iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2.0dci 2009r] Problem z radiem Carminat DVD

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
danielkrzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2018, 09:47
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

[Koleos 2.0dci 2009r] Problem z radiem Carminat DVD

Post autor: danielkrzy »

Witam, mam problem z radiem Carminat DVD Bluetooth z nagłośnieniem BOSE w moim Koleosie 2.0dci z 2009 roku. Mianowicie radio zawiesza się w trakcie pracy(nie mam możliwości zmiany głośności i stacji, ani ze zmieniarki, ani ze sterownika za kierownicą, ale muzyka leci dalej)lub wyłącza się. Czasami uruchamia się ponownie, a czasami pozostaje wyłączone. Czasami radio działa poprawnie ale z wyłączonym ekranem nawigacji, czasami ekran jest czarny i pojawiają się na nim jakieś zielone paski lub dwa białe kwadraty, czasami zawiesza się pokazywany obraz a radio działa poprawnie. Gdy radio nie działa w głośnikach słychać cichy szum i jakąś stację radiową. Czas poprawnego działania jest rożny, czasami działa 30 sekund a czasami 30 minut. Objawy te występują nie zależnie od temperatury zewnętrznej. Podmieniałem już zmieniarkę oraz jednostkę centralną z bagażnika na inne używane, czyściłem złącza, rozbierałem zmieniarkę, czytnik dvd i wzmacniacz BOSE w poszukiwaniu uszkodzeń, ale objawy nie ustępują. Może ktoś miał podobny problem albo posiada kontakt do dobrego elektryka z okolic Rzeszowa? Bardzo proszę o pomoc, bo choć awaria nie jest poważna to jest denerwująca.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos 2.0dci 2009r] Problem z radiem Carminat DVD

Post autor: VoN »

Niestety nie pomogę, ale nie jesteś sam. Ktoś już opisywał identyczną usterkę na tym forum. Może warto poszukać, skontaktować się i podpytać czy sobie z tym poradził.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

ber5ien
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:25
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci 175km FAP

Re: [Koleos 2.0dci 2009r] Problem z radiem Carminat DVD

Post autor: ber5ien »

wejdz w ukryte menu diagnostyczne moze ci w czym pomoze

odpalasz auto
1. wylaczas radio
2. nascias set na pilocie
3. trzymajac set na piloci w nawi krecisz pokretlem w radio od glosnoski w prawo az sie menu pojawi.

tam bedzie mail self diagnostic i duzo innych rzeczy

ber5ien
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2017, 22:25
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci 175km FAP

Re: [Koleos 2.0dci 2009r] Problem z radiem Carminat DVD

Post autor: ber5ien »


danielkrzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 29 kwietnia 2018, 09:47
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos 2.0dci 2009r] Problem z radiem Carminat DVD

Post autor: danielkrzy »

Dziękuje za podpowiedź, niestety w historii błędów nic nie ma.Od paru dni sytuacja sie poprawia, następuje wydłużenie czasu poprawnego działania. Dzisiaj radio działało normalnie, nie zawiesiło się ani razu

ODPOWIEDZ