iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2.0 dci 175 km 2011r] Piszczący pedła sprzęgła

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
tomasso
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2018, 17:50
Renault: Koleos
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

[Koleos 2.0 dci 175 km 2011r] Piszczący pedła sprzęgła

Post autor: tomasso »

Wita klubowiczów
Od niedawna jestem posiadaczem Kolesoa 2.0 dci 175 km 2011 r
Auto w grudniu 2017 miało 68 tys na dzień dzisiejszy ma już 97 tys :)
Jak widać nie stoi tylko zwiedza polskę wzdłuż i wszerz.
Poznałem już kilka bolączek które dotykają mój samochód i nawet już się do nich przyzwyczaiłem - niewłaściwe pokazywanie stanu paliwa, źle działające podnoszenie szyby kierowcy, wytarta kierownica skórzana, piski w fotelu - ale jedna, jedyna nie daje mi spokoku - piszczący pedał sprzęgła !!! Piszczy nawet przy uśnięciu nogą.
I tu rodzi się pytanie - smarownie wszelkimi smarami pomaga raptem na kilka dni - czy ktoś miał podobny przypadek? Jak sobie z nim poradzić?

Za pomoc stawiam dobreeee piwo :)

tomasso

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos 2.0 dci 175 km 2011r] Piszczący pedła sprzęgła

Post autor: adamos111 »

A próbowałeś popryskać smarem silikonowym w sprayu? Trzeba sprawdzić czy na pedale nie ma luzu poprzecznego.Chwyć za pedał sprzęgła ręką i wykonuj ruchu jak byś chciał odkręcić lub zakręcić słoik.Jak nie wyczujesz żadnego luzu to tą sama czynność należy wykonać przy odpiętej pompce sprzęgła.
A co masz na myśli pisząc o niewłaściwym wskazaniu poziomu paliwa i o źle działającej szybie kierowcy?Jak możesz podaj więcej info.
Koleos i Modus

tomasso
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2018, 17:50
Renault: Koleos
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Koleos 2.0 dci 175 km 2011r] Piszczący pedła sprzęgła

Post autor: tomasso »

Próbowałem - pomaga na kilka dni. Rano zrobiłem jak radzisz - przy próbie poruszenia na boki lub jak zakręcanie słoika, pisku nie ma.
Pojawia się gdy próbuje się wcisnąć pedał. Widzę że będzie trzeba zdjąć osłonę i dostać się do sprzęgła.
Czy ten pisk - pojawia się że tak powiem przy pierwszym etapie wciskania pedału - może być spowodowany pompką?

Odnośnie złego wskazywania poziomu paliwa - tankuje do pełna a wskazówka pokazuje 7/8 zbiornika. Przejadę np 500 km a wskazówka pokazuje rezerwę.
To chyba będzie spowodowane przez złe odpowietrzanie się zbiornika.

Podnoszenie szyby - zdarza się że jak opuszczę szybę na max w dół to podczas podnoszenia się dojdzie do połowy i cofa się.
Czasem działa ok a czasem tak jak opisuje wyżej. Może być coś nie tak z przełącznikiem.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos 2.0 dci 175 km 2011r] Piszczący pedła sprzęgła

Post autor: VoN »

Odnośnie tankowania- tak to jest wina spierdzielonego odpowietrzenia zbiornika w Koleosach :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

tomasso
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2018, 17:50
Renault: Koleos
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Koleos 2.0 dci 175 km 2011r] Piszczący pedła sprzęgła

Post autor: tomasso »

A jest jakiś sposób na to odpowietrzanie czy tez trzeba z tym "żyć"?

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [Koleos 2.0 dci 175 km 2011r] Piszczący pedła sprzęgła

Post autor: yetiq »

Nie tankować do pierwszego, czy drugiego odbicia. Po pierwsze, ropa się pieni i masz pół zbiornika i rurę wlewu pełną piany. Ja tankuję tak, że czekam, aż pistolet odbije, a potem leję paliwo małym strumieniem. Jak we wlewie widzę pianę, to wysuwam trochę pistolet i czekam, aż piana opadnie. Tankuję, aż w rurze wlewowej pojawi się paliwo i przez chwilę nie opada. Wiem, że to podobno niedobrze, ale każde moje auto tak tankowałem i nigdy nie było problemu. Drugim problemem jest to, że trochę to trwa i pozostali kierowcy się krzywo patrzą.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos 2.0 dci 175 km 2011r] Piszczący pedła sprzęgła

Post autor: adamos111 »

Ja tankuje podobnie jak kolega yetiq.Żeby więcej się wlało.Nawet po przejechaniu na rezerwie 120 km.nie wlałem więcej niż 58 l.gdzie zbiornik ma pojemność 65 l.Utrudnione tankowanie prawdopodobnie spowodowane jest niedopracowana dwukomorowa budowa zbiornika paliwa.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/65fff58d69326afc

Jeżeli chodzi o pisk to bym odpiął pompkę od pedału i wykonał ruchy wciskania i czy pisk będzie.Jeżeli tak to pompka zostanie wyeliminowana.Chociaż czasem pedał mimo że piszczy to bez obciążenia nie wyda dźwięku.

U mnie szyba od kierowcy zachowuje się podobnie.Czasami.Nie za każdym razem.Po zjechaniu na maksa w dół i podnoszeniu do góry w trybie impulsowym szyba w połowie staje i cofa się w dół kilka cm.Spowodowane jest to tym że silnik wyczuwa zbyt duży opór a nie jest to krańcowa pozycja(przyuczona) i cofa szybę dla bezpieczeństwa bo interpretuje ten opór jak by coś było przycinane np.ręka,głowa itp.Na razie brak czasu ale jak będzie to rozbiorę boczek i zobaczę co ją tam spowalnia
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [Koleos 2.0 dci 175 km 2011r] Piszczący pedła sprzęgła

Post autor: yetiq »

Szyba działa u mnie też podobnie, czyszczenie prowadnic i mechanizmu nic nie dało. Najczęściej występuje w czasie jazdy, na postoju szyba zamyka się normalnie.
Pedał sprzęgła też popiskuje przy temperaturach wyższych niż 15 stopni. Przez całą zimę go nie słyszałem, a jak zrobiło się cieplej, to czasem piszczy przy wciskaniu. Jak będzie więcej czasu, to zamierzam się temu przyjrzeć. Na razie codziennie jazda.

tomasso
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2018, 17:50
Renault: Koleos
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Koleos 2.0 dci 175 km 2011r] Piszczący pedła sprzęgła

Post autor: tomasso »

Witam

Wymieniałem filtr kabinowy w moim Koleosie - lżej niże myślałem że będzie :) - i przy okazji demontażu osłony nad pedałami, psiknąłem smarem maszynowym w mocowanie - dwie śrubki - i przestało piszczeć.
Mam nadzieję że na długo :)
Teraz czas na podnoszenie szyby i klocki BREMBO które zaczęły strasznie piszczeć po 20k km.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos 2.0 dci 175 km 2011r] Piszczący pedła sprzęgła

Post autor: VoN »

Jest gdzies opis jak szybko wymienic ten filtr?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

tomasso
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2018, 17:50
Renault: Koleos
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Koleos 2.0 dci 175 km 2011r] Piszczący pedła sprzęgła

Post autor: tomasso »

Na YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=c2qclMpfHAE
Aby zdjąć osłonę nad pedałami trzeba odkręcić mocowanie przełączników od otwierania maski i wlewu paliwa - dwie śruby chyba 10.
Filtr jest po prawej stornie pedału gazu - trzeba go wyjąć pod kątem i tak samo wsadzić nowy. Trochę upierdliwe ale da się.

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [Koleos 2.0 dci 175 km 2011r] Piszczący pedła sprzęgła

Post autor: yetiq »

Na stronie Filtrona jest instrukcja wymiany filtra kabinowego, a na YouTube jest rosyjski filmik, jak młoda Rosjanka bardzo szybko sobie z wymianą filtra poradziła.
https://www.youtube.com/watch?v=JLH9bj-6wOo
Korzystając z tych dwóch źródeł udało mi się w sobotę wymienić filtr. Rzeczywiści jego montaż jest upierdliwy i do końca nie jestem pewien, czy dobrze siedzi i czy nie jest pomięty w środku. Ktoś długo myślał nad jego umiejscowieniem.

tomasso
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2018, 17:50
Renault: Koleos
Silnik: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Koleos 2.0 dci 175 km 2011r] Piszczący pedła sprzęgła

Post autor: tomasso »

Polecam sprawdzić jak wymienia się fltr w Sceniu 2016 :)
Trzeba cały schowek wymontować :)
Jutro będę przerabiał to

ODPOWIEDZ