iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2009r. 2.0 dCi 150KM] zawieszona tablica wskaźników

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

[Koleos 2009r. 2.0 dCi 150KM] zawieszona tablica wskaźników

Post autor: yetiq »

Chyba mi się zawiesiła tablica wskaźników. Wskazówki (prędkościomierz, obrotomierz, temperatura, ilość paliwa) działają dobrze. Nie mrugają strzałki po włączeniu kierunkowskazu czy awaryjnych, nie zapala się kontrolka świateł "długich" gdy są włączone, cały czas świeci kontrolka świateł mijania, nawet po zamknięciu samochodu przy wygaszonej tablicy wskaźników ta kontrolka świeci się na zielono. Nie mogę zmienić wskazań komputera pokładowego przyciskami na manetce, cały czas pokazuje średnie spalanie. Po odpaleniu samochodu kontrolki, takie jak poduszka powietrzna, ładowanie aku zapalają się i gasną normalnie. Wyświetla normalnie komunikat o hamulcu postojowym, komunikat OK itp. Martwi mnie ta zapalona kontrolka świateł mijania, czy nie rozładuje mi przez noc akumulatora i czy coś tam jeszcze nie pracuje "w tle" o czym nie wiem.
Czy ktoś miał taki przypadek i jak ewentualnie sobie z tym poradził? Może jakieś wiązka do licznika się poluzowała, ale nie wiem gdzie to sprawdzić. Czy po odkręceniu tych śrub pod daszkiem licznika dostanę się do niego, czy muszę coś jeszcze kombinować?

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: [Koleos 2009r. 2.0 dCi 150KM] zawieszona tablica wskaźników

Post autor: derweise »

Probowales odpiac aku?

Skad jestes?Mam clipa,dlatego pytam.

wemir
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: piątek, 14 listopada 2014, 11:21
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos 2009r. 2.0 dCi 150KM] zawieszona tablica wskaźników

Post autor: wemir »

Tyko nie włączaj zapłonu jak będzie wypięty akumulator. Ale też bym spróbował w ten sposób resetować sterowniki.

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [Koleos 2009r. 2.0 dCi 150KM] zawieszona tablica wskaźników

Post autor: yetiq »

Problem sam ustąpił. Po nocy w garażu wszystko wróciło do normy, tylko wyzerowane zostały wszystkie wskazania oprócz przebiegu ogólnego i przebiegu do przeglądu. Nie odzywałem się wcześniej, bo czekałem, czy problem się powtórzy, czy już spokój. Na razie ok, jakby problem powrócił, to mam znajomego speca z serwisu ASO, który dorabia sobie po godzinach. Chłop tak zarobiony, że od razu z głupotami nie chciałem mu głowy zawracać.
derweise pisze:Skad jestes?Mam clipa,dlatego pytam.
Jestem z Jasła i dzięki za propozycję pomocy, ale trochę daleko.

ODPOWIEDZ