iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2.0 dci 2009] drgania kierownicy i karoserii przy dużych prędkościach - nie zawsze

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

[Koleos 2.0 dci 2009] drgania kierownicy i karoserii przy dużych prędkościach - nie zawsze

Post autor: yetiq »

Czy ktoś z kolegów spotkał się z takim problemem? Mianowicie, przy prędkościach ok. 120 - 140 km/h na autostradzie występują drgania. Delikatnie szarpie kierownicą i drgania jakby przenosiły się na nadwozie. Najciekawsze jest to, że przy tych prędkościach nie zawsze występują drgania. Koła ponownie wyważyłem, sprawdziłem zawieszenie w SKP i żadnych problemów. I teraz nie wiem, czy to wina samochodu, czy po prostu nasza autostrada A4 na niektórych fragmentach (najczęściej jeżdżę na odcinkach Tarnów - Kraków i Tarnów - Legnica) nie ma równej nawierzchni. Czasem jedzie jak po maśle, a czasem wyczuwalne są drgania.
Czy któryś z kolegów na tej autostradzie zaobserwował podobne efekty, czy muszę szukać problemu w moim aucie?
Jak jeździłem Scenicem, też mi się wydawało, że A4 jest nierówna, ale w Koleosie chyba bardziej to czuć.

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: [Koleos 2.0 dci 2009] drgania kierownicy i karoserii przy dużych prędkościach - nie zawsze

Post autor: KOLEOS007 »

Też to zauważyłem, sądziłem ze to felga ale teraz widzę ze tak po prostu jest :-)
Moim zdaniem to jakieś niedomagania poduszek skrzyni!?
przy 170 już nic nie czuć :-)

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [Koleos 2.0 dci 2009] drgania kierownicy i karoserii przy dużych prędkościach - nie zawsze

Post autor: yetiq »

Też się zastanawiam nad jakimś problemem z autem, ale dziwne jest to, że problem zauważam najczęściej na autostradzie A4 między Tarnowem, a Krakowem i tylko na niektórych fragmentach trasy. Jadąc z Gdańska do Piotrkowa autostradą A1 zjawisko nie występowało, lub było na tyle słabe, że nie zwróciłem uwagi. Ciekawe jak będzie na oponach zimowych, bo mam pewne podejrzenia co do opon, a zeszłej zimy nic niepokojącego nie zauważałem. Letnie mam Nankang po poprzednim właścicielu. Jest jeszcze 6 mm bieżnika i szkoda wyrzucać. Zobaczę, jak będzie na zimówkach (Hankook). Jak drgania znikną, to chińczyki polecą w kosz, bo szkoda sobie auta przez opony niszczyć.

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: [Koleos 2.0 dci 2009] drgania kierownicy i karoserii przy dużych prędkościach - nie zawsze

Post autor: KOLEOS007 »

Ja zimówki tez mam Hankook i dużo lepiej się samochód na nich zachowuje niż na letnich Continentalach ContiCrosContact :-(
Szybko się zużywają na krawędziach są bardzo głośne no i jak na zimowych jadę jak po sznurku tutaj zawsze muszę się pilnować.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos 2.0 dci 2009] drgania kierownicy i karoserii przy dużych prędkościach - nie zawsze

Post autor: VoN »

U mnie też ContiCrossy sciera na bokach... Myslalem ze to wina zawiechy, geometrii... Opony kiepskie, jednak na polach i łąkach dają rade :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [Koleos 2.0 dci 2009] drgania kierownicy i karoserii przy dużych prędkościach - nie zawsze

Post autor: yetiq »

Nankangi też są bardzo głośne i mam ich powoli dość. Już myślałem, że łożyska padają, albo coś w tym stylu, a po zmianie na zimowe Hankooki cisza.
Jeszcze raz ponawiam pytanie, czy ktoś oprócz kolegi KOLEOS007 zauważył drgania przy większych prędkościach, szczególnie na autostradzie A4?
Nie chciałbym się wpędzać w koszta i wymieniać pół auta, jeżeli winna byłaby droga, a nie samochód. Wg SKP wszystko w porządku, ale im do końca nie wierzę, w Scenicu wg SKP było wszystko OK, a jak podniosłem auto, to na sworzniu wahacza był taki luz, że groziło wypięciem wahacza. Sam po podniesieniu auta nie wyczuwam żadnych luzów, ale w Kolesiu wszytko takie bardziej masywne, więc może mam za mało siły, aby luzy zdiagnozować.

wemir
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: piątek, 14 listopada 2014, 11:21
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos 2.0 dci 2009] drgania kierownicy i karoserii przy dużych prędkościach - nie zawsze

Post autor: wemir »

Też miałem problem z drganiami przy 150 km/h. Pomogła wymiana opon. Mam całoroczne Nokiany i po drugim wyważeniu drgania zniknęły.

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [Koleos 2.0 dci 2009] drgania kierownicy i karoserii przy dużych prędkościach - nie zawsze

Post autor: yetiq »

Opony wyważałem już 2 razy i bez zmian. Poczekam, co będzie po zmianie na zimówki, jak pisałem wcześniej. Nie pamiętam, jak było zeszłej zimy, ale chyba w porządku, bo zwróciłbym uwagę. Chciałbym tylko jak najszybciej wyeliminować problem, bo takie drgania nie są zdrowe dla samochodu i mogą wygenerować poważniejsze koszty.

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos 2.0 dci 2009] drgania kierownicy i karoserii przy dużych prędkościach - nie zawsze

Post autor: Exafi »

Ja nie zauważyłem żadnych drgań, lecz na A4 nie śmigam. Na niemieckiej autostradzie auto jechało jak po sznurku nawet przy prawie 200km/h . Co do opon ,kupiłem felgi na ktorych były te Continentale i tez mnie zastanawiało dlaczego boki są takie wytarte.. Teraz mam całoroczne Vredestein Quatrack 5 i są bardzo ciche , poprzednio były zimowe Nokiany i też dawały radę. Skoro już jesteśmy w pobliskim temacie ,to czy zauważyliście,że zawieszenie Koleosa jest dość głośne ? :p albo już mam jakieś urojenia ,albo wydaje mi sie,że tył auta troche hałasuje na dziurach i innych garbach.. Na przeglądzie wszystko jak nowe, przebieg 41tyś km . Coś czytałem o tylnych amortyzatorach które hałasowały? Nie jest to jakieś walenie czy coś podobnego, po prostu słychać ,że przejechałem przez dziure ;)

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos 2.0 dci 2009] drgania kierownicy i karoserii przy dużych prędkościach - nie zawsze

Post autor: VoN »

Na przeglądzie wszystko jak nowe, przebieg 41tyś km . Coś czytałem o tylnych amortyzatorach które hałasowały? Nie jest to jakieś walenie czy coś podobnego, po prostu słychać ,że przejechałem przez dziure ;)
Ja mam dziwną sprawę u siebie, z tyłu w jednym kole mi coś stuka przy ruszaniu już ze 2 lata...

Ruszasz z jedynki i słychać metaliczne ciche stuknięcia- ze 3-4, jakby ktoś się bawił długopisem- w środku tego nie słychać... ujjjjjjjj wie co to jest :) Inny dźwięków w środku nie słychać, nawet na dziurach, ostatnio mnie koledzy przeprowadzili przez łąki i pola palm i w środku jest cicho.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

ODPOWIEDZ