iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos] Nie dziajacy czujnik otwiera dzwi za klamka (hands free sensor)

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
ber5ien
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:25
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci 175km FAP

[Koleos] Nie dziajacy czujnik otwiera dzwi za klamka (hands free sensor)

Post autor: ber5ien »

Witam,

Czujnik otwierania dzwi mi nie dziala. Wie moze ktos jak sciagnac tapicerke od drzwi albo czy jest jakis bezpiecznik od tego ?

Probowalem ja sciangac ale cos nie chce zejsc ;)

https://photos.app.goo.gl/fz7PVxTng9WrWc128

https://photos.app.goo.gl/czYL9iQLPFgRPafTA

Pozdrawiam
Rafal

ber5ien
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:25
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci 175km FAP

Re: Koleos nie dziajacy czujnik otwiera dzwi za klamka (hands free sensor)

Post autor: ber5ien »

Udalo mi sie do tego dobrac,

tapicerka jest na dwie sruby i dolu trzeba zaczac ja sciagac tam sam takie plastikowe piny.

Sama tapicerka wisi na gorze takze trzeba dolu do gory.

Niestety czujnik wyglada ok w sensie kabel jak nowy tak wiece chyba jest uszkodzony bo nie wyglada jak tam mial byc gdzies jakis bezpiecznik

superlolek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 185
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 22:45
Renault: Laguna III phI
Silnik: 2.0T@170KM

Re: Koleos nie dziajacy czujnik otwiera dzwi za klamka (hands free sensor)

Post autor: superlolek »

Jak jest tak samo jak w Lagunie to opcje są dwie:
1) zniknęło sreberko z klamki przez co czujnik nie dostaje promieni powrotnych i "nie widzi ręki". Na próbę proponuje od wewnętrznej strony klamki przykleić folię aluminiową i zobaczyć czy pomoże
2) zdechł, kaput, finito, najlepiej podpiąć interfejs by potwierdzić
Proszę przeczytaj w wolnej chwili:
https://www.gnu.org/philosophy/can-you-trust.pl.html

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Koleos] Nie dziajacy czujnik otwiera dzwi za klamka (hands free sensor)

Post autor: kudlaty »

Pod Clipem jest opcja sprawdzenia czujników i ich poprawnego działania. Najlepiej tak sprawdzić. Jeżeli nie działa to wymiana i ogień

jery18
Bywalec
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:20
Renault: Renault Koleos
Silnik: 2.0 DCI

Re: [Koleos] Nie dziajacy czujnik otwiera dzwi za klamka (hands free sensor)

Post autor: jery18 »

Witam. A gdzie dokładnie w klipie jest opcja sprawdzenia poprawności działania sensorów ?

jarek550
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 17 kwietnia 2017, 12:04
Renault: koleos
Silnik: 2.0 dci 150 km

Re: [Koleos] Nie dziajacy czujnik otwiera dzwi za klamka (hands free sensor)

Post autor: jarek550 »

Nie działały u mnie obie przednie klamki, podkleiłem folię aluminiową i gitara !!! :D

Awatar użytkownika
mner
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: środa, 17 lutego 2016, 14:20
Renault: Koleos
Silnik: 2,5

Re: Koleos nie dziajacy czujnik otwiera dzwi za klamka (hands free sensor)

Post autor: mner »

ber5ien pisze: piątek, 4 maja 2018, 20:16 Udalo mi sie do tego dobrac,

tapicerka jest na dwie sruby i dolu trzeba zaczac ja sciagac tam sam takie plastikowe piny.

Sama tapicerka wisi na gorze takze trzeba dolu do gory.

Niestety czujnik wyglada ok w sensie kabel jak nowy tak wiece chyba jest uszkodzony bo nie wyglada jak tam mial byc gdzies jakis bezpiecznik
O których drzwiach piszesz? Potrzebuje zdjąć tapicerkę z przednich drzwi pasażera i widzę tam tylko jedną śrubę pod klamką wewnętrzną otwierania drzwi, czy reszta to już tylko zaczaski? Ewentualnie mógłbym się spodziewać ukrytej śruby pod srebrnym plastikiem uchwytu drzwi.

Jak wygląda dostęp do tego czujnika tzn. czy do jego wymiany wystarczy wymontować moduł klamki czy jeszcze trzeba coś więcej wykręcić?

madrians
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: środa, 19 lipca 2017, 20:32
Renault: Koleos
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Koleos] Nie dziajacy czujnik otwiera dzwi za klamka (hands free sensor)

Post autor: madrians »


Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Nie dziajacy czujnik otwiera dzwi za klamka (hands free sensor)

Post autor: VoN »

Może komuś się przyda, tutaj kolega Martinez wymieniał w CLIO mikroswitche w klamkach więc można coś podejrzeć:
https://we.tl/t-u412E3k3os
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
mner
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: środa, 17 lutego 2016, 14:20
Renault: Koleos
Silnik: 2,5

Re: [Koleos] Nie dziajacy czujnik otwiera dzwi za klamka (hands free sensor)

Post autor: mner »

Dzięki za wszystkie informacje, czujnik wymieniony.
Krótki opis jakby ktoś potrzebował. Drzwi przednie.
- wyjmujemy zaślepkę pod klamka wewnętrzną i odkręcamy śrubę rozm. 10,
- zdejmujemy osłonę uchwutu drzwi (ta srebrną) zaczynając od dolnej części (jest tam wypustka za którą latwo złapać), jest na zatrzaskach dół schodzi bardzo łatwo, kolista góra troszkę gorzej. Pod osłona są dwa wkręty gwiazdkowe do wykrecenia.
- teraz zdejmujemy trójkątna osłonę przy lusterku, trzy zatrzaski dwa na dole jeden u góry (trzeba zdjąć ponieważ na dole jest wsunieta dwoma wypustkami w tapicerkę drzwi)
- następnie zdejmujemy tapicerkę drzwi, uchwyty są z boków i na dole (na dole w miejscach wyprofilowanych w blasze), startujemy od dołu ponieważ górna część przy szybie jest założona na blachę drzwi i zdejmuje się ją na końcu unosząc do góry.
- po zdjęcie tapicerki wypinamy wtyczki oświetlenia, unoszenia szyb i linkę klamki wew
- teraz musimy odkręcić i wyjąć osłonę wewnętrzną w tym celu należy odkręcić wszystkie śruby (9 po obwodzie i 4 w środku), a następnie wypiąć wiązki kabli z tej osłony (tutaj można się wspomagać wkładając rękę pod osłonę), następnie od wewnątrz trzeba wykręcić 3 śruby M8 łączące silniczek podnoszenia szyb ze szpulką z nawinięta linką, po czym można wyciągnąć silniczek (u mnie było to dość trudne bo mam wrażenie, że źle zostało to skręcone tzn. linka na szpulkę była umieszczona za linkami na prowadnicy szyb przez co nie da się tej osłony odchylić i odkręcanie tych śrub robiłem na macanego). Do tego dochodzi linka klamki wewnętrznej ja tylko zdjąłem uszczelkę żeby osłona zsunęła się na dół a samej linki z niej nie wyciągałem
- i mamy już dostęp do modułu klamki, najpierw wypinamy wtyczki klamki, są dwie czarna na dole i biała u góry, mi się trudno te wtyczki wypinało, szczególnie górna białą (trzeba ja wysunąć w całości z zaczepu, a blacha drzwi i prowadnicy szyby utrudniają dostęp), po wypięciu demontujemy klamkę, najpierw jej mały element tak jak na wielu filmikach, wyjąć zaślepkę na boku drzwi, odkręcić śrubę (nie trzeba nic drutem odcagać), wysunąć mała zaślepkę klamki. Następnie pociągnąć klamkę w kierunku tyłu samochodu bez odciągania jej od drzwi, jak się przesunie odciągamy tylna stronę, potem przednią i delikatnie wyjmujemy z przewodami.
- teraz demontujemy nakładki które były pod klamką, służą one to klinowania zapięć modułu klamki i po ich demontażu można swobodnie go wyjąć (ewentualnie jeszcze wypiąć linke zamka drzwi z dolnego uchwutu, na tym module)
- po wysunięciu mamy czujnik na wierzchu, podważamy zatrzaski wymieniamy i skręcamy w odwrotnej kolejności. I tyle.

ganfrod
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 17:13
Renault: Koleos
Silnik: 2.0. DCI

Re: [Koleos] Nie dziajacy czujnik otwiera dzwi za klamka (hands free sensor)

Post autor: ganfrod »

Mam podobny ale nie ten sam problem. Oto mój Koleos (2008 150 km 4x4) zamknięty pod pracą, nie chce się otworzyć. Próbuje awaryjnie i... kluczyk przechyla się o jakieś pół milimetra i napotyka opór. Nie Niestety nie mogę otworzyć auta. Przy okazji powiem, że opcje karty nie działają wcale. Karta nie włącza świateł, nie opuszcza okien. Ktoś ma pomoc jak otworzyć auto?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Nie dziajacy czujnik otwiera dzwi za klamka (hands free sensor)

Post autor: VoN »

Standardowa sytuacja, ZAMEK W DRZWIACH PRZYNAJMNIEJ RAZ W ROKU! Trzeba przesmarować, wsadzić kluczyk itd.
Teraz tylko, smary, psikadła i dużo cierpliwości :) Pogrzeb, wypsikaj, wlej smar, zamek powinien puścić. Powodzenia
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

ODPOWIEDZ