iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2008r] Słabe ogrzewanie

Moderator: Grupa Moderatorów

balcerek70
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 31 października 2017, 09:41
Renault: koleos
Silnik: 2,0 DCI

RENAULT KOLEOS 2008 SŁABE OGRZEWANIE

Post autor: balcerek70 »

Witam,potrzebuje pomocy moje ogrzewanie w Koleosie Z 2009r(CLIMATONIC),kuleje,a dokładnie po stronie kierowcy leci letnie powietrze,a po stronie pasażera ciepłe,pompa wody wymieniona,termostat też,nagrzewnica była zapchana udało się udrożnić,wcześniejszy właściciel jeżdził na wodzie,i nie wiem co dalej. :(
Ostatnio zmieniony środa, 24 stycznia 2018, 17:47 przez balcerek70, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
patrys4891
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 2341
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 22:35
Renault: Safrane phII
Silnik: 2,9 V6 24V
Lokalizacja: Warszawa

Re: SŁABE OGRZEWANIE W RENAULT KOLEOS

Post autor: patrys4891 »

rurki idące do nagrzewnicy są gorące?
Jeżeli tak, to problem może tkwić w klapkach kierujących powietrzem w mieszalniku.
Obrazek

balcerek70
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 31 października 2017, 09:41
Renault: koleos
Silnik: 2,0 DCI

Re: SŁABE OGRZEWANIE W RENAULT KOLEOS

Post autor: balcerek70 »

Tak rurki są gorące,jak sprawdzić klapy kierujące powietrzem w mieszalniku.
Mechanik po podłączeniu kompem nie stwierdził żadnych usterek.

jery18
Bywalec
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 18 grudnia 2017, 14:20
Renault: Renault Koleos
Silnik: 2.0 DCI

Re: [Koleos 2008r] Słabe ogrzewanie

Post autor: jery18 »

tompif pisze: niedziela, 10 grudnia 2017, 11:45 Witam
miałem problem z ogrzewaniem w Koleosie 2010 zamiast ciepłego leciało zimne powietrze przy ustawieniach HI, auto serwisowane w ASO, płyn chłodniczy wymieniany w ASO, po sprawdzeniu róznych mozliwości braku ogrzewania, ostatecznie wybudowana została nagrzewnica( dzieki adamos111 za cenne wskazówki) - roboty troche więcej niż przy wymianie filtra kabinowego - i wyczyszczona poza układem za pomocą mieszanki wody z ocetem ( wypłynęło mnóstwo brunatnego syfu) po zabudowie i napelnieniu układu płynem ogrzewanie wróciło, po dwóch tygodniach ponownie wymiana płynu ( tak profilaktycznie - płyn wygladał jakby był tam od wieków) - w samochodzie ciepło ogrzewanie działa. Moim zadniem lepiej wybudować nagrzewnicę i ja przepłukać niż stosować chemie w układzie. Dzieki za pomoc kolegom z forum

pozdrawiam
Czy może Pan opisać gdzie się znajduje i jak wymontować ta nagrzewnicę ? U mnie podobne objawy jak u Pana z ogrzewaniem

ODPOWIEDZ