iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos] Ślizga się sprzęgło

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Artos
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2017, 19:10
Renault: Renault Koleos
Silnik: 20dci

[Koleos] Ślizga się sprzęgło

Post autor: Artos »

Witam
Muszę podzielić się z Wami moim problemem i prosić o pomoc. Koleos 2,0dci 173KM, 159 tys km. kupiony w Polsce w salonie w Białymstoku. Jestem 3 właścicielem - jeżdzę od roku. Ogólnie auto bardzo fajne. Problem to ślizgające się sprzęgło. Np jadę 90 na piątce. gaz do dechy - obroty skaczą do góry ale prędkość nie. później auto przyspiesza normalnie. Zjawisko nie występuje często - najczęściej w długiej trasie przy mocnym rozgrzaniu silnika. Na zimnym silniku sprzęgło działa normalnie. Nie mogę nigdzie znależć pomocy, mechanicy rozkładają ręce i twierdzą że pierwszy raz stykają się z takim problemem w Koleos.. Auto miało już dwa razy wymienione sprzęgło - oryginalny Luk i dwumasa była wymieniona. ( ostatnia wymiana sprzęgła w lutym 2017r) Myślę że nie nie jest to problem sprzęgła lecz inny , nie wiem jaki.. Może ktoś pomoże , pozostałbym zobowiązany..

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Koleos] Ślizga się sprzęgło

Post autor: kudlaty »

Pytanie. Nie poci Ci się z łączenia silnika ze skrzynią? Może uszczelniacz na wale puścił olej na tarcze.

Awatar użytkownika
strazak 998
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 2 października 2017, 20:30
Renault: koleos
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: wrocław

Re: [Koleos] Ślizga się sprzęgło

Post autor: strazak 998 »

Sprawdź łącznie silnika ze skrzynią biegow, jeśli tam będzie mokro od oleju masz do wymiany uszczelniacz na wale. Wiąże się to z wyciągnięciem skrzyni ....

ODPOWIEDZ