iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos dCi] Zestaw pytań

Moderator: Grupa Moderatorów

Koleos
Bywalec
Bywalec
Posty: 24
Rejestracja: środa, 20 grudnia 2017, 06:12
Renault: Koleos 4x4 2009
Silnik: 2.0 dci 150KM

[Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: Koleos »

Dopiero zacząłem swoją przygodę z francuską motoryzacją i Koleos jest jej pierwszym owocem. Postanowiłem więc zebrać wszelkie swoje pytania i wątpliwości w jednym miejscu. Możliwe, że w miarę upływu czasu i obcowania z nową zabawką pojawią się kolejne. Mój egzemplarz pochodzi z 2009r, 2.0 dci 150KM, napęd 4x4, nie wiem jaka to wersja wyposażenia, ale ma dwukolorową, skórzaną tapicerkę. Mogę pożyczyć CLIPa, ale z jego obsługą będę potrzebować pomocy forumowiczów.

1. To co mnie irytuje to lampki w drzwiach, które świecą ciągle po ich otwarciu. Powoduje to szybkie rozładowanie akumulatora, samochodu nie można zostawić np. na noc aby się przewietrzył czy wysechł. Czy jest możliwość ich zaprogramowania, aby gasły np. po 30 sekundach od otwarcia drzwi ? Jeżeli tak to w jaki sposób ?

2. W jaki sposób zmienić ustawienia hamulca ręcznego, aby nie zaciągał się automatycznie ?

3. Wyświetlacz navi pokazuje temperaturę zewnętrzną -4, a clip temperaturę otoczenia +16. Samochód stał w ogrzewanej hali więc te +16 jest dużo bardziej prawdopodobne. Czym wytłumaczyć to zjawisko, gdzie znajduje się czujnik temperatury zewnętrznej, jak go ewentualnie naprawić lub wymienić ?

4. Zastanawiam się nad dołożeniem modułu świateł dziennych. Który wybrać, aby pasował do Koleosa, gdzie się go montuje i w jaki sposób go zaprogramować ? Czytałem, że można zmniejszyć moc świecenia, wybrać halogeny lub światła długie.

5. W jaki sposób za pomocą komputera pokładowego można sprawdzić stan oleju ? Czy są jeszcze inne funkcje, które można sprawdzić ?

6. Czy i w jaki sposób można ustawić automatyczne domykanie szyb przy zamykaniu samochodu ?

7. Jak wyłączyć automatyczne zamykanie centralnego zamka po ruszeniu pojazdu ? Czy jeżeli ta funkcja jest aktywna i zatrzymam się później na skrzyżowaniu to faktycznie nikt z zewnątrz nie będzie w stanie otworzyć drzwi, choć samochód ma tryb HF ?

8. Czy mając funkcję HF można ją ustawić, że będzie otwierać tylko drzwi kierowcy, a jak się np. coś naciśnie to dopiero otworzą się pozostałe drzwi ? Np. jakby po otwarciu drzwi kierowcy, żona położyła torebkę na fotelu pasażera lub na tylnej kanapie, to złodziej mógłby podejść z drugiej strony, swobodnie otworzyć dowolne drzwi i uciec z łupem.

9. Czy jest jakiś patent na wlanie większej ilości paliwa do baku, np. jakiś odpowietrznik (niektóre audi miały taki przycisk przy wlewie) ? Ile udało się wam przejechać km po zapaleniu kontrolki rezerwy ?

10. W bagażniku nie ma rolety. Czy np. wygłusza ona wnętrze, izoluje dźwięki z bagażnika ? Ogólnie mam przyciemniony cały tył i raczej nie widać co jest w bagażniku, a sama roleta to koszt 400-500zł, więc zastanawiam się czy warto w nią inwestować.
Ostatnio zmieniony sobota, 3 marca 2018, 22:14 przez Koleos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: Koleos dCi - zestaw pytań

Post autor: yetiq »

Ad. 3 - termometr ma bardzo dużą bezwładność (ten typ tak ma) i wskazuje rzeczywistą temperaturę po kilku minutach jazdy.
Ad. 5 - stan oleju sprawdzisz wciskając przycisk na manetce zaraz po starcie, kiedy auto dokonuje testów oraz po nich w trakcie wyświetlania napisu "OK".
Ad. 7 - aby wyłączyć zamykanie po ruszeniu wciśnij i przytrzymaj na kilka sekund przycisk od centralnego zamka znajdujący się na desce pod przyciskiem awaryjnych.
Ad. 9 - trzeba cierpliwości, jak pistolet dystrybutora odbije, to należy chwilę poczekać i lać dalej. Operację powtarzam kilka razy i leję, aż zobaczę paliwo w rurze wlewowej, a nie opadającą pianę. Wiem, że to podobno źle, ale robię tak w którymś z kolei samochodzie i nigdy nic się nie stało. Można za to dokładnie obliczyć spalanie bo zawsze masz "do pełna".
Ad. 10 - roleta nie wygłusza za bardzo bagażnika, ale żeby czymś, co mamy wa bagażniku "w razie czego" nie oberwać, warto ją mieć.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Koleos dCi - zestaw pytań

Post autor: VoN »

Koleos pisze: sobota, 3 marca 2018, 19:50 Dopiero zacząłem swoją przygodę z francuską motoryzacją i Koleos jest jej pierwszym owocem. Postanowiłem więc zebrać wszelkie swoje pytania i wątpliwości w jednym miejscu. Możliwe, że w miarę upływu czasu i obcowania z nową zabawką pojawią się kolejne. Mój egzemplarz pochodzi z 2009r, 2.0 dci 150KM, napęd 4x4, nie wiem jaka to wersja wyposażenia, ale ma dwukolorową, skórzaną tapicerkę. Mogę pożyczyć CLIPa, ale z jego obsługą będę potrzebować pomocy forumowiczów.

1. To co mnie irytuje to lampki w drzwiach, które świecą ciągle po ich otwarciu. Powoduje to szybkie rozładowanie akumulatora, samochodu nie można zostawić np. na noc aby się przewietrzył czy wysechł. Czy jest możliwość ich zaprogramowania, aby gasły np. po 30 sekundach od otwarcia drzwi ? Jeżeli tak to w jaki sposób ?

2. W jaki sposób zmienić ustawienia hamulca ręcznego, aby nie zaciągał się automatycznie ?

3. Wyświetlacz navi pokazuje temperaturę zewnętrzną -4, a clip temperaturę otoczenia +16. Samochód stał w ogrzewanej hali więc te +16 jest dużo bardziej prawdopodobne. Czym wytłumaczyć to zjawisko, gdzie znajduje się czujnik temperatury zewnętrznej, jak go ewentualnie naprawić lub wymienić ?

4. Zastanawiam się nad dołożeniem modułu świateł dziennych. Który wybrać, aby pasował do Koleosa, gdzie się go montuje i w jaki sposób go zaprogramować ? Czytałem, że można zmniejszyć moc świecenia, wybrać halogeny lub światła długie.

5. W jaki sposób za pomocą komputera pokładowego można sprawdzić stan oleju ? Czy są jeszcze inne funkcje, które można sprawdzić ?

6. Czy i w jaki sposób można ustawić automatyczne domykanie szyb przy zamykaniu samochodu ?

7. Jak wyłączyć automatyczne zamykanie centralnego zamka po ruszeniu pojazdu ? Czy jeżeli ta funkcja jest aktywna i zatrzymam się później na skrzyżowaniu to faktycznie nikt z zewnątrz nie będzie w stanie otworzyć drzwi, choć samochód ma tryb HF ?

8. Czy mając funkcję HF można ją ustawić, że będzie otwierać tylko drzwi kierowcy, a jak się np. coś naciśnie to dopiero otworzą się pozostałe drzwi ? Np. jakby po otwarciu drzwi kierowcy, żona położyła torebkę na fotelu pasażera lub na tylnej kanapie, to złodziej mógłby podejść z drugiej strony, swobodnie otworzyć dowolne drzwi i uciec z łupem.

9. Czy jest jakiś patent na wlanie większej ilości paliwa do baku, np. jakiś odpowietrznik (niektóre audi miały taki przycisk przy wlewie) ? Ile udało się wam przejechać km po zapaleniu kontrolki rezerwy ?

10. W bagażniku nie ma rolety. Czy np. wygłusza ona wnętrze, izoluje dźwięki z bagażnika ? Ogólnie mam przyciemniony cały tył i raczej nie widać co jest w bagażniku, a sama roleta to koszt 400-500zł, więc zastanawiam się czy warto w nią inwestować.

1. Z tego co wiem nie ma takiej opcji,
2. Tylko CLIP, hamulec można np. w czasie mrozów za każdym razem ręcznie odpuścić i zamknąć autko.
3. Termometry w Koleosach takie są :)
4. Jeśli masz halogeny najlepszym rozwiązaniem są duale montowane w miejsce halogenów, nie tracisz halogenów a zyskujesz dzienne podpinając je pod + po zapłonie i po postojówki.
5. Jak wyżej :)
6. Jeśli masz funkcje domykania szyb w Koleosach przeważnie tylko przednich to szyby zamyka się naciskając szybko dwa razy guzik na klamce od HF lub dwa razy przycisk zamykania na karcie. U mnie działają szyby przednie + dach.
7. Jak wyżej :)
8. Nie słyszałem o takiej możliwości,
9. W Koleosach jest kiepski wlew, brakuje mu solidnego odpowietrzenia, pistolet często odbija już przy połowie baku. Sposobem jest trzymanie pistoletu ukośnie podczas tankowania.
10. Nie wygłusza :) Ja często ją wyjmuje bo wręcz wnerwia :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Koleos
Bywalec
Bywalec
Posty: 24
Rejestracja: środa, 20 grudnia 2017, 06:12
Renault: Koleos 4x4 2009
Silnik: 2.0 dci 150KM

Re: Koleos dCi - zestaw pytań

Post autor: Koleos »

Dziękuje za odpowiedzi i cenne wskazówki. Jeśli ktoś wie jak coś ustawić clipem np. ten hamulec ręczny to taka prośba, aby podzielił się wiedzą i wskazał jakie powinno być odpowiednie ustawienie.

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: Koleos dCi - zestaw pytań

Post autor: Exafi »

6. U mnie mogę domykać przednie i tylne :)

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Koleos dCi - zestaw pytań

Post autor: adamos111 »

2.W hamulcu parkingowym zmieniamy konfigurację Clipem lub innym urządzeniem dobrej klasy na "Kraj o zimnym klimacie" i nie będzie się zaciągał jak gasimy silnik.
6.U mnie domykają się wszystkie 4 szyby i dach.Jeżeli ktoś ma wszystkie 4 szyby impulsowe a po dwukliku kartą lub guzem w klamce domykają się tylko 2 to warto sprawdzić konfiguracje w module UCH(645).Żeby było ustawione "Elektryczne podnośniki szyb zapobiegające przycięciu" ma być ustawione na "4-DRZWIOWY"
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Koleos dCi - zestaw pytań

Post autor: VoN »

adamos111 pisze: poniedziałek, 5 marca 2018, 19:10
6.U mnie domykają się wszystkie 4 szyby i dach.Jeżeli ktoś ma wszystkie 4 szyby impulsowe a po dwukliku kartą lub guzem w klamce domykają się tylko 2 to warto sprawdzić konfiguracje w module UCH(645).Żeby było ustawione "Elektryczne podnośniki szyb zapobiegające przycięciu" ma być ustawione na "4-DRZWIOWY"
O widzisz! Mam domyk we 4 a domykają się tylko z przodu :) Masz CLIPa? Mysle o zakupie bo mam 4 Renault, tylko nie wiem ile są warte te z allegro za 600zł.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: Koleos dCi - zestaw pytań

Post autor: adamos111 »

VoN pisze: poniedziałek, 5 marca 2018, 19:27
adamos111 pisze: poniedziałek, 5 marca 2018, 19:10
6.U mnie domykają się wszystkie 4 szyby i dach.Jeżeli ktoś ma wszystkie 4 szyby impulsowe a po dwukliku kartą lub guzem w klamce domykają się tylko 2 to warto sprawdzić konfiguracje w module UCH(645).Żeby było ustawione "Elektryczne podnośniki szyb zapobiegające przycięciu" ma być ustawione na "4-DRZWIOWY"
O widzisz! Mam domyk we 4 a domykają się tylko z przodu :) Masz CLIPa? Mysle o zakupie bo mam 4 Renault, tylko nie wiem ile są warte te z allegro za 600zł.
Mam Clipa.Kupiłem bezpośrednio od skośnookich dostawców ;) Wyszło trochę ponad 500 zł bo była przesyłka przez DHL i celna na lotnisku się zainteresowała paczką.Bez tego by kosztowała około 400 zł.Działa sprawnie.W robocie tez mamy ze dwa hinole z allegro i jakoś dają radę.
Zależy jak się trafi.U mnie lata jak ta lala a kolega tez kupił i nie z każdym Renault się połaczy.
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Koleos dCi - zestaw pytań

Post autor: VoN »

Ok dzięki za info :) czyli warto się zainteresować.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: Koleos dCi - zestaw pytań

Post autor: ZygaM »

ja też mam CLIPa, chociaż nie mam czasu go opanować - taka praca. Ponoć najlepsze są na płycie Sirius.
U mnie domykają się szyby wszystkich 4 drzwi i szyberdach, także po podwójnym naciśnięciu guzika ROMBie w klapie bagażnika.
Światło w aucie gaśnie samo po około 20 minutach niedotykania drzwi otwartych, niestety radio wtedy też gaśnie.
Antynapadówkę, można aktywować lub dezaktywować (automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu) po zgaszeniu auta, ale jeszcze przed otwarciem drzwi - trzymasz guzik centralnego zamka na konsoli przez około 10/15 sekund, aż usłyszysz dźwięk w głośnikach). Zasada całkiem inna niż w Scenic I czy Scenic II - tu wystarczy włączyć zapłon. A w Koleos musi to nastąpić po zgaszeniu silnika.(przynajmniej mnie się to udało dopiero w tym fakcie).
Von, poproś Broova o kontakt do Asiarka, on ma link do chinola zaufanego odnośnie CLIP. Znajomy wziął od niego kilka sztuk i teraz sprzedaje, ale działają wszystkie.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Koleos
Bywalec
Bywalec
Posty: 24
Rejestracja: środa, 20 grudnia 2017, 06:12
Renault: Koleos 4x4 2009
Silnik: 2.0 dci 150KM

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: Koleos »

Ad.1 Faktycznie po 20 minutach lampki gasną. Dziwne jest tylko, że świecą wszystkie lampki w drzwiach (nawet w tych zamkniętych) niezależnie które drzwi zostaną otwarte. W niemieckich samochodach jak się otworzy drzwi kierowcy, to tylko ta 1 lamka się zaświeci.
Ad.2 Zmienione wg opisu i działa.
Ad.3 Będę jeszcze testować termometr. Ale gdzie on się dokładnie znajduje i jak się do niego dobrać w razie czego ?
Ad.4 Duale są fajne, ale cena ok. 500zł zabija.
Ad.5 Olej pokazuje 3 kropki.
Ad.6 Popatrzyłem te ustawienia 4-drzwi w clipie i już się wszystkie szyby domykają (panoramy nie mam). Ważne: po odłączeniu akumulatora trzeba je ponownie "przyuczyć".

Ad.7 Nadal nie mogę wyłączyć tej automatycznej blokady po ruszeniu. Próbowałem na włączonym silniku, na zgaszonym, ale bez otwarcia drzwi i nic. Nie słychać też dźwięku w głośnikach. Jakieś pomysły, sugestie ?

Ad. 10 Z roletą dam więc sobie spokój.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: adamos111 »

AD.3 Termometr który działa jak chce w Koleosach przed liftem znajduje się za przednim zderzakiem na wysokości kolana.Po lifcie tez tam jest,ale drugi normalnie działający jest w lusterku zewnętrznym.
AD.4 Mam u siebie założone ledy razem z kierunkami.Działają bd.
AD.10 Jeżeli chodzi o roletę to jeździłem bez i po założeniu odczuwam mniej słyszalnych hałasów z tyłu.To tylko moje odczucia i uważam że warto ja mieć.
Koleos i Modus

Koleos
Bywalec
Bywalec
Posty: 24
Rejestracja: środa, 20 grudnia 2017, 06:12
Renault: Koleos 4x4 2009
Silnik: 2.0 dci 150KM

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: Koleos »

Co trzeba zmienić w clipie, w którą funkcję wejść, aby wyłączyć dźwięk niezapiętych pasów ?

Robert LBN
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2017, 22:04
Renault: Koleos
Silnik: 2.5
Lokalizacja: Lublin

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: Robert LBN »

Kolego a jakie te ledy z kierunkami masz ?

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: adamos111 »

Koleos pisze: sobota, 10 marca 2018, 14:11 Co trzeba zmienić w clipie, w którą funkcję wejść, aby wyłączyć dźwięk niezapiętych pasów ?
Sorki.Jednak się da.Opis na końcu. :P
Ostatnio zmieniony niedziela, 11 marca 2018, 14:56 przez adamos111, łącznie zmieniany 1 raz.
Koleos i Modus

ODPOWIEDZ