iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2.0 dci] wskaźnik paliwa

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
blanowak
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 14 czerwca 2015, 20:17
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

[Koleos 2.0 dci] wskaźnik paliwa

Post autor: blanowak »

Witam wszystkich,
dzisiaj napotkałem na problem. zatankowałem auto do pełna. Rano po odpaleniu silnika wskaźnik zatrzymał się na 7/8 baku. przejechałem 300 km i w połowie baku dotankowałem do pełna. Wskaźnik po odpaleniu wskazywał pół braku i bardzo powoli skacząc wrócił do 7/8 po ok 20 minutach jazdy. Może to od upałów bo dzisiaj całą drogę było 28'C.
Czy spotkał sie ktoś z takim problemem? Czy w Koleosie można zrobić test zegarów taki jak w starszych megane 2 czy scenikach?

Mój Koleos to 2.0 dci z 2010 roku wersja dynamic z nawigacją.

Będę wdzieczny za podpowiedzi.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Koleos 2.0 dci wskaźnik paliwa

Post autor: VoN »

Ten typ tak ma :) zbiornik jakos kiczowato sie odpowietrza, ja musze tankowac do pelna na 2 razy zeby dac powietrzu jakos uciec.... ostatnio jak zaczelo bulgotac to nie wiedzialem co sie dzieje. Nalalem po sam korek i mialem troche ponad pol baku, dopiero po 100km wskazowka podniosla sie o jakies 2mm od maksymalnej pozycji.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

blanowak
Bywalec
Bywalec
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 14 czerwca 2015, 20:17
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: Koleos 2.0 dci wskaźnik paliwa

Post autor: blanowak »

Miałeś rację wczoraj zalalem pod korek a miałem rezerwe i weszlo tylko 50l a zbiornik to 65l. po chwili paliwo weszło z rury ale wskaźnik mimo zatankowania pod korek pokazał znów 7/8

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: Koleos 2.0 dci wskaźnik paliwa

Post autor: VoN »

Spróbuj przy tankowaniu ustawić pistolet bokiem, czytałem że w innych autach tak robią i się udaje :)
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: [Koleos 2.0 dci] wskaźnik paliwa

Post autor: derweise »

No tez sie zdziwilem,dobrze,ze mamy PIKURa,bo juz szukalem problemu:-) Pytanie do osob,majacych Koleosa od nowosci-od zawsze tak bylo?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos 2.0 dci] wskaźnik paliwa

Post autor: VoN »

Od zawsze :) wada, jak sie zapomni o kiepskim odpowietrzeniu to mozna pod korek nie zalac ;)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos 2.0 dci] wskaźnik paliwa

Post autor: Exafi »

Ja zalewam pod korek z dowolnym stanem w baku. Zawsze pokazuje pełen jeśli zatankuje do pełna.

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [Koleos 2.0 dci] wskaźnik paliwa

Post autor: yetiq »

Ja również staram się tankować, aż we zobaczę paliwo we wlewie i czekam kilka sekund, czy nie spłynie. Wiem, że to niezbyt prawidłowo, ale w poprzednich samochodach tak robiłem bez żadnych negatywnych konsekwencji. Wskaźnik wtedy zawsze pokazuje pełny stan. Można też wyliczyć dokładnie spalanie na 100 km.

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: [Koleos 2.0 dci] wskaźnik paliwa

Post autor: derweise »

Wczoraj tak zrobilem. Odbil pistolet,bylo pod korek,odczekalem pare sekund i jak zasiorbalo to jeszcze 7 litrow dolalem:)Dziwne,ale coz,trzeba przywyknac.

ODPOWIEDZ