iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2008 rok 2.0 dci] Wypalanie fapa

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

[Koleos 2008 rok 2.0 dci] Wypalanie fapa

Post autor: derweise »

Czesc,

chcialem zapytac jak czesto obserwujecie/kontrolujecie wypalanie fapa w swoich wozidlach?Moze ktos monitoruje clipem?

Pytam,bo jak kupilem swojego to mial 35g sadzy i dwie nieudane proby wypalenia. Zrobilem nim ponad 1000km i dzis wypalal sie trzeci raz. Po pierwszym razie(w sumie zaraz po kupnie zrobilem trase)wypalil sie do 24g i chcialem go clipem wypalic, ale zaczekalem i potem po jakichs 500km wypalil sie do 18g i dzis po kolejnych ok.500km wypalil sie do 6g.

Wypalania nie przerywalem,co potwierdzil clip. Zaraz po kupnie wyczyscilem profilaktycznie wtryski i zalalem do baku preparat smarujacy z LM,wymienilem olej,wszystkie filtry i akumulator.

Auto jezdzi 80% trasy i 20% wokol komina i zastanawiam sie czy te 500km to nie za szybko na wypalanie i czemu odrazu sie do tych 6g nie wypalil mimo sprzyjajacych autostradowych warunkow. Egr nie jest brudny. Ewentualnie teraz bedzie sie rzadziej wypalal,ale ja to wole wszystko na biezaco kontrolowac:)

Dlatego prosze podzielcie sie jak czesto wasze fapy sie wypalaja i z jakim skutkiem.

Dzieki

wemir
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: piątek, 14 listopada 2014, 11:21
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: Koleos 2008 rok 2.0 dci-wypalanie fapa

Post autor: wemir »

Już o tym pisałem. No dobra, mogę jeszcze raz. 6 gram to bardzo dobry wynik. Mój rekord to 8. Wg moich obserwacji co 700 km włącza się wypalanie. Wystarczy zatrzymać się na bramkach na autostradzie i wypalanie zostaje przerwane i nie wiadomo kiedy znowu się włączy.

Koleos
Bywalec
Bywalec
Posty: 24
Rejestracja: środa, 20 grudnia 2017, 06:12
Renault: Koleos 4x4 2009
Silnik: 2.0 dci 150KM

Re: [Koleos 2008 rok 2.0 dci] Wypalanie fapa

Post autor: Koleos »

W jaki sposób można CLIPem sprawdzić poziom sadzy i wymusić wypalenie filtra ? Przy jakiej prędkości lub obrotach zaczyna się wypalanie w czasie jazdy i czy pojawia się wtedy jakiś komunikat ?

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1339
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Koleos 2008 rok 2.0 dci] Wypalanie fapa

Post autor: BlackRaven »

Do wypalania musi być
1 silnik zagrzany na granicy otwarcia termostatu
2 Temperatura spalin powyzej 600 stopni
3 sygnał z rożnicowki
To tak w skrocie
W warukach zimowych jak jest sucho na drodze warto wyłączyć kontrolę trakcji bo wtedy turbo pompuje mocniej i roznicówka wcześniej reaguje. Wyłączam ją w swoich samochodach roznych marek i wypalanie pojawia się częsciej. Warto to zrobić np. na autostradzie tuż po minięciu bramek i wtedy w palnik i trzymać obroty czyli nie koniecznie najwyzszy bieg.
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos 2008 rok 2.0 dci] Wypalanie fapa

Post autor: Exafi »

U mnie wypala się różnie. Nie ma reguły , fakt faktem jest auto rozgrzane. Widać to po spalaniu, bo gwałtownie wzrasta. Najłatwiej sprawdzisz gdy jedziesz na biegu i puscisz gaz. Normalnie pokazuje 0,0L , przy wypalaniu u mnie 2/3l. Kontrolki wylalania nie ma, tzn jest ,ale gdy już się zapali,to musisz jechać tak długo ,aż zgaśnie,bo to już ostateczność, zapala się gdy wcześniej będzie kilka nieudanych prób wypalenia :) co do wypalania ja wrzucam 3 bieg i jadę ok 70/80km/h przez ok 10/15km i wystarcza

ODPOWIEDZ