iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos] Wymiana żarników - D2S

Moderator: Grupa Moderatorów

old
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 20:30
Renault: Koleos 2 Initiale P
Silnik: 2.0 dCi 175 4x4 CVT

[Koleos] Wymiana żarników - D2S

Post autor: old »

Witam,

Prawie po 6 latach padł mi jeden xenon. Koszt samego żarnika w ASO to ok 400zł za szt. Znalazłem taką aukcję:
http://allegro.pl/2x-zarnik-xenon-lampa ... 95543.html
Pytanie jest czy będą pasowały czy też nie. Prośba do znających się na temacie bo nie chciałbym potem żałować.
Dodatkowo czy ktoś się orientuje jakie tam są oryginały? Chodzi mi o temperaturę koloru inaczej barwę.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Koleos] Wymiana żarników - D2S

Post autor: kudlaty »

Ogólnie pasować będą. Jednak ja bym się chyba bał kupować na allegro. Jest tam tyle podróbek, że ryzyko jest za duże. Kupienie słabej podróby może skutkować spaleniem przetwornicy, a to nie jest tania część. Więc się zastanów. Poszukaj w sklepach na miejscu, w takiej cenie spokojnie dostaniesz w hurtowni u siebie w mieście.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Wymiana żarników - D2S

Post autor: VoN »

Pasują na bank, sprawdzałem gniazdo jest standard. Co do oryginalnej barwy nie pomogę.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

old
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 20:30
Renault: Koleos 2 Initiale P
Silnik: 2.0 dCi 175 4x4 CVT

Re: [Koleos] Wymiana żarników - D2S

Post autor: old »

Dzięki wszystkim za pomoc. Zamówiłem i zobaczę. Telefonicznie gość potwierdził pisemną gwarancję 4 letnią więc powinno być ok. Tak na marginesie aso chciało mi wcisną żarniki GE, które można nabyć za ok. 100zł w sieci - 300% marży to już szczyt. Temperatura jak w oryginałach. Podobno oryginały to Philips'y ale to będę mógł potwierdzić jak przyjdą i wymienię.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: RE: Re: [Koleos] Wymiana żarników - D2S

Post autor: VoN »

old pisze:Dzięki wszystkim za pomoc. Zamówiłem i zobaczę. Telefonicznie gość potwierdził pisemną gwarancję 4 letnią więc powinno być ok. Tak na marginesie aso chciało mi wcisną żarniki GE, które można nabyć za ok. 100zł w sieci - 300% marży to już szczyt. Temperatura jak w oryginałach. Podobno oryginały to Philips'y ale to będę mógł potwierdzić jak przyjdą i wymienię.
To nic... Ja kiedys pytalem o przetwornice, nie pamietam konkretnie ceny ale byla w tysiacach! Jakby co przetwornice sa te same co w subaru i mozna kupic za 300-400zl, jak znajde podam dla potomnych nr seryjny producenta.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

old
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 20:30
Renault: Koleos 2 Initiale P
Silnik: 2.0 dCi 175 4x4 CVT

Re: [Koleos] Wymiana żarników - D2S

Post autor: old »

I po wymianie. Zdziwienie ogromne bo oryginalnie również były OSRAM'y takie jakie zakupiłem :). Zaoszczędzone 500zł cieszy. Osobiście mogę polecić gościa z aukcji, o której pisałem powyżej. Do żarówek dostałem pisemną gwarancję na 4 lata z wypisanymi nr. Żarówki sprawdziłem na stronie producenta - na 100% oryginały.

Awatar użytkownika
HFaudio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 7 maja 2017, 12:04
Renault: Scenic II
Silnik: 2.0 T 16V
Lokalizacja: Szczytno

Re: [Koleos] Wymiana żarników - D2S

Post autor: HFaudio »

Ja kupiłem na allegro D2S osram bo takie oryginalnie siedziały u mnie w oficjalny sklep allegro oznaczony mogę zapodać linka na priv płaciłem 300zł za komplet. Z gwarancją i certyfikatem.

Edit:

Oryginalna barwa xenona w renault to -> Osram Xenarc Night Breaker Unlimited <- identyko zdemontowałem u siebie ;) Barwa 4350 kelwinów ;)
F4RT 776 -> 272 km / 375 Nm
K&N -> 70mm -> TD04L6-15TK31 -> 60mm -> Dual IC FMIC 450x230x65 -> 60mm
Wtryski ITGM60 BLUE , Wydech 2,75" (przelot z przepustnicą) , Blow off ProPerfect
Plan na 650hp więcej na Facebook: Scenic II RS by Gryzli58

old
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 20:30
Renault: Koleos 2 Initiale P
Silnik: 2.0 dCi 175 4x4 CVT

Re: [Koleos] Wymiana żarników - D2S

Post autor: old »

HFaudio pisze: poniedziałek, 23 października 2017, 23:06 Ja kupiłem na allegro D2S osram bo takie oryginalnie siedziały u mnie w oficjalny sklep allegro oznaczony mogę zapodać linka na priv płaciłem 300zł za komplet. Z gwarancją i certyfikatem.

Edit:

Oryginalna barwa xenona w renault to -> Osram Xenarc Night Breaker Unlimited <- identyko zdemontowałem u siebie ;) Barwa 4350 kelwinów ;)
Hmm... to ciekawe bo w moim od nowości, a auto z salonu, były Osram Xenarc Original czyli model 66240, a nie 66240XNB

old
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 20:30
Renault: Koleos 2 Initiale P
Silnik: 2.0 dCi 175 4x4 CVT

Re: [Koleos] Wymiana żarników - D2S

Post autor: old »

Nawiązując jeszcze raz do tematu to jestem przekonany, że domyślne są pakowane do nowych aut żarówki Xenarc Original ponieważ jak pamiętam sprzedawca poinformował mnie, że mam na nie gwarancję 4 letnią, a tylko ten model ma taką gwarancję u producenta. Teraz też taką dostałem. Jest jeszcze model o nazwie XENARC ULTRA LIFE, który posiada 10 letnią gwarancję!

Awatar użytkownika
HFaudio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: niedziela, 7 maja 2017, 12:04
Renault: Scenic II
Silnik: 2.0 T 16V
Lokalizacja: Szczytno

Re: [Koleos] Wymiana żarników - D2S

Post autor: HFaudio »

Może ktoś u mnie zmieniał, ale sądze że siedziały oryginalne takie jednak ja wymieniałem nie ze względu że spalił sie, lecz z tego względu że jeden zaczął na fioletowo świecić. Samochód kupiłem ze Szwajcarii z pełną dokumentacją i nie było nigdzie wspomniane o takowej wymianie ;)
F4RT 776 -> 272 km / 375 Nm
K&N -> 70mm -> TD04L6-15TK31 -> 60mm -> Dual IC FMIC 450x230x65 -> 60mm
Wtryski ITGM60 BLUE , Wydech 2,75" (przelot z przepustnicą) , Blow off ProPerfect
Plan na 650hp więcej na Facebook: Scenic II RS by Gryzli58

Robert LBN
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 3 lipca 2017, 22:04
Renault: Koleos
Silnik: 2.5
Lokalizacja: Lublin

Re: [Koleos] Wymiana żarników - D2S

Post autor: Robert LBN »

Panowie sami wymienialiscie zarniki trzeba sięgnąć lampę czy da radę normalnie?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Wymiana żarników - D2S

Post autor: VoN »

Sam wymieniałem nic trudnego, nic nie musisz ściągać, wymieniasz jak zwykłą żarówkę z tą różnicą że trzeba wypiąć kabel. Jak się zabierzesz za robotę wszystko pójdzie intuicyjnie.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciej R21
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 957
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 13:51
Renault: 25 V6 Injection
Silnik: Z7W
Lokalizacja: Grudziądz/Pszczyna
Kontakt:

Re: [Koleos] Wymiana żarników - D2S

Post autor: Maciej R21 »

Palnik ...tam się nic nie żarzy . Nie wiem co za geniusz wpadł na pomysł żeby to na wszelkich aukcjach i sklepach nazywać żarnikiem. Żarnik to np. żarówka halogenowa .
Obrazek

Piotr010
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: poniedziałek, 26 listopada 2018, 16:40

Re: [Koleos] Wymiana żarników - D2S

Post autor: Piotr010 »

Witajcie
Jest jakiś schemat jak wymieniać d2s w koleosie? Padł mi zarnik, a mechanicy są zajęci. Jak to zrobić samemu ?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Wymiana żarników - D2S

Post autor: VoN »

Tak jak pisałem wyżej, wszystko idzie jak wymiana żarówki H7 czy H4, zdejmujesz osłonkę i do dzieła :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

ODPOWIEDZ