iparts></a>
<a href= francuskie

Głośny Koleos wewnątrz... sprężarka klimy i inne pytania :)

Moderator: Grupa Moderatorów

Zablokowany
camil
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 14 maja 2017, 23:12
Renault: Avantime i Koleos
Silnik: 3.0 V6 i 2.0 DCi

Głośny Koleos wewnątrz... sprężarka klimy i inne pytania :)

Post autor: camil »

Cześć,

mam następujące pytanie, mam już Koleosa kilka miesięcy (kupiłem go niejako przez przypadek), ale jak do tej pory nie miałem czasu jeszcze podpytać oo kilka rzeczy, a dziś mnie jakoś naszło... więc pytam i będę wdzięczny za informację od innych użytkowników:
1. U mnie w kabinie bardzo mocno słychać silnik (2.0 DCi). Niestety dźwięk silnika nie jest miły dla ucha - czuję się jak w dostawczaku... w związku z tym pytanie - czy u Was w dieslach też tak jest (mam Koleosa PH2 z 2012 roku, oczywiście pytam posiadaczy diesla)? Słowem, czy w kabinie jest według Was cicho czy głośno? Bo mi ten hałas mocno przeszkadza...
2. Padła mi sprężarka klimatyzacji - tutaj pytanie, czy ona będzie taka sama jak powiedzmy w Lagunie z tym silnikiem, czy osprzęt jest różny i będzie pasowała sprężarka tylko od Koleosa, a może też od XTraila (z tego co czytałem te samochody mają dużo wspólnego)?
3. Czy ktoś z Was robił "chipa" w swoim aucie? Nie chodzi mi szczególnie o osiągi, bo wyścigówka to nie jest, ale raczej o spalanie, bo wydaje mi się, że 10-11l w mieści i tyle samo w trasie (fakt, jeżdżę raczej dynamicznie) to trochę dużo... jak czytam tutaj, że ktoś na jakiejś trasie spalił 5,5 litra, to myślę, że albo jest mistrzem ecodrive'ingu, albo po prostu ściemnia... nawet jak starałem się jeździć bardzo delikatnie, albo jak jeździ nim żona (z założenia jeździ spokojnie) to te wartości niewiele się różnią od tego co podałem wyżej...
4. Ktoś coś pisał o samouczącej się skrzyni. Jak to można zresetować? Ja kupiłem auto używane, więc na pewno było nauczone już czyichś nawyków, jeśli się da, chętnie spróbuję przyuczyć je pod siebie... :)

Z góry dziękuję za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam
Camil

Nadarr
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 11:35
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 150km

Głośny Koleos wewnątrz... sprężarka klimy i inne pytania :)

Post autor: Nadarr »

Co do 3 pkt. mam po chipie auto już nie jest takie mułowate a co do spalania starając się o jak najniższe spalanie na odcinku ponad 500km mialem 6,2l, przy normalnej jeździe to tak 7,2 - 7,8. A na cały miesiąc troche trasy i miasta zawsze na koniec miesiąca jest 7,2l

camil
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 14 maja 2017, 23:12
Renault: Avantime i Koleos
Silnik: 3.0 V6 i 2.0 DCi

Re: Głośny Koleos wewnątrz... sprężarka klimy i inne pytania :)

Post autor: camil »

OK, dzięki za info. Podstawowe pytanie: masz manuala, czy automat? Bo z tego co dalej troszkę poczytałem, to większości tych bolączek o których napisałem winny jest właśnie automat... (głośna praca, wysokie spalanie)
Co do spalania, to na trasie kilkudziesięciu kilometrów nawet kiedy starałem się jechać delikatnie, nie zszedł mi poniżej z tego co pamiętam 8,5 czy 9litrów... więc uznałem to za herezję, w końcu to 2 litrowy diesel co ma 150KM... rozumiem, że samochód lekki i mały nie jest, ale jednak... :/

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: Głośny Koleos wewnątrz... sprężarka klimy i inne pytania :)

Post autor: Exafi »

ja mam manuala 150km i chodzi po prostu normalnie, nie narzekam na jakiś większy hałas.. spalanie ok 6,2-6,5 l w mieście i czasem krótkie trasy 40-100km ; )

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: Głośny Koleos wewnątrz... sprężarka klimy i inne pytania :)

Post autor: derweise »

Manual 150 KM 2008 rok. Spalanie srednie 8 litrow,obecnie 70 % trasy i 30% miasto. Zanim go kupilem,przejechalem sie kilkoma. Niestety taki jego urok,w kabinie slychac silnik. Mam porownanie z Laguna III 2.0 dci,gdzie wszyscy mnie pytali czy to benzyna:)W Koleosie nikt takich pytan nie zadaje. Zona troche psioczyla po zmianie auta:)

Co do sprezarki,jestes pewny,ze padla na amen?Cewka sprawdzona i kable?

Jak ktos pisze,ze po chipie mniej pali to klamie:)Owszem,przy stalej,niewielkiej predkosci na autostradzie moze wziac ciut mniej,ale jak bedziesz go cisnal to moze spalic ciut wiecej. Takze w bajki z internetu o spadku 2l/100km nie wierz,propaganda.

Ja mam inny sposob na dobre zuzycie paliwa:Jak kupuje auto,plukam silnik,zmieniam filtry,czyszcze egr,przeplywomierz,caly dolot,czasem nawet wtryski w myjce ultradzwiekowej laduja:)Uwierz mi,ze jak wszystko masz szczelne i drozne to spalanie spada nawet do 1l. No,ale oplaca sie to tylko jak zrobisz to sam.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6047
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Głośny Koleos wewnątrz... sprężarka klimy i inne pytania :)

Post autor: kudlaty »

Proszę o dostosowanie tematu do regulaminu naszego Forum.W przypadku napisania kolejnego posta uprzednio nie poprawiając tytułu temat może zostać zablokowany. W razie problemów , pytań czy wątpliwości proszę kontaktować się z Moderatorem forum.

Nadarr
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 11:35
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 150km

Głośny Koleos wewnątrz... sprężarka klimy i inne pytania :)

Post autor: Nadarr »

Co do mojego posta to mam manuala czipowanie moze tam nie powala spalaniem cos okolo 0,5l, silnik słychać nie wiem czy to wygłuszenie kiepskie. Przed czipowaniem na 2,5tys obrotów jeździłem po mieście trzeba było dawać radio głośniej po zabiegu to juz tak 2tys na 4 biegu i juz jest przyjemniej. Jeszcze mnie tylko okno kierowcy wkurza bo zamknąć nie idzie za pierwszym razem.

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: Głośny Koleos wewnątrz... sprężarka klimy i inne pytania :)

Post autor: derweise »

A ja mam pytanie,czy ktos z Was robil update komputera wtrysku w ASO?Czy jest jakis dostepny,czy cos sie poprawilo,ile kosztowalo?
Zamierzam sie zapytac w tym tygodniu:)Ale moze juz ktos byl.

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Głośny Koleos wewnątrz... sprężarka klimy i inne pytania :)

Post autor: KOLEOS007 »

Z tego co widziałem w papierach to była jakaś aktualizacji dla sterownika silnika w 2012 roku.

Zablokowany