iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2008 2.0DCi] Nie odpala

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

[Koleos 2008 2.0DCi] Nie odpala

Post autor: ZygaM »

Pomóżcie, gdzieś (może na innym forum) czytałem o niewystępowaniu w Koleosie czujnika uderzeniowego, ale coś innego się z tym wiąże, tylko nie mogę odszukać co. Prawdopodobnie spotkało to dziś Koloesa mojej żony. Ratowała się ostrym skrętem w prawo, aby nie walić czołowo pirata na motocyklu. Prawym tylnym kołem wjechała agresywnie na dość wysoki krawężnik, ponoć auto straciło moc jakby jechała na luzie, zjechała na chodnik, zgasiła ochłonąć. Auto już nie odpaliło.
Silnik kręci jak szalony, ale nie odpala. Ręcznie podpompowałem paliwo gruszką aż stwardniała. W trakcie prób odpalania świeci się komunikat CHECK EXHAUST EMISJON. Auto nie chce się zamknąć ani z pilota ani HF, dopóki nie zgasną wyświetlacze i światła dzienne led (fabrycznie montowane). Jak to wszystko pogaśnie po około 30 sekundach, pilotem można zamknąć i otworzyć auto. Ręczny można zwalniać.
Na razie muszę chyba go na lawetę i do szwagra na warsztat, ma jakieś programy, no ale na mieście nic nie zrobi.
Podpowiedzcie.
Szukałem na forum, ale jakoś ... nie znalazłem. A pamiętam wyraźnie, że było coś o innym działaniu zamiast czujnika uderzeniowego.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Mogami
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: środa, 19 sierpnia 2015, 23:29
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI

Re: Koleos 2008 2.0DCi - nie odpala

Post autor: Mogami »

Nie ma czujnika uderzeniowego w takim rozumieniu o jakim piszesz.
Są natomiast 2 czujniki uderzeniowe w bocznych słupkach (nr 1814 na obrazku) i 1 z przodu (na tzw. okularze) oraz moduł pod osłoną tunelu środkowego (nr 756).
W przypadku zadziałania układu i wystrzału poduszki(ek) moduł 756 blokuje się uniemożliwiając uruchomienie silnika.
Należy go wymienić na nowy lub ostatecznie "zregenerować" u odpowiedniego "fachowca".
Jeśli poduszki nie wystrzeliły to i tak dla świętego spokoju warto to sprawdzić.

https://zapodaj.net/022817afc20e1.jpg.html

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Koleos 2008 2.0DCi - nie odpala

Post autor: adamos111 »

Mogami pisze: niedziela, 6 maja 2018, 15:19 W przypadku zadziałania układu i wystrzału poduszki(ek) moduł 756 blokuje się uniemożliwiając uruchomienie silnika.
Należy go wymienić na nowy lub ostatecznie "zregenerować" u odpowiedniego "fachowca".
Jeśli poduszki nie wystrzeliły to i tak dla świętego spokoju warto to sprawdzić.

https://zapodaj.net/022817afc20e1.jpg.html
Prawie dokładnie jest tak jak piszesz ale airbag wysyła tylko info o reakcji do komp.wtrysku i to on blokuje uruchomienie.Wystarczy z komp.wtrysku wykasować błąd i auto odpali z wystrzelonymi poduchami czy napinaczami
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Koleos 2008 2.0DCi] Nie odpala

Post autor: ZygaM »

Wszystko jasne. Żadne poduszki nie odpaliły. Prawdopodobnie żona nie najechała na krawężnik, a było to po prostu efekt uderzenia w silniku po zerwaniu łańcucha rozrządu - wałki się nie kręcą.
Szwagier dopiero w poniedziałek mógł się zająć moim autem, nie kręcą się wałki, czyli pękł łańcuch rozrządu, czyli ... przykrość.
Ciekawostką jest to, że na liczniku jest nie całe 200 tysi. km. Wszelkie media i znajomi twierdzą, że jest to znana przypadłość tego silnika, że łańcuch się zrywa, ale dopiero po przekroczeniu 400 tysi. Sam serwisant zaleca sprawdzenie stanu łańcucha przy okolicy 300, ale to nie znaczy, że będzie on do wymiany. Tak więc obawiam się, że poprzedni właściciel ładnie skręcił szafę i takiego sprzedał do Renault Polska, a ja takiego kupiłem.
No cóż, szwagier nie chce wróżyć, ale miał różne przypadki z tymi silnikami czy to w X-Trailu czy Vivaro i w jednym udało się zamknąć w 5 tysiącach kosztów, a w innym dycha. Zęby zacisnąć i czekać na info po rozebraniu silnika.
Będę raczej remontował, nie będę pchał w używany, chyba że się da, to moi koledzy z Wawra mają dla mnie zaufany za 5 tysięcy. Ahhhh.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos 2008 2.0DCi] Nie odpala

Post autor: adamos111 »

Przykra sprawa.Ale zdarzająca się i to nawet przy przebiegu 200/220 tyś.Robiłem nie jednokrotnie.Ścinają się zęby na dolnym kole,dochodzi do kolizji i łańcuch pęka.Lub przeskoczy od wyciągnięcia sie.Kosztowna awaria ale nie 10 tyś.zł.W Vivaro to może i tak jak wtrysków nie można wyjąć,bo skorodowały od wody i przy wyciąganiu pęknie głowica.
Pozdrawiam
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Koleos 2008 2.0DCi] Nie odpala

Post autor: ZygaM »

Czyli nie trzeba się słuchać serwisu, a po prostu zaglądać np. co 100 tysięcy. Ponoć od dołu jest możliwość po odkręceniu miski?
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

ODPOWIEDZ