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Malawi_81
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2020, 22:35
Renault: Koleos II
Silnik: 2.0 DCI

Re: [Koleos 2018] CVT - wymiana oleju

Post autor: Malawi_81 »

Za 5000km mam serwis gwarancyjny w Renault :) czyli pewnie za około miesiąc czasu. Tam sprawdza wszystko

Do tej pory miałem wyminę tylnej tarczy hamulcowej na gwarancji bo była zrobiona z jakiegoś miękkiego materiału, klocki z przodu wymienione dokładnie przy 60kkm

2 x assistance pod domem :) bo nie mogłem uruchomić auta - rozłączenie akumulatora pomogło całkowicie :) za trzecim razem już sam to zrobiłem :)

2 tyg temu problem z prawym lusterkiem - nie chciało się otworzyć - ale serwis Renault zna problem i czekam tylko na nowa część która maja wymienić na gwarancji

Jedna wada która mnie wkurza to wygniecione miejsce od łokcia na drzwiach przy szybie ! Zgłaszam to do Renault brak reakcji twierdzą że to uszkodzenie mechaniczne, No kuzwa przecież wcześniej miałem auta używane i nie było w tym miejscu żadnych śladów użytkowania a w Koleosie widać duże odkształcenie

Z innych uwag to od 135k/h szum przy otwartej rolecie szyberdachu. Nie da się rozmawiać przez telefon - jak zgłosiłem tą usterkę do Renault to powiedzieli mi żebym zamykał roletę przy prędkości powyżej 135k/h :)

Kolejna drobna rzecz - coś mi skrzypi jak skręcam kierownica - maja teraz to sprawdzić

Aaa na początku miałem problem z Rlink 2 - nie mogłem połączyć mojego Iphona XR z RLink 2 - koleś w serwisie powiedział mi żebym kupię sobie androida to moje problemy się zakończą - po eskalacji problemu dostałem jakiś nowy soft z Warszawy do RLink 2 problemy się zakończyły a pan z serwisu ponoć stracił pracę za sugerowanie zmiany telefonu. 😂

Ogólnie chyba lepszego auta w takiej kwocie 2 lata temu nie było można dostać.

Auto śmiga po całej Polsce i Europie :)

Spalanie ok 7,8 do 8.7 L - mogłoby być 20% mniej :)
Wymiana oleju co 15kkm i do przodu:)

Awatar użytkownika
Dan1el
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 136
Rejestracja: sobota, 23 lipca 2016, 22:01
Renault: Koleos 2019 Initiale
Silnik: 2.0dci 190KM 4x4 CVT
Lokalizacja: Gogolin
Kontakt:

Re: [Koleos 2018] CVT - wymiana oleju

Post autor: Dan1el »

Malawi_81 pisze: środa, 30 grudnia 2020, 14:39 Za 5000km mam serwis gwarancyjny w Renault :) czyli pewnie za około miesiąc czasu. Tam sprawdza wszystko

Jak nie jesteś pewien za mechanika który go będzie przeprowadzał to dopilnuj wszystkiego nie każdy serwis jest szczery z klientem i wykonuje swoją pracę jak się należy.
Co do drobnych usterek o których wspomniałeś potwierdzam w pierwszym z 2017 roku miałem je wszystkie ale bez problemu były usuwane w ramach gwarancji.
W poliftowym z 2019 r. mam go 14 miesięcy 37 tyś przebiegu i jak na razie nic z tych rzeczy co w pierwszym się nie powtórzyło.
Zobaczymy jak będzie dalej.
Co do wymiany oleju w skrzyni CVT to ja osobiście dużo jeżdżę 40 tyś rocznie w pierwszym ja 85 tyś teraz wujek który go ode mnie kupił ma już 110 tyś olej od nowości żadnych objawów.
Ja osobiście nie będę wymieniał gwarancji mam 5 lat a pozatym myślę że przed przebiegiem 100 000 km oddam w rozliczeniu jak pierwszego.

Pozdrawiam i szerokości.

pongo
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2019, 13:16
Renault: Captur
Silnik: 1.5 dci 90 KM
Lokalizacja: Marki

Re: [Koleos 2018] CVT - wymiana oleju

Post autor: pongo »

Też mam CVT tyle że w Kadjar (ciekawe czy to ta sama skrzynia) nissana i zamierzam wymieniać olej dynamicznie pewnie co 60K km. Wymian oleju to podstawa do długiej żywotności skrzyni. To pewnie będzie impreza za kilka złotych bo pewnie samego oleju zejdzie ze 8- 10 litrów.

Malawi_81
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 29 grudnia 2020, 22:35
Renault: Koleos II
Silnik: 2.0 DCI

Re: [Koleos 2018] CVT - wymiana oleju

Post autor: Malawi_81 »

Panowie

Mój Koleos przy 96k km pas pod domem, przekładnia kątowa, lub jakaś obudowa. Zalało mi kostkę brukowa pod domem, auto zostało odholowane spod domu do serwisu Renault, po 4 dniach autko wróciło na drogi. Gwarancja zadziałała bez problemów. Otrzymałem auto zastępcze z assistance Renault - BMW X1😬 na czas naprawy.

Tak czy inaczej moje autko jest do sprzedania a ja zdecydowałem się kupić Renault Koleos z roku 2020 😬

Może ktoś jest zainteresowany moim Koleosem ??

ODPOWIEDZ