iparts></a>
<a href= francuskie

[KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Moderator: Grupa Moderatorów

mati00
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:53
Renault: Koleos I
Silnik: 2.0dCi

[KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Post autor: mati00 »

Witam,
od jakiegoś czasu nie działała mi szyba kierowcy więc postanowiłem rozebrać i zobaczyć o co chodzi. Rozebrałem cała tapicerkę drzwi, odkręciłem silniczek z modułem, przeczyściłem styki i o dziwo zaczęło działać. Nasmarowałem ślimaka i prowadnice i złożyłem wszystko do kupy. Szyba ładnie się odsuwa natomiast już tak ładnie się nie zasuwa. Przy zasuwaniu szyby po podejściu szyby do ok 1/3 wysokości cofa się tak jakby napotkała na jakąś przeszkodę i żeby całkowicie zamknąć szybę trzeba ją zasuwać po kawałeczku. Sprawdziłem czy nic tam nie przeszkadza ale nie zauważyłem nic niepokojącego.
Pytanie dlaczego tak się dzieje?
coś się rozkalibrowało i trzeba ponownie skalibrować?
uszkodzony moduł z silniczkiem?
uszkodzone coś innego?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Post autor: VoN »

Szyba na maksa w dol i trzymamy guzik z 20s, szyba na maksa do gory trzymamy guzik z 20s. Moze sie uda :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

mati00
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:53
Renault: Koleos I
Silnik: 2.0dCi

Re: [KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Post autor: mati00 »

VoN, próboałem tak jak pisałeś i udało się tylko dla pierwszego otworzenia szyby. Każde następne już nie działa, otwiera do ok 1/3 i wraca.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Post autor: VoN »

To nie mam pojęcia, trzeba drzwi rozbierać :(
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

mati00
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:53
Renault: Koleos I
Silnik: 2.0dCi

Re: [KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Post autor: mati00 »

No właśnie drzwi miałem rozebrane bo mi w ogóle szyba się nie podnosiła. Odkręciłem silniczek od siłownika żeby sprawdzić co się stało ale wszystko było ok i po złożeniu zaczęła działać ale się cofa. Rozebrałem to jeszcze raz żeby sprawdzić czy nic tam nie przeszkadza i nic nie znalazłem dobrze nasmarowałem ale nie pomogło.

Nadarr
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2016, 11:35
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 150km

[KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Post autor: Nadarr »

Mam to samo chyba już taki urok auta. Czasami normalnie działa.

mati00
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:53
Renault: Koleos I
Silnik: 2.0dCi

Re: [KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Post autor: mati00 »

A czy ktoś wie może czy w clipie da sie jakoś to skalibrować?

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: [KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Post autor: derweise »

Nie widzialem takiego ustawienia nigdzie. Postaram sie wieczorem lub rano zerknac jeszcze raz,ale nie sadze.

mati00
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:53
Renault: Koleos I
Silnik: 2.0dCi

[KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Post autor: mati00 »

Kupiłem ostatnio na allegro używany moduł silniczka i objaw jet ten sam. Drugi byłby w ten sam sposób uszkodzony? wygląda to na to jakby układ przeciążeniowy działał i dlatego wraca szyba. Macie koledzy jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Post autor: yetiq »

Też z tym walczę i zero pomysłów. Zauważyłem, że na postoju ładnie się zamyka, a w czasie jazdy już różnie, czasem za trzecim, czwartym razem przestaje się cofać. Problem dotyczy tylko szyby kierowcy. Też obstawiam układ zabezpieczający przed przycięciem palców, ale szyby na 100% nic nie blokuje, linki nie postrzępione (mechanik sprawdzał). Mechanik proponował wymianę całego mechanizmu, ale znów tak często szyby nie otwieram, żeby ponosić dodatkowe koszty. Chyba, że nie da się wcale zamknąć, to będę coś robił. Czy u Was też na postoju działa bez problemu? Jak ruszę po wzięciu biletu parkingowego lub po zapłaceniu na bramce autostradowej szyba czasami się cofa i zamyka się za którymś razem. Na postoju, niezależnie czy silnik włączony, czy nie, zamyka się bez cofnięć.

mati00
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2017, 12:53
Renault: Koleos I
Silnik: 2.0dCi

[KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Post autor: mati00 »

U mnie nie ma znaczenia czy na postoju czy podczas jazdy czy silnik zgaszony czy odpalony rzadko kiedy się nie cofnie. Ja to robię tak, że zamykam co kilka cm szybę i jak przejdzie za połowę to już się sama zamknie. Niby otworzyć i zamknąć można ale denerwujące to jest.
W tych samych drzwiach nie działa mi otwieranie hands free mianowicie samochód nie otwiera się po włożeniu ręki miedzy klamkę a drzwi. Zamykanie działa normalnie tylko otwierania nie i tylko w tych drzwiach. Myślicie że jest to powiązane ze sobą?

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Post autor: yetiq »

U mnie też hands free w drzwiach kierowcy nie działa, tak samo nie otwiera, a bez problemu zamyka. Na clipie wyświetla błąd czujnika, ale temat olałem, bo mam chociaż możliwość sprawdzenia, czy autko zamknięte bez śpieszenia się, żeby zdążyć zanim otwieranie się aktywuje. Nie pomyślałem, żeby powiązać to z działaniem szyby zdziwko

old
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 20:30
Renault: Koleos 2 Initiale P
Silnik: 2.0 dCi 175 4x4 CVT

Re: [KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Post autor: old »

Kurczę myślałem, że tylko ja tak mam ale widzę, że nie jestem niestety sam. U mnie problem najbardziej dokucza w zimie. Pomogło dobre wyczyszczenie prowadnic szyby - jak są mocno zabrudzone i stawiają opór to wtedy działa mechanizm zabezpieczenia przed uszkodzeniem silnika przed spaleniem lub przycięcia np. palców.

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Post autor: yetiq »

U mnie, jak pisałem, prowadnice są wyczyszczone i przesmarowane. Nie widzę, co mogłoby blokować. A najdziwniejsze, że na postoju działa bez problemu think

Morfi1982
Bywalec
Bywalec
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 29 lipca 2018, 19:23
Renault: KOLEOS
Silnik: 2.0 dci 173km

Re: [KOLEOS 2011 2.0dCi] Szyba kierowcy się cofa

Post autor: Morfi1982 »

Odkopię temat.
Mam dokładnie taki sam objaw w swoim koleosie. Szyba kierowcy opuszcza się normalnie nie chce zamykać tylko idzie do 1/3 szyby po czym się cofa. Przy skokowym zamykaniu jest ok.

Czy ktoś już rozwiązał ten problem ?

ODPOWIEDZ