iparts></a>
<a href= francuskie

[RENAULT KOLEOS 2,5 l benzyna] Tuleja stabilizatora

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

[RENAULT KOLEOS 2,5 l benzyna] Tuleja stabilizatora

Post autor: lodzik66 »

Szanowni koledzy

Posiadam pojazd jak w tytule ostatnio podczas przeglądu rejestracyjnego diagnosta wykrył mi wybite 2 gumy tylniego stabilizatora ( te które poprzez obejmy przykręcone są do nadwozia ) .
Udałem się do sklepu który prowadzi sprzedaż części do samochodów francuskich. Po numerze VIN gośc znalazł ten stabilizator i problem : Po zmierzeniu średnicy stabilizatora wyszło mi 19,5mm - 20 mm - gumy dla tej srednicy sprzedawane są razem z obejmami i razem ze stabilizatorem . Brak osobnych gum na wymianę do tej średnicy , są inne o średnicy w środku 17 mm ( guma w całości nasuwana pręt stabilizatora ) .
Może macie jakieś pomysły ? . Koszt zakupu kompletu stabilizatora z gumami : 570 zł .

Bardzo proszę o wasze uwagi lub sugestie
Ostatnio zmieniony środa, 4 listopada 2015, 11:26 przez lodzik66, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tuleja stabilizatora / RENAULT KOLEOS / 2,5 l benzyna /

Post autor: lodzik66 »

lodzik66 pisze:Szanowni koledzy

Posiadam pojazd jak w tytule ostatnio podczas przeglądu rejestracyjnego diagnosta wykrył mi wybite 2 gumy tylniego stabilizatora ( te które poprzez obejmy przykręcone są do nadwozia ) .
Udałem się do sklepu który prowadzi sprzedaż części do samochodów francuskich. Po numerze VIN gośc znalazł ten stabilizator i problem : Po zmierzeniu średnicy stabilizatora wyszło mi 19,5mm - 20 mm - gumy dla tej srednicy sprzedawane są razem z obejmami i razem ze stabilizatorem . Brak osobnych gum na wymianę do tej średnicy , są inne o średnicy w środku 17 mm ( guma w całości nasuwana pręt stabilizatora ) .
Może macie jakieś pomysły ? . Koszt zakupu kompletu stabilizatora z gumami : 570 zł .

Bardzo proszę o wasze uwagi lub sugestie
........................................................................................

Problem rozwiązany
Znalazłem na Allegro firmę http://www.czescinaj.pl która dopasowała mi tuleję do stabilizatora z pojazdu Nissan Qashqai. Koszt tuleji 1 sztuki 25 zł

marekwodniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2011, 14:13
Renault: Renault Fluence
Silnik: 1,6 16V,115KM
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: [RENAULT KOLEOS 2,5 l benzyna] Tuleja stabilizatora

Post autor: marekwodniak »

I takie odpowiedzi się ceni.

Awatar użytkownika
lodzik66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: wtorek, 8 października 2013, 09:57
Renault: sprzedany
Silnik: 2500 cm3 benz_LPG
Lokalizacja: Wrocław

Re: [RENAULT KOLEOS 2,5 l benzyna] Tuleja stabilizatora

Post autor: lodzik66 »

Dodam jeszcze iż wybite gumy w mocowaniu stabilizatora powodowały w moim Koleosie drgania pojazdu przy prędkości od 120 km/h . Mechanicy podawali przyczynę : nie wyważone koła , wybite tuleje w przednim zawieszeniu a nawet wybity przegub półosi prawej .
Po wymianie gum tylnego stabilizatora drgania całkowicie ustały

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: [RENAULT KOLEOS 2,5 l benzyna] Tuleja stabilizatora

Post autor: derweise »

Ja tylko dodam,ze tez kupilem gumy z Nissana,Febi 30zł za dwie sztuki. Wymiana przyjemna,nawet auta nie trzeba podnosic,no chyba,ze mamy brzuszek:)Kladziemy sie pod auto,odkrecamy dwie sruby z jednej i z drugiej strony,wyciagamy obejme i stare gumy,wkladamy nowe gumy,zakladamy obejme i dokrecamy. warto uzyc odrdzewiacza chwile wczesniej i ostroznie zakrecac,zeby gwintu nie uszkodzic,bo sruba jest elementem kolyski i wrazie uszkodzenia trzeba wyjac stabilizator,zeby ja ponownie nagwintowac.

Fotka starej gumy dla przykladu
Obrazek

ODPOWIEDZ