iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2011] Tylna dolna klapa - zablokowana

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
kolos
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: środa, 22 lipca 2020, 12:34

[Koleos 2011] Tylna dolna klapa - zablokowana

Post autor: kolos »

Witam!

Niestety, dzisiaj pękła mi osłona plastikowa sprężyny teleskopu dolnej klapy. W trakcie próby ogarnięcia tematu, dodatkowo zablokował się zamek dolnej klapy. Zdjęcie osłon zamka po bokach i osłony klamki dolnej klapy nic nie dało, stąd wielka prośba - czy ktoś wie jak zdemontować całą plastikową osłonę (górną) dolnej klapy, tak aby mieć podgląd na całość mechanizmu? Ewentualnie jakieś podpowiedzi, co do przyczyny? Ruszając klamką słychać przy zamkach jakieś dźwięki, ale nic się nie dzieje, nie widać także żadnego ruchu przy zamkach (w miejscu zdjęcia ich osłon po bokach).

kolos
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: środa, 22 lipca 2020, 12:34

Re: [Koleos 2011] Tylna dolna klapa - zablokowana

Post autor: kolos »

Udało się dotrzeć do mechanizmu. Połamały się takie " języczki " nakładane na zamek, do których podczepia się linkę. Same osłony plastikowe są na zatrzaski, jest jednak także jedna śrubka po środku ( dotyczy osłony górnej ). Górna osłona jest osobna od osłony platformy. W zasadzie zdjęcie górnej osłony nie jest potrzebne, żeby dotrzeć do mechanizmu zamka trzeba zdjąć tylko osłonę platformy. Zamek można otworzyć dociskając dyngielek nawet palcem. Zostaje problem gdzie zdobyć takie języczki do podczepienia linki, jest jedna oferta na olx ale one wyglądają inaczej niż powinny. Kontaktuje się z ASO jeśli coś uda mi się ustalić, to dam znać.

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Koleos 2011] Tylna dolna klapa - zablokowana

Post autor: ZygaM »

Na youtubie jest trochę filmików na temat jak otworzyć, jak naprawić.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

ODPOWIEDZ