iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos '08 r.] Problem z czujnikami parkowania

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
dawid41333
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: środa, 9 grudnia 2015, 18:24
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 Dci

[Koleos '08 r.] Problem z czujnikami parkowania

Post autor: dawid41333 »

Witam! Mam problem z moim Koleosem, silnik 2,0 Dci automatyczna skrzynia biegów. Samochód posiada czujniki parkowania z tyłu i przodu. Tył działa normalnie a przód w ogóle, żadnego dźwięku po dojedzie do przeszkody nie słychać. Obstawiam że pewnie jeden z czujników się zepsuł. Gdzie znajduje się główna magistrala do której są podłączane czujniki?
Ostatnio zmieniony niedziela, 3 stycznia 2016, 14:12 przez dawid41333, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6063
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Czujniki parkowania

Post autor: kudlaty »

Po pierwsze:
Proszę o dostosowanie tematu do regulaminu naszego Forum.W przypadku napisania kolejnego posta uprzednio nie poprawiając tytułu temat może zostać zablokowany. W razie problemów , pytań czy wątpliwości proszę kontaktować się z Moderatorem forum.
Po drugie:
A działały kiedyś? Może w ogóle nie są włączone.

dawid41333
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: środa, 9 grudnia 2015, 18:24
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 Dci

Re: Czujniki parkowania

Post autor: dawid41333 »

Auto niedawno kupione więc na 100 procent nie wiem. Włączenie odbywa się pewnie na desce po lewej stronie kolana? Można zrobić tak aby osobno działały na przód i tył?Pozdrawiam

wemir
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: piątek, 14 listopada 2014, 11:21
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: Czujniki parkowania

Post autor: wemir »

Czy komputer w samochodzie informuje o jakichś błędach? Czy przełącznik od czujników działa? Jeżeli nie ingerowano w układ to obstawiam uszkodzenie przedniego brzęczyka. Jakiekolwiek rozłączenia obwodów czujników powodują wyświetlenie komunikatu na wyświetlaczu między zegarami. Szczegóły oczywiście po wpięciu komputera diagnostycznego. Pozdrawiam. Do siego roku

dawid41333
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: środa, 9 grudnia 2015, 18:24
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 Dci

Re: Czujniki parkowania

Post autor: dawid41333 »

Dziękuje za odpowiedz. Właśnie zauważyłem że wyświetla się na komputerze problem z czujnikami parkowania, więc pewnie któryś czujnik padł:(

wemir
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: piątek, 14 listopada 2014, 11:21
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos '08 r.] Problem z czujnikami parkowania

Post autor: wemir »

Miałem podobny problem. Okazało się że woda dostała się do złącza przy czujniku. Wystarczyło wysuszyć czujnik na kaloryferze, zaizolować taśmą i już rok działa. Potrzebujesz złącze diagnostyczne do zlokalizowania tego uszkodzonego. Powodzenia

dawid41333
Bywalec
Bywalec
Posty: 23
Rejestracja: środa, 9 grudnia 2015, 18:24
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 Dci

Re: [Koleos '08 r.] Problem z czujnikami parkowania

Post autor: dawid41333 »

Dzięki wielkie za podpowiedz. Zobaczę jak będzie trochę cieplej.

ODPOWIEDZ