iparts></a>
<a href= francuskie

[ KOLEOS 2011R 2.5B ] zardzwiałe śruby pod maską?!

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fifek
Bywalec
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: środa, 3 grudnia 2014, 09:42
Renault: Ostatnie_w_zyciu
Silnik: 1600 16V

[ KOLEOS 2011R 2.5B ] zardzwiałe śruby pod maską?!

Post autor: fifek »

Cześć wszystkim, czy w Koleosie występuje jakaś wada fabryczna dotycząca rdzewienia/śniedzenia śrub oraz elementów aluminiowych pod maską? Teść chce kupić to auto, jednak zastanawiające jest to, że w 5 letnim aucie występuje juz rdza? Był zalany czy one tak mają? Druga sprawa, brak osłony pod silnikiem- czy ona fabrycznie występuje? Z góry dzięki za porady, pozdrawiam!

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [ KOLEOS 2011R 2.5B ] zardzwiałe śruby pod maską?!

Post autor: VoN »

Osłona występuje i powinna być, nie wiem o jakie śruby Ci chodzi, ale raczej nie powinny być zardzewiałe, w moim - pierwszy rok produkcji rdzy nie widzę, jedynie biały nalot.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
fifek
Bywalec
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: środa, 3 grudnia 2014, 09:42
Renault: Ostatnie_w_zyciu
Silnik: 1600 16V

[ KOLEOS 2011R 2.5B ] zardzwiałe śruby pod maską?!

Post autor: fifek »

Dzięki za odpowiedż. Ogolnie tem samochód jest tragedią jeśli chodzi o zabezpieczenie podwozia. Obejrzałem 4 sztuki i co jeden to gorszy. Przerszewiałe sanki, pordzewiałe śruby mocujące amortyzator, pordzewiałe amortyzatory, pośniedziałe wszystko co z aluminium, rdza praktycznie na każdej możliwej śrubie pod maską. Nie widziałem nigdy takich rzeczy w aucie 5-8 letnim. Mam megane 2003 i nawet trochę nie wygląda tak tragicznie pod tym względem jak koleos. Tego się nie da kupić, tymbardziej za te pieniądze. Jak z 2011 wygląda jak wygląda to nie chce wiedziećjak będzie wyglądał jako 10 latek..

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [ KOLEOS 2011R 2.5B ] zardzwiałe śruby pod maską?!

Post autor: VoN »

Słyszałem właśnie takie opinie, że podwozie wygląda strasznie w tych autach. Jednak u mnie jest ok, nie mam zielonego pojęcia od czego to zależy... od rocznika?
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
fifek
Bywalec
Bywalec
Posty: 26
Rejestracja: środa, 3 grudnia 2014, 09:42
Renault: Ostatnie_w_zyciu
Silnik: 1600 16V

[ KOLEOS 2011R 2.5B ] zardzwiałe śruby pod maską?!

Post autor: fifek »

Od rocznika kolego wątpię, oglądałem 2 sztuki z 2008, 2009, 2011r. I wszystkie wyglądały tragicznie. Oczywiście 2011 troszkę lepiej ale już się zaczynało to co w tych starszych. Amortyzatora bym już nie odkręcił nawet w 2011r.

Awatar użytkownika
Maciek R4
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1297
Rejestracja: czwartek, 22 maja 2008, 21:07
Renault: Espace IV + Modus
Silnik: 2.0T + 1.2 16v
Lokalizacja: WOT

Re: [ KOLEOS 2011R 2.5B ] zardzwiałe śruby pod maską?!

Post autor: Maciek R4 »

nie gadaj, że byś nie odkręcił amortyzatora czy innej śruby...odkręcałem bez problemu w znacznie starszych R i nie tylko i bardziej zapuszczonych niż młode Kalosze...kwestia narzędzi i podejścia z głową, a nie na siłę ciągnąć za klucze na śrubach...

aktualnie rozkręciłem i skręciłem Twingo '99 i nie urwałem żadnej fabrycznej śruby - fakt, trzeba było wymienić na nowe, ale żadna się nie urwała ani nie obrobiła


a rdza na podwoziu - jak się tam nie myje nigdy to tak jest i to nie tylko w R, ale w każdym aucie...

rdza na śrubach pod maską - na których? prawdopodobnie ktoś za często mył silnik...myję silniki u siebie 2-3x w roku i żadna śruba nie jest nawet z nalotem rdzy...

i skoro mówisz, że nie widziałeś rdzy i śniedzi w autach 5-8 lat - przyjrzyj się nowym MB Sprinterom...rdza na rocznych autach jest już standardem
za duży obrazek

Awatar użytkownika
krzysiek82
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: piątek, 5 sierpnia 2016, 07:40
Renault: Grand Scenic
Silnik: 1.6
Lokalizacja: Piątek

[ KOLEOS 2011R 2.5B ] zardzwiałe śruby pod maską?!

Post autor: krzysiek82 »

Oglądałem już wiele egzemplarzy i praktycznie każdy miał już początki rudej, doskonale widoczne pod maską, wszelkie łączenia blach, zgrzewy, ranty już wyłazi tam powoli rudzielec. Jak każdy koreański produkt pod tym względem wypada słabo niestety. Blacharsko mniej więcej tak jak kia sportage II generacji czyli średnio :( Mowa oczywiście o autach bezwypadkowych.
pomoc przy lpg, strojenie, poprawki po druciarzach, montaż, clip.

ODPOWIEDZ