iparts></a>
<a href= francuskie

[KOLEOS 2,0DCI 2008] Dziwny dźwięk z okolic rozrządu

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

[KOLEOS 2,0DCI 2008] Dziwny dźwięk z okolic rozrządu

Post autor: Exafi »

Witam, ostatnio mechanik zasugerował mi,że z okolic być może rozrządu dochodzą dziwne dźwięki. Ja w sumie od dawno już słyszałem ten dźwięk i myślałem,że ten typ tak ma, myślałem,że łańcuch jest trochę głośniejszy niż pasek.. Teoretycznie dźwięk ten jest słyszalny od początku kiedy auto jest w domu więc ok 8 lat i nie jest ani gorzej ani lepiej. Co prawda auto ,to Koleos a nie Laguna,ale silnik ten sam 2,0dCi 150km manual. Przebieg pewny- niecałe 40 tyś km. Dołączam poglądowy filmik dla sprawnego ucha ;) Byłbym wdzięczny za nakierowanie gdzie szukać przyczyny. W środku auta słychać dokładnie to samo. na wolnych obrotach słychać najlepiej, przy wyższych już dźwięk silnika przerasta ten dźwięk lecz na pewno go słychać ,wówczas jest to szybsze ,,tykanie,,? : ) Ani nie traci mocy ani obroty nie falują. Pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=2CUYIyZ2nu4" target="_blank" target="_blank
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 czerwca 2017, 18:46 przez Exafi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6059
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Dziwny dźwięk z okolic rozrządu

Post autor: kudlaty »

Proszę o dostosowanie tematu do regulaminu naszego Forum.W przypadku napisania kolejnego posta uprzednio nie poprawiając tytułu temat może zostać zablokowany. W razie problemów , pytań czy wątpliwości proszę kontaktować się z Moderatorem forum.

ODPOWIEDZ