iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos dCi] Zestaw pytań

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: adamos111 »

Robert LBN pisze: sobota, 10 marca 2018, 17:30 Kolego a jakie te ledy z kierunkami masz ?
Dokładnie te http://allegro.pl/kierunkowskazy-swiatl ... ml#thumb/1
Koleos i Modus

Koleos
Bywalec
Bywalec
Posty: 24
Rejestracja: środa, 20 grudnia 2017, 06:12
Renault: Koleos 4x4 2009
Silnik: 2.0 dci 150KM

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: Koleos »

Z pasami kombinowałem w clipie, jest tam funkcja "dźwięku nie zapiętych pasów".

Obrazek

Jak widać na zdjęciu jest opcja BEZ, ale dźwięk i kontrolka nadal się pojawiają. Może trzeba jeszcze gdzieś coś zmienić ?

Na dole jest jeszcze konfiguracja kierunkowskazu, ale nie można ustawić np. komfortowego, że jedno delikatne naciśnięcie to 3 mignięcia.

A clipem nie można by jakoś wyłączyć zamykania zamków po ruszeniu ?

Jak sprawdzić czy samochód ma i czy działa alarm. Jak rozkodowałem VIN to jest PREALA-Alarm pre-equipment. Nie wiem czy to jest że ma, czy tylko jest przygotowany do zamontowania alarmu.

W jaki sposób zrobić, żeby zapłon się nie wyłączał co chwilę, czyli właśnie do diagnostyki ? Gdzieś czytałem, że trzeba przytrzymać przycisk START przez około 15-20 sekund, ale to nie działa i co minutę trzeba znowu "przekręcać kluczyk".

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: ZygaM »

Ale, że co? że jeździć chcesz bez zapiętych pasów? Twoja decyzja, ale tu chodzi o bezpieczeństwo. Można to ominąć kupując po prostu klamrę zapięcia pasa. Ale tu rodzi się drugi aspekt, bo jeszcze gorzej dla Ciebie jeśli będzie spotkanie z innym autem, poduszki zadziałają i mogą mocno ucierpieć kręgi szyjne. Już abstrahuję od poważniejszych uszkodzeń ciała, czy choćby spotkanie z Policją. Chyba, że chodzi o fotele pasażerów.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: adamos111 »

Witam.
Małe sprostowanie jeżeli chodzi o pasy

Jeżeli chodzi o sygnał nie zapiętych pasów to można to jednak wyłączyć (np.dla kogoś kto ma lekarskie zwolnienie z zapinania pasów lub kobiety w widocznej ciąży).Wchodzimy Clipem do modułu UCH(645) i zmieniamy konfiguracje "Sygnał pasów" na NIE i musimy to samo zrobić w module deski rozdzielczej czyli liczniku(247).Z tą małą różnicą że w UCH możemy odczytać zmianę a w liczniku nie.Info o zmianie konfiguracji jest sygnalizowane ponownym uruchomieniem licznika i reset komputera pokładowego.

Jeżeli chodzi o konfiguracje kierunkowskazów w UCH(645)to zmieniamy na "Z"(dotyczy Koleosa po lifcie) i po lekkim dotknięciu manetki kierunki migną 3 razy.Nie wiem jak jest przed liftem.

Jeżeli chodzi o alarm to:
BRAK- czyli brak alarmu.
TYP 2- czyli alarm montowany w serwisie lub chyba na linii montażowej.Ja się jeszcze nie spotkałem z alarmem montowanym w fabryce.Zawsze domontowywałem.
TYP 1-czyli "Zabezpieczenie obwodowe" i tu jest niespodzianka dla nas użytkowników Kolesiów.Jeżeli zmienimy na tą konfigurację niezależnie czy mamy zamontowany alarm czy też nie to po zamknięciu auta,odczekaniu około minuty i po nieautoryzowanym otwarciu drzwi(np. otwarcie drzwi przez otwartą szybę,klapy bagażnika nie sprawdzałem) auto zacznie regularnie trąbić ori.klaksonami i migać kierunkami jak w alarmie.

Jeżeli chodzi o wyłączenie automatyczne zamykanie fury to robimy to tak:Wchodzimy do auta,zamykamy drzwi(nie mogą być żadne otwarte),odpalamy silnik(nie wiem czy musi być luz,ja mam automat i był na P) i naciskamy i przytrzymujemy przycisk zamykania/otwierania i po kilkunastu sekundach będzie sygnał dźwiękowy i komunikat na liczniku
https://www.fotosik.pl/zdjecie/af12f126a8b9b6ea
tak samo robimy gdy chcemy włączyć ta funkcję
https://www.fotosik.pl/zdjecie/a4aebbaac7f963b3
Wszystkie testy i próby robiłem na moim Koleosie po lifcie.
Pozdrawiam
Koleos i Modus

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: Exafi »

Ciekawe czy miękkie kierunki idzie zrobić w koleosie przed liftem. Dokupiłem moduł ale działa kiepsko. Nie pokazuje nawet mrugnięć na desce mimo,że mrugają.. :/

Koleos
Bywalec
Bywalec
Posty: 24
Rejestracja: środa, 20 grudnia 2017, 06:12
Renault: Koleos 4x4 2009
Silnik: 2.0 dci 150KM

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: Koleos »

Ja mam wersję przedliftową.

Niestety albo nie mam w liczniku opcji wyłączenia dźwięku niezapiętych pasów, albo nie umiem tej funkcji znaleźć. Załączam dostępne ustawienia.
Obrazek

Również przytrzymywanie klawisza blokady nie wprowadza żadnych zmian. Czy ktoś mógłby to sprawdzić u siebie też przed liftem czy wyłączy się na stałe blokowanie zamków po ruszeniu ?

W kierunkowskazach "nie można zmienić funkcji niższego rzędu" lub coś podobnego się pojawia gdy chcę przestawić BEZ na Z. Nie da się włączyć 3 krotnego migania po delikatnym wciśnięciu.

Alarm faktycznie działa w trybie TYP 1.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: adamos111 »

Koleos pisze:Ja mam wersję przedliftową.

Niestety albo nie mam w liczniku opcji wyłączenia dźwięku niezapiętych pasów, albo nie umiem tej funkcji znaleźć. Załączam dostępne ustawienia.
Obrazek

Również przytrzymywanie klawisza blokady nie wprowadza żadnych zmian. Czy ktoś mógłby to sprawdzić u siebie też przed liftem czy wyłączy się na stałe blokowanie zamków po ruszeniu ?

W kierunkowskazach "nie można zmienić funkcji niższego rzędu" lub coś podobnego się pojawia gdy chcę przestawić BEZ na Z. Nie da się włączyć 3 krotnego migania po delikatnym wciśnięciu.

Alarm faktycznie działa w trybie TYP 1.
Tak jak pisalem wcześniej w liczniku nie ma możliwości podejrzenia tej zmiany.Jak wrócę z pracy to klikne fotki co i jak po koleii

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Koleos i Modus

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: adamos111 »

Koleos i Modus

Koleos
Bywalec
Bywalec
Posty: 24
Rejestracja: środa, 20 grudnia 2017, 06:12
Renault: Koleos 4x4 2009
Silnik: 2.0 dci 150KM

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: Koleos »

Bardzo fajna instrukcja, robiłem krok po kroku, nacisnąłem kluczyk, później zapis konfiguracji, ale u mnie nie ma w 247 takiej funkcji. Jest tylko to co na zdjęciu.
Obrazek

Mam ciągle dwa błędy.
Obrazek

Nie wiem co to jest 662 JEDNOSTKA KOMUNIKACJI. Czy to błąd samego clipa, brak komunikacji, czy faktyczny błąd w samochodzie.
Obrazek

Zmieniarka chyba działa, w każdym razie płytę odtwarza. Na który kod błędu patrzeć PR004 czy DF040 i co one oznaczają ?
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: ZygaM »

Siemka. Ja mam pytanie inne. Skrzynia automat i nie wiem czemu lub od czego zależne jest zapalanie się kontrolek położenia dźwigni biegów. Raz się palą, a raz nie i nie wiem od czego to zależne. Przełączałem manetką świateł na różne pozycje, za równo na postoju, jak i w czasie jazdy.
Od czego to jest zależne?
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: adamos111 »

Hej.Ale jak nie widzisz kontrolki zmiany biegów?Tzn.nie widzisz na liczniku PRND czy np.na tiptroniku nie widzisz 123456?
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: ZygaM »

Na liczniku mi się wyświetla, ale nie podświetlają się zawsze wskazania przy dźwigni biegów, na konsoli przy dźwigni.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: adamos111 »

A pomarańczowe lampki palm .Może żaróweczka raz łączy raz nie?
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
ZygaM
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 431
Rejestracja: środa, 27 kwietnia 2011, 10:51
Renault: 2xKoleos I i ScII
Silnik: 2.0 DCi M9R
Lokalizacja: Grójeckie / mazowsze

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: ZygaM »

Masz Ci los, żaroweczka, i to w obu moich Koleosach.
zapraszam do mojego off topika:
viewtopic.php?f=3&t=18810&p=162620#p162620

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos dCi] Zestaw pytań

Post autor: adamos111 »

Może inaczej zapytam to raz na jakiś czas masz brak podświetlenia PRND i + i - przy dźwigni?
Koleos i Modus

ODPOWIEDZ