iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos] Światła dzienne

Moderator: Grupa Moderatorów

NoreL
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 15 lipca 2016, 10:41
Renault: Renault Koleos
Silnik: 2.0 dCI

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: NoreL »

Witam wszystkich użytkowników forum, wcześniej już witałem się w oficjalnym wątku, ale ten post będzie moim pierwszym merytorycznym, stąd ponowne przywitanie nie zaszkodzi.

Od niedawne jestem posiadaczem Koleosa ph2 i to czego mi brakuje to świateł do jazdy dziennej. Ponieważ chciałbym jak najmniej ingerować w zewnętrzny wygląd samochodu przez myśl przechodzą mi trzy rozwiązania:

1. światła dzienne jako 30% mocy świateł długich - stosunkowo proste i tanie rozwiązanie.
2. dodatkowe światła LED montowane przy światłach przeciwmgielnych (takie jak tu : https://www.youtube.com/watch?v=N6mXvTEpz1A )

Pytanie jakie są Wasze doświadczenia ? Czy ktoś może ma światełka z punktu 2. i może się pochwalić, np zdjęciami ? Czy są widoczne w słoneczny dzień ?

Z góry dzięki za wszelkie info i sugestie.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: adamos111 »

Witam.Ja posiadam takie światełka.Później zrobię parę fotek jak świecą i opiszę co i jak.
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: adamos111 »

Przykro mi bardzo ale nie wiem, nie umiem jak wstawić w post zdjęcia. :(
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: VoN »

Musisz wrzucic na jakis serwerek do zdjec i wkleic linka, ewentualnie podeslij na mejla przemek@klubrenault.pl" target="_blank to wrzuce na klubowy :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
EliotNes
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 08:38
Renault: Grand Espace IV
Silnik: 2.0T LPG
Lokalizacja: Myszków Śląsk

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: EliotNes »

Ja np. mam moduł do świateł dziennych pod halogeny w espasie IV. Ładnie wygląda.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: VoN »

ale Halogeny działają tylko przy postojowych?
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Awatar użytkownika
EliotNes
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 08:38
Renault: Grand Espace IV
Silnik: 2.0T LPG
Lokalizacja: Myszków Śląsk

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: EliotNes »

Nie. Działają samodzielnie dzięki modułowi świateł dziennych.

Awatar użytkownika
EliotNes
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 08:38
Renault: Grand Espace IV
Silnik: 2.0T LPG
Lokalizacja: Myszków Śląsk

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: EliotNes »

Halogeny można ustawić na 20 - 35 % mocy.

NoreL
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 15 lipca 2016, 10:41
Renault: Renault Koleos
Silnik: 2.0 dCI

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: NoreL »

Takie pytanko, czy ktoś się orientuje gdzie w stolicy można by założyć moduł świateł długich jako DRL do Koleosa. Jakiś sprawdzony elektryk który zrobi solidnie i nie będzie kręcił nosem że to Renault.

Elektrycy do których trafiłem bali się tego dotykać, bo mieli jakieś złe doświadczenia z Renault.

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

[Koleos] Światła dzienne

Post autor: derweise »

Witam,

w phI mam biksenon i obok H7. Myslalem,ze to sa swiatla dzienne i nie dzialaja. Zarowki dobre,oprawki tez. Wiec wlazlem do clipa,zeby je aktywowac. Szukalem wartosci RUNLI w pliku MTC,aby podmienic ja na SRUNLI i zrobic reprog. Tej wartosci nie ma w katalogu. Dopisalem ja i zrobilem automatyczna konfiguracje i dalej nie swieca.

Moje pytanie:do czego sa te H7?

Dzieki

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: VoN »

Oczywiście od doświetlania zakrętów :) Włącz światła skręć na maska prawo/lewo powinny doświetlać promień skrętu.

W innych autach rozwiązano to poprzez halogeny w Koleosie doświetlenie jest lampami.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: derweise »

A bylem przekonany,ze mi tez doswietla z halogenow w zderzaku:-) Tak przynajmniej wygladalo to z poziomu kabiny no i plus sugestia,ze tak jest w innych autach:-) Ale to Renault,wiec jednak poczytam instrukcje,ktora wrzucilem do szuflady uznajac ja za zbedna:-) Dzieki:-)

atlas3107
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2017, 16:19
Renault: Koleos
Silnik: 2.5
Lokalizacja: Leżajsk

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: atlas3107 »

Witam,

Niedawno zostałem posiadaczem Koleosa 2.5 benzyna ze Szwajcarii 2013 r. po pierwszym liftingu.
Do niego dokupiłem światłe LED do jazdy dziennej z linku powyżej.
Tylko mam problem z podłączeniem automatu tak żeby się wyłączały jak włączę światła mijania ponieważ światła mijania z przodu świecą mi non stop - w pozycji OFF, ON, AUTO.
Pytanie czy komuś kiedyś tak świeciły i czy załatwiał wyłączenie tych świateł w pozycji OFF.
Zastanawiam się czy da się to zrobić poprzez ustawienia w komputerze poprzez OBD czy szukać przyczyny połączenia kabli w przełączniku zespolonym.

Będę wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5807
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: VoN »

Da sie wylaczyc w Clipie ta opcje, ja w LII mialem czujnik zmierzchu i fajnie to z dziennymi wspolgralo. W Lagunie mozna ta funkcje aktywowac/ dezaktywowac samemu wlaczajac szybko swiatla postojowe 2 razy... W koleosie pewnie tylko komputer, ale opcji z postojowymi nie sprawdzalem :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Megane IV HB 1.5 DCI i wszystko jeździ :D
Obrazek

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: Exafi »

Odświeżę trochę, chcę zamontować Osramy Fog 2w1 w miejsce halogenów.. Ale Osramy mają mocowanie na 4 śruby w górnych krawędziach, a oryginały z tego co się nie mylę to po środku halogenów na dwie śruby? :) może jakieś porady ? :) Nie chciałbym stracić halogenów przeciwmgłowych, a dzienne jedynie tam bym wsadził, nie chcę żadnych dokładać w zderzak, pozdrawiam ; )

ODPOWIEDZ