iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2009] Wskaźnik optymalnej zmiany biegu.

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Bodzio90
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 19 sierpnia 2018, 11:49

[Koleos 2009] Wskaźnik optymalnej zmiany biegu.

Post autor: Bodzio90 »

Witam,
Jestem dwutygodniowym posiadaczem Kolesia z 2009r. Silnik 2.0 dci 150KM. Przed kupnem jeździłem też Laguną 3. I tu pytanie co do tytułu posta. W lagunie był taki wskaźnik optymalnej zmiany biegu (strzałki w dół i w górę i symbol gałki biegow). W koleosie myślałem że po prostu tego nie ma, ale przyglądając się zegarom kiedy wyświetlany jest ten samochodzik z otwartymi drzwiami, widać że na prawym wyświetlaczu jest delikatnie zarysowany kontur tej właśnie gałki i strzałek. Czy ktoś wie czemu to nie działa lub czy w ogóle ma to działać? Nie żeby mi to przeszkadzało lub było w ogóle potrzebne ale bardzo mnie to ciekawi.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Koleos 2009] Wskaźnik optymalnej zmiany biegu.

Post autor: BlackRaven »

Mam wile samochodów i ten czujnik jest na nic trzeba wyczuć kiedy zmienić bieg bo jak go posłuchasz często obroty bedą bardzo niskie a to też niskie ciśnienie oleju czyli oszczędzasz paliwo a piłujesz panewki. Warto spalić te 0,5 litra na 100 km wiecej
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos 2009] Wskaźnik optymalnej zmiany biegu.

Post autor: VoN »

Bodzio90 pisze: piątek, 28 września 2018, 18:07 Witam,
Jestem dwutygodniowym posiadaczem Kolesia z 2009r. Silnik 2.0 dci 150KM. Przed kupnem jeździłem też Laguną 3. I tu pytanie co do tytułu posta. W lagunie był taki wskaźnik optymalnej zmiany biegu (strzałki w dół i w górę i symbol gałki biegow). W koleosie myślałem że po prostu tego nie ma, ale przyglądając się zegarom kiedy wyświetlany jest ten samochodzik z otwartymi drzwiami, widać że na prawym wyświetlaczu jest delikatnie zarysowany kontur tej właśnie gałki i strzałek. Czy ktoś wie czemu to nie działa lub czy w ogóle ma to działać? Nie żeby mi to przeszkadzało lub było w ogóle potrzebne ale bardzo mnie to ciekawi.
Oryginalnie po wyjechaniu z fabryki ta funkcja była wyłączona, możliwe że da się to aktywować Clipem.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Bodzio90
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 19 sierpnia 2018, 11:49

Re: [Koleos 2009] Wskaźnik optymalnej zmiany biegu.

Post autor: Bodzio90 »

BlackRaven pisze: sobota, 29 września 2018, 16:30 Mam wile samochodów i ten czujnik jest na nic trzeba wyczuć kiedy zmienić bieg bo jak go posłuchasz często obroty bedą bardzo niskie a to też niskie ciśnienie oleju czyli oszczędzasz paliwo a piłujesz panewki. Warto spalić te 0,5 litra na 100 km wiecej
Wiadomo, mnie po prostu ciekawiło czy ta funkcja jest włączona domyślnie. Ogarniam kiedy zmienić bieg. To tylko taka ciekawostka. Dzieki za odpowiedzi.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Koleos 2009] Wskaźnik optymalnej zmiany biegu.

Post autor: BlackRaven »

W zaezności od wersji Są takie bez wskaźnika
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

ODPOWIEDZ