iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos I] brak poziomowoania się xenonów

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
tetris83
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2018, 11:17
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dCi 150 KM

[Koleos I] brak poziomowoania się xenonów

Post autor: tetris83 »

Dziś będąc na szarpakach dowiedziałem się o istnieniu u mnie samopoziomowania się xenonów. Odkąd mam auto tj. 2 lata nie zauważyłem działania tego systemu więc myślałem ,że go nie mam. Mechanik pokazał mi czujnik przy tylnym wahaczu i powiedział ,że muszę go mieć bo to xenon. Zajrzałem pod maskę i rzeczywiście do lamp idą kable do wtyczki na 3 piny. Odpiąłem wtyczkę i sprawdziłem napięcie przy włączonych lampach i nic ,zero napięcia. Czy jest gdzieś bezpiecznik i przekaźnik od tego systemu? Jakie powinno być napięcie podawane na silnik ?

Piotr010
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 26 listopada 2018, 16:40

Re: [Koleos I] brak poziomowoania się xenonów

Post autor: Piotr010 »

W komorze silnika są bezpieczniki, pod wlotem powietrza. Co do działania poziomowania to jak odpalisz auto nie zobaczysz ruchu soczewki jak to jest w innych autach. Chyba ze wsadzisz do bagażnika 2 osoby, a Ty będziesz patrzyła na ścianę.

Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka



tetris83
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek, 12 marca 2018, 11:17
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dCi 150 KM

Re: [Koleos I] brak poziomowoania się xenonów

Post autor: tetris83 »

Czyli nie jest tak jak u kumpla w zafirze ze przy włączeniu świateł macha mu góra dół i ustala pozycje? No ale podczas jazdy powinno chyba cos stabilizować a nigdy tego nie zauważyłem po snopie światła...

Piotr010
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 26 listopada 2018, 16:40

Re: [Koleos I] brak poziomowoania się xenonów

Post autor: Piotr010 »

Nie ma koleos takiej możliwości lampa jest zbyt prosta aby był widoczny ruch xenonu. Tez tego nigdy nie widziałem, a wszytsko jest sprawne. Jedyny test to wsadzić kumpli do bagażnika, podjechać pod ścianę i sprawdzić.
Może też dlatego że jest tylko jeden czujnik z tyłu, gdzie wszystkie auta maja po 2 czujniki 1 z przodu 2 z tyłu.
Wysłane z mojego SM-G988B przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Koleos I] brak poziomowoania się xenonów

Post autor: patrys4891 »

Podłącz Clipa. Jak są xenony i samopoziom, to w Clipie można nimi sterować i podglądać działanie układu.
To wyjaśni wątpliwość

obliczone na lukakatorze

Obrazek

Piotr010
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 26 listopada 2018, 16:40

Re: [Koleos I] brak poziomowoania się xenonów

Post autor: Piotr010 »

Pisałem na fb w grupie odnośnie Koleosa i xenonów, tam też nikt nie uświadczył ruchu soczewki. Ogólnie sama soczewka nie rusza się tylko cały odbłyśnik wraz z żarówkami H7 i tp. cała ta kolumna się porusza. Demontowałem lampę ponieważ była nieszczelna to zaglądałem jak to działa. jest tylko jeden silniczek, który porusza się w przód i tył. Cały odbłyśnik osadzony jest na aluminiowej ramce wraz z soczewką. dlatego nie ma widocznego ruchu. Poza tym jest tylko jeden czujnik poziomujący, z tyłu na wahaczach, który ma za zadanie obniżyć reflektory, gdy wsadzamy ładunek do bagażnika, aby nie oślepiać. prosta budowa lampy i jeden ślimak osadzony w silniczek o dziwo aluminiowy nie plastikowy.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Koleos I] brak poziomowoania się xenonów

Post autor: patrys4891 »

Takie rozwiązanie to jest od wielu lat chyba we wszystkich modelach Renault.
Osobiście rozbierałem reflektory od Safrane i od Clio 3 i też jest dokładnie tak jak opisałeś.
Same soczewki to będą się ruszać w reflektorach adaptacyjnych.
Obrazek

ODPOWIEDZ