iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2.0 dCi] Zawór podciśnienia turbiny

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

[Koleos 2.0 dCi] Zawór podciśnienia turbiny

Post autor: yetiq »

Czy ktoś wie, jakiej firmy zawory podciśnienia sterujące turbiną szły na pierwszy montaż w silniku 2.0 dCi? Mój zawór zaczął wydawać dziwne odgłosy, coś jakby w środku bzyczało i boję się, że kończy się jego żywot. W związku z tym, że wymiana jest banalna chciałbym wiedzieć zaworu jakiego producenta szukać zanim zaczną się większe problemy i na szybko będę musiał coś kupić.

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: [Koleos 2.0 dCi] Zawór podciśnienia turbiny

Post autor: derweise »

Te zaworki ogolnie delikatnie brzecza,nawet nowe. Objawem uszkodzenia jest przewaznie przerywanie podczas przyspieszania i nie towarzysza temu bledy w komputerze,widac to jednak po zlogowaniu auta.

W Lagunie kupilem oryginal uzywany za 30zl. Pamietam,ze gdzies trafilem na nowy orginalny,takze powinny byc w sieci dostepne.

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [Koleos 2.0 dCi] Zawór podciśnienia turbiny

Post autor: yetiq »

U mnie słychać go nawet przy zamkniętej masce i pracującym silniku, ale nie zawsze. Clip na razie nie wykazuje żadnych błędów, ale na wakacjach mam trochę jazdy więc wolałbym wymienić, żeby nie padło w trasie. Używki nie chcę kupować, bo nie wiadomo, ile pochodzi. Nie wiesz, kto produkuje oryginały, bo widziałem w sieci kilku różnych producentów?

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: [Koleos 2.0 dCi] Zawór podciśnienia turbiny

Post autor: derweise »


Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [Koleos 2.0 dCi] Zawór podciśnienia turbiny

Post autor: yetiq »

Dzięki, też to widziałem, ale 292 PLN to trochę drogo. Znalazłem np. firmy PIERBURG za 190 zł, tylko nie chciałbym wpakować się na minę, dlatego szukam producenta oryginału, bo ktoś to robi dla Renault. Za naklejkę Renault trochę szkoda płacić 100 PLN.

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: [Koleos 2.0 dCi] Zawór podciśnienia turbiny

Post autor: derweise »

O to bedzie ciezko,napewno masz racje,zeby nie wkladac zamiennika innej firmy. Ja dlatego kupilem uzywke. Zawsze wrazie czego mozesz w schowku wozic swoj stary jak narazie tylko halasuje i dziala.

hunterek
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 19 maja 2016, 11:44
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dCi 150KM

Re: [Koleos 2.0 dCi] Zawór podciśnienia turbiny

Post autor: hunterek »

yetiq pisze:U mnie słychać go nawet przy zamkniętej masce i pracującym silniku, ale nie zawsze. Clip na razie nie wykazuje żadnych błędów, ale na wakacjach mam trochę jazdy więc wolałbym wymienić, żeby nie padło w trasie. Używki nie chcę kupować, bo nie wiadomo, ile pochodzi. Nie wiesz, kto produkuje oryginały, bo widziałem w sieci kilku różnych producentów?
U mnie objaw jest przycinaniem się przy przyspieszaniu w różnych przypadkach. Zauważyłem, że jeśli depnę do końca z dołu to przytnie się przy około 2,5 tys i powoli dalej idzie tak jakby odcięło turbo. W przypadku kiedy nie docisnę do końca to idzie płynnie w całym zakresie. Popuszczenie gazu i depnięcie w momencie przycięcia również działa.
Na komputerze nie ma błędów. Na hamowni to co widać. Czas na wymianę tego zaworka w takim razie.

Początkowo wyciąłem DPF-a, niby trochę lepiej ale nie do końca.

Obrazek
http://imgur.com/a/hJuXx

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: [Koleos 2.0 dCi] Zawór podciśnienia turbiny

Post autor: derweise »

Jak zawor nie jest zepsuty,tylko nie pracuje prawidlowo/zacinasie to bledow nie bedzie. Trzeba zrobic zapis parametrow w clipie i wtedy wyjdzie szydlo z worka.

piotrekstraz
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 10 maja 2019, 10:20
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci 173KM

Re: [Koleos 2.0 dCi] Zawór podciśnienia turbiny

Post autor: piotrekstraz »

Witam! U mnie zacina też tak od ok. 2500obr jak depnę do dechy ( tak na ok. 2 sek) i później przyspiesza normalnie. Dzieje się tak raz na jakiś czas (przeważnie podczas wyprzedzania - co jest niebezpieczne). Na komputerze błędów brak. Pytanie o clipa-logi to na postoju czy w trakcie jazdy, jeżeli w trakcie jazdy i akurat go nie zatnie to co wyjdzie? Zacina raz na kilka lub kilkanaście razy także można jeździć z tm clipem z tydzień.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Koleos 2.0 dCi] Zawór podciśnienia turbiny

Post autor: BlackRaven »

U mnie zawór burczał po zgaszeniu silnika Nissan Xtrail dobrałem z numerów Renault bo z numerów Nissana był B. Drogi. Numery referencyjne mozna krosować i wtedy można kupić taniej ja znalazłem numer nissana i znalazłem odpowiednik Renault a potem zamiennik tańszy o 3/4 więc nawet jak po 3 latach zdechnie to się opłaca.Ile potrzymacie auta ? Jak znam życie to 3-4 lata. Wymieniacie na oryginał który wytrzymał 10 lat więc robicie prezent dla kupującego od was. Zamienniki bywają dobre lecznie wszystkie. Kupuje ię jakość na swoje potrzeby a nie robi się prezenty. Swoją drogą te zawory w oryginale nie są trwałe więc oco przepłacać. Nie kupiłbym używki
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

REkinus
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 5 lipca 2021, 20:57
Renault: Koleos I
Silnik: 2.0 dCi

Re: [Koleos 2.0 dCi] Zawór podciśnienia turbiny

Post autor: REkinus »

mogę prosić o nr części orginalnej ?

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos 2.0 dCi] Zawór podciśnienia turbiny

Post autor: adamos111 »

REkinus pisze: czwartek, 29 lipca 2021, 08:54 nr części orginalnej ?
149567097R- ten nr.jest po moim nr.VIN 2012r
8200661049- a ten nr. jest po starszym VIN 2008r
Najlepiej dobierać po konkretnym nr.VIN
Koleos i Modus

Tiki
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: sobota, 20 marca 2021, 17:17
Renault: Renault koleos 2011
Silnik: Diesel 1995cm

Re: [Koleos 2.0 dCi] Zawór podciśnienia turbiny

Post autor: Tiki »

Ostatnio wymieniłem na Pierburg 7.02256.17.0 Przetwornik ciśnienia, turbosprężarka. Auto nie do poznania. Przyspieszenie zupełnie lepsze nie żałuję.

ODPOWIEDZ