iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos] Problem ze skrzynią biegów. Nie można wrzucić biegu. Drążek chodzi tylko przód tył.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
galla83
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 15 czerwca 2020, 07:22
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dCi

[Koleos] Problem ze skrzynią biegów. Nie można wrzucić biegu. Drążek chodzi tylko przód tył.

Post autor: galla83 »

Witam! Mam problem ze skrzynią biegów. Nie mogę wrzucić żadnego biegu oprócz wstecznego. Tzn wsteczny jest cały czas załączony i nie można też go zrzucić. Auto pomimo że jest na biegu wstecznym to drążek luźno chodzi do przodu i do tyłu. Innego biegu nie da się wrzucić. Wnioskuję że coś się gdzieś wyczepiło.
Miał ktoś podobny problem?
Da się ogarnąć samemu czy mechanika muszę wołać?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem ze skrzynią biegów. Nie można wrzucić biegu. Drążek chodzi tylko przód tył.

Post autor: patrys4891 »

To kwestia linek.
Zakładam że chodzi o koleosa?
Podejrzewam że jedna z linek spadła z mocowania. Może to być przy samym wybieraku, albo (bardziej prawdopodobne) przy samej skrzyni.
Pewnie nałożysz na miejsce i będzie działało do następnego spadnięcia
Obrazek

galla83
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 15 czerwca 2020, 07:22
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dCi

Re: Problem ze skrzynią biegów. Nie można wrzucić biegu. Drążek chodzi tylko przód tył.

Post autor: galla83 »

Tak. Koleos 2008
Jak się do tego zabrać mogę wiedzieć? Jestem w stanie sam to ogarnąć przy chacie?

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2337
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem ze skrzynią biegów. Nie można wrzucić biegu. Drążek chodzi tylko przód tył.

Post autor: patrys4891 »

Nigdy nawet nie zaglądałem pod maskę Koleosa, więc pojęcia zielonego nie mam jak to tam jest.
Otwórz maskę, zlokalizuj skrzynię, wsadź kogoś do kabiny żeby ruszał lewarkiem i wypatruj pod maską czegoś co się rusza. Jak zlokalizujesz miejsce i znajdziesz dostęp, to sama naprawa banalnie prosta, bo wystarczy pewnie nasadzić końcówkę linki na kulkę.

Moje doświadczenie jest ze starszych renówek, ale wydaje mi się że zasada pozostała ta sama.
Jak jest inaczej, to niech ktos mnie poprawi.
Obrazek

galla83
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 15 czerwca 2020, 07:22
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dCi

Re: Problem ze skrzynią biegów. Nie można wrzucić biegu. Drążek chodzi tylko przód tył.

Post autor: galla83 »

Ok. Dzięki @patrys4891.

ODPOWIEDZ