iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 10r. 2.0 DCI] Uszkodzone sprzęgło kompresora klimatyzacji

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
hellbean
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 19:35
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI 4x4

[Koleos 10r. 2.0 DCI] Uszkodzone sprzęgło kompresora klimatyzacji

Post autor: hellbean »

Witam,
pozwólcie, że dołączę się do tego tematu, kiedyś na forum trochę uczestniczyłem ale po sprzedaży Laguny jakoś nie było okazji a teraz wróciłem z Koleosem tylko niestety nie mam już dostępu do starego konta. Nie mniej mam problem, otóż padło mi najprawdopodobniej sprzęgło kompresora klimatyzacji, ponieważ cewka go nie zasprzęgla ale sęk w tym, że hałasuje rolka paska nawet na rozprzęglonej klimatyzacji, a wszystko się sprowadza do tego, że aktualnie jestem w Chorwacji i byłbym skłonny wymienić nawet kompresor ale najzwyklej w świecie nigdzie nie jest dostępny w miarę normalnym terminie. Moje pytanie takie, czy orientuje się ktoś czy istnieje możliwość wrzucenia innego paska osprzętu aby pominąć kompresor? Bo jak się orientuję nigdy nie istniała wersja Koleosa bez klimatyzacji, ale może ktoś coś takiego przerabiał? W najgorszym wypadku auto wróci na lawecie, bo teoretycznie mam ubezpieczenie które na to pozwala, ale wolałbym się zabezpieczyć jakby jednak okazało się, że są z tym jakieś komplikacje.
Z góry dzięki i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony środa, 30 sierpnia 2017, 21:13 przez hellbean, łącznie zmieniany 1 raz.

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos 10r. 2.0 DCI] Uszkodzone sprzęgło kompresora klimatyzacji

Post autor: Exafi »

Ja jestem po wymianie całego kompresora włącznie z rolką i paskiem, kompresor założony mam oryginalny po regeneracji,bo nic innego nie idzie dostać, obdzwoniłem kilka miejsc w Polsce i nic. W serwisie nowa 5 tysi. Co do modyfikacji ,to Ci nie powiem,bo nie robiłem.

hellbean
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 19:35
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI 4x4

[Koleos 10r. 2.0 DCI] Uszkodzone sprzęgło kompresora klimatyzacji

Post autor: hellbean »

A możesz podrzucić, gdzie takiej naprawy dokonywałeś? Co do paska to obejrzałem Workshop Manual i wydaje mi się, że nie ma opcji pominięcia kompresora klimatyzacji ze względu na ułożenie elementów które ten pasek napędza. Mam nadzieję tylko, że ubezpieczenie się sprawdzi i nie będzie problemu z autem zastępczym i lawetą, trochę strach jechać ponad 1000km bo już ta rolka dość często daje o sobie znać...

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos 10r. 2.0 DCI] Uszkodzone sprzęgło kompresora klimatyzacji

Post autor: Exafi »

Mi regenerowali w klima premium z Łodzi. Dają 2 lata gwarancji lecz przy wymianie osuszacza, skraplacza i innych pierdółek. Jak przysłali kompresor,to wygląda jak nowy. Dopiero mam przejechane ok 400km i wszystko działa jak należy. Jeżeli chcesz to sprzedają także potrzebne części jeżeli chcesz ja sam zrobić :) . Ja czekałem ok tyg,bo pierwsza którą miała do mnie przyjść nie przeszła testu i robili nową. Ogólnie Pan powiedział,że Koleosy to sprężarka nagminnie i ciągle komuś wysyłają :) możesz także wysłać swoją i Ci zregeneruja lub też wysłać potem swoją i zwrócą Ci jakieś tam koszty.

hellbean
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 19:35
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI 4x4

[Koleos 10r. 2.0 DCI] Uszkodzone sprzęgło kompresora klimatyzacji

Post autor: hellbean »

A możesz napisać mi np na PW jaki jest koszt takiej naprawy, żebym wiedział na co się nastawić? Teraz tylko pozostaje sprowadzić auto do kraju i tu mam nadzieję, że nie będzie wielkiego problemu z tym ubezpieczeniem z PZU. Samochód jest nie do naprawy na miejscu ze względu na brak części, a jazda grozi unieruchomieniem ze względu na zatarcie rolki, a że podróżuję z 10 miesięcznym dzieckiem to nie chciałbym się zatrzymać na autostradzie w ponad 30st. C. Może chociaż miał ktoś do czynienia z Assistance czy robią wielkie problemy?

hellbean
Bywalec
Bywalec
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 19:35
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 DCI 4x4

Re: [Koleos 10r. 2.0 DCI] Uszkodzone sprzęgło kompresora klimatyzacji

Post autor: hellbean »

Możesz kolego powiedzieć co wymieniałeś po tej regeneracji kompresora? Bo tak patrzę co oni chcą aby wymienić to koszt części może przerosnąć wartość kolejnej regeneracji.

ODPOWIEDZ