iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Moderator: Grupa Moderatorów

caldi_
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2019, 15:25
Renault: KOLEOS
Silnik: 2.0 dci 150 KM

[Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Post autor: caldi_ »

Witam.
Opis mojego problemu jest długi więc spróbuję go w skrócie opisać.
Sobota 5.01 godz około 17 powrót z zakupów zgaszenie samochodu(posiadam Koloska od czerwca 2018 i nie było z nim najmniejszych problemów-od zakupu zrobione jakieś 4500 km)
Poniedziałek 7.01 godzina 5 rano samochód nie odpala(ok mróz -12)po paru minutach próby odpalenia aku rozładowany.
Ładowanie akumulatora,grzanie po filtrze paliwa oraz przewodach nic nie daje,dalej bez odzewu.Wykręcenie filtra paliwa-paliwo płynne(paliwo wykluczone jako przyczyna)założenie filtra paliwa odpowietrzenie,pompowanie pompką paliwa próba odpalenia-zaskoczył na 2-3 i zgasł.Do dnia dzisiejszego bez efektu. :(
Z mojej strony wymieniłem filtr paliwa,podpięcie clipa(ściągnięty mechanik) brak jakichkolwiek błędów,ciśnienie na listwie jest i za kolejnym naciśnięciem start/stop rośnie.
Czy mogą to być wtryski bez wcześniejszych objawów oraz bez żadnych info na kompie.Nie kopcił ani na biało ani na czarno,spadków mocy nie było......
Czy faktycznie problem może tkwić w paliwie,czy coś źle zrobiłem po wymianie filtra(dalej zapowietrzony)Czy może coś pominąłem?Sam już nie wiem,na dodatek w Scenicu którego jeszcze posiadam strzeliła chłodnica(auto już u mechanika) i jestem bez żadnego samochodu cry
Auto stoi pod domem dlatego dopytuję co mógłbym zrobić w miarę moich umiejętności zanim wezwę lawetę która dostarczy Koloska do warsztatu.

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: [Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Post autor: KOLEOS007 »

Raczej nie ma opcji żeby z dnia na dzień padły wszystkie wtryski.
Na mój gust nie idzie paliwo na wtryski.
Jeżeli w baku jest ropa nie woda to powinien zagadać.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Post autor: BlackRaven »

Czujnik wału
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

caldi_
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2019, 15:25
Renault: KOLEOS
Silnik: 2.0 dci 150 KM

Re: [Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Post autor: caldi_ »

Dzisiaj ma podjechać jeszcze mechanik z clipem i zobaczymy co z tego wyniknie.Jeszcze raz spróbuję odpowietrzyć.
BlackRaven a jak to faktycznie jest czujnik wału to nie pokaże na kompie?Dlatego pytam bo aż tak dobrze się nie znam na tym:(

caldi_
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2019, 15:25
Renault: KOLEOS
Silnik: 2.0 dci 150 KM

Re: [Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Post autor: caldi_ »

Niestety z racji mroźnego poranka podłączony został tylko komp i nie wykryło żadnych błędów.Z odpowietrzaniem nic nie robiłem bo jest za zimno (-7)autko stoi pod wiatą:(.Muszę poczekać aż się trochę ociepli(wiosna:)) i pomyśleć co zrobić.

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Post autor: ZygaM »

Ale co chcesz odpowietrzać? Układ paliwowy? Na kielichu prawego błotnika jest gruszka gumowa, pompujesz ręcznie i tyle.
Nie odpala ? Może immo?
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Post autor: BlackRaven »

caldi_ pisze: sobota, 19 stycznia 2019, 08:40 BlackRaven a jak to faktycznie jest czujnik wału to nie pokaże na kompie?
Bywa że czasami nie rejestruje błędu. Wypnij i wepnij wtyczkę bo może zaśniedziała
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

caldi_
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2019, 15:25
Renault: KOLEOS
Silnik: 2.0 dci 150 KM

Re: [Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Post autor: caldi_ »

Trochę się ociepli będę próbował,na tą chwilę -8 i nie mam ochoty marznąć.

caldi_
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2019, 15:25
Renault: KOLEOS
Silnik: 2.0 dci 150 KM

Re: [Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Post autor: caldi_ »

No koledzy dzisiaj miał podjechac mechanik z lawetą i zabrac koloska ale z racji że niestety nie dał rady przesunęliśmy to na przyszłą środę-i bardzo dobrze że się tak stało bo kolosek odpalił:).
Opiszę co robiłem jak do tej pory dwa dni temu odpięcie wtyczki wałka rozrządu(wyskoczył błąd-skasowany)i dalej samochód nie odpalał.
Dzisiaj coś mnie tknęło po powrocie z pracy,przypomnę że to automat:),jak zwykle przy odpalaniu samochodu noga na hamulec i start bez efektu,drugie podejście noga na hamulec-start noga na gaz i co odpalił.Odpowiedź nasuwa się sama-tak mi się przynajmniej wydaje że faktycznie był jeszcze zapowietrzony.No bo biorąc na logikę czy ktoś z nas przy procedurze odpalenia samochodu gdzie sam komputer podpowiada noga-hamulec nacisnął by gaz?

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Post autor: ZygaM »

Że niby robiłeś nieświadomy błąd i zamiast nacisku na pedał hamulca, naciskałeś na pedał gazu? Jest to możliwe.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

caldi_
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2019, 15:25
Renault: KOLEOS
Silnik: 2.0 dci 150 KM

Re: [Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Post autor: caldi_ »

Trochę czasu, pieniędzy i części wymienionych minęło.
Koledzy bujam się dalej z problemem nie odpalania w niższych temperaturach.........
Ale dwa tygodnie temu przez głupotę znalazłem problem.
Co się okazało problemem jest sterownik silnika - po podgrzaniu suszarką do włosów tak suszarką .......samochód odpala.
Znalazł sie elektronik co go "próbował" naprawić - znalazł jakieś zimne luty na kondensatorach sprawdził luty na płycie ale.....problem nie został rozwiązany. Diagnoza na moją odpowiedzialność podgrzanie procesora do 300 stopni........lub zakup pakietu startowego.
Czy faktycznie jest tak że jak kupię używany sterownik to nie da się przegrać oprogramowania z mojego sterownika?
Jeżeli któryś z Was kolegów ma dla mnie jakieś rozwiązanie problemu to bardzo był bym wdzięczny za pomoc.
Jestem jeszcze w kontakcie z jednym warsztatem elektro-mechanicznym ale musze czekać na odpowiedź do poniedziałku ,wtorku.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Post autor: BlackRaven »

Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

caldi_
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2019, 15:25
Renault: KOLEOS
Silnik: 2.0 dci 150 KM

Re: [Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Post autor: caldi_ »

Dziękuję .W ostateczności skorzystam. Szukałem na allegro ale tego nie widziałem.

caldi_
Bywalec
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 15 stycznia 2019, 15:25
Renault: KOLEOS
Silnik: 2.0 dci 150 KM

Re: [Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Post autor: caldi_ »

Witam ponownie..........
Wszystkie teorie już mi się kończą.
Dużo rzeczy sprawdzone komputer wymieniony,czujnik wody sprawdzony.........
Okazało się że jeżeli podgrzewałem komputer to ciepło szło na czujnik płynu chłodzącego i dlatego odpalał.
Zakupiłem nowy czujnik bez efektu-po wpięciu we wtyczkę nie odpalił.Zagrzanie czujnika w dłoni dało to że odpalił.
Zdecydowałem się na podmianę sterownika silnika (może coś w nim siedzi),troszkę mniejszy koszt niż w linku wyżej.
Samochód po w pięciu sterownika odpalił na rys. Silnik pracował może z 30 sekund -został zgaszony w celu sprawdzenia czy odpali. Niestety nie odpalił.
Podpiąłem clipa aby sprawdzić parametry i co mi się rzuciło w oczy wskazanie temperatury zasysanego powietrza pokazywało 17 stopni a wody stan rzeczywisty na tą chwilę czyli 3 stopnie.Samochód nie odpala.Podgrzałem czujnik wody do temp 10 stopni i auto odpaliło normalnie.
Zamówiłem przepływomierz-przyszedł wczoraj ale jeszcze nie wymieniłem bo..........
Stary przepływomierz włożyłem do lodówki aby spróbować wyrównać temperaturę z otoczeniem i wstrzeliłem się w punkt 4 stopnie powietrze ,woda oraz zewnętrznie.Bez efektu.
We czwartek samochód w ogóle nie chciał zapalić nawet po podgrzaniu czujnika. Jeszcze aku zaczął już padać więc zostawiłem go do ładowania.
Wczoraj przyszedł czujnik więc myślę że wymienię i sprawdzę aby wyeliminować kolejną rzecz, godzina 18 3 stopnie na zewnątrz odpinam prostownik - a sprawdzę czy odpali z myślą że nie odpali biorąc pod uwagę co się działo dzień wcześniej - odpalił na rys 4 razy pod rząd.
Dzisiaj rano przebudziłem sie po 5-tej zszedłem do auta temp -1 niestety nie odpalił.
Później wymienię jeszcze przepływomierz ale myślę że to nie da efektu.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Koleos 2.0 dci 2009]Nie odpala

Post autor: BlackRaven »

Czy przy kręceniu jak nie odpala buduje ciśnienie paliwa ? Sprawdź na oscyloskopie sygnał z czujnika wału i wałka rozrządu. Nim to zrobisz sprawdź wtyczki na obu.
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ