iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos] Światła dzienne

Moderator: Grupa Moderatorów

NoreL
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 15 lipca 2016, 10:41
Renault: Renault Koleos
Silnik: 2.0 dCI

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: NoreL »

Witam wszystkich użytkowników forum, wcześniej już witałem się w oficjalnym wątku, ale ten post będzie moim pierwszym merytorycznym, stąd ponowne przywitanie nie zaszkodzi.

Od niedawne jestem posiadaczem Koleosa ph2 i to czego mi brakuje to świateł do jazdy dziennej. Ponieważ chciałbym jak najmniej ingerować w zewnętrzny wygląd samochodu przez myśl przechodzą mi trzy rozwiązania:

1. światła dzienne jako 30% mocy świateł długich - stosunkowo proste i tanie rozwiązanie.
2. dodatkowe światła LED montowane przy światłach przeciwmgielnych (takie jak tu : https://www.youtube.com/watch?v=N6mXvTEpz1A )

Pytanie jakie są Wasze doświadczenia ? Czy ktoś może ma światełka z punktu 2. i może się pochwalić, np zdjęciami ? Czy są widoczne w słoneczny dzień ?

Z góry dzięki za wszelkie info i sugestie.

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: adamos111 »

Witam.Ja posiadam takie światełka.Później zrobię parę fotek jak świecą i opiszę co i jak.
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: adamos111 »

Przykro mi bardzo ale nie wiem, nie umiem jak wstawić w post zdjęcia. :(
Koleos i Modus

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: VoN »

Musisz wrzucic na jakis serwerek do zdjec i wkleic linka, ewentualnie podeslij na mejla przemek@klubrenault.pl" target="_blank to wrzuce na klubowy :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
EliotNes
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 08:38
Renault: Grand Espace IV
Silnik: 2.0T LPG
Lokalizacja: Myszków Śląsk

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: EliotNes »

Ja np. mam moduł do świateł dziennych pod halogeny w espasie IV. Ładnie wygląda.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: VoN »

ale Halogeny działają tylko przy postojowych?
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Awatar użytkownika
EliotNes
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 08:38
Renault: Grand Espace IV
Silnik: 2.0T LPG
Lokalizacja: Myszków Śląsk

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: EliotNes »

Nie. Działają samodzielnie dzięki modułowi świateł dziennych.

Awatar użytkownika
EliotNes
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 20 czerwca 2016, 08:38
Renault: Grand Espace IV
Silnik: 2.0T LPG
Lokalizacja: Myszków Śląsk

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: EliotNes »

Halogeny można ustawić na 20 - 35 % mocy.

NoreL
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 15 lipca 2016, 10:41
Renault: Renault Koleos
Silnik: 2.0 dCI

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: NoreL »

Takie pytanko, czy ktoś się orientuje gdzie w stolicy można by założyć moduł świateł długich jako DRL do Koleosa. Jakiś sprawdzony elektryk który zrobi solidnie i nie będzie kręcił nosem że to Renault.

Elektrycy do których trafiłem bali się tego dotykać, bo mieli jakieś złe doświadczenia z Renault.

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

[Koleos] Światła dzienne

Post autor: derweise »

Witam,

w phI mam biksenon i obok H7. Myslalem,ze to sa swiatla dzienne i nie dzialaja. Zarowki dobre,oprawki tez. Wiec wlazlem do clipa,zeby je aktywowac. Szukalem wartosci RUNLI w pliku MTC,aby podmienic ja na SRUNLI i zrobic reprog. Tej wartosci nie ma w katalogu. Dopisalem ja i zrobilem automatyczna konfiguracje i dalej nie swieca.

Moje pytanie:do czego sa te H7?

Dzieki

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: VoN »

Oczywiście od doświetlania zakrętów :) Włącz światła skręć na maska prawo/lewo powinny doświetlać promień skrętu.

W innych autach rozwiązano to poprzez halogeny w Koleosie doświetlenie jest lampami.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: derweise »

A bylem przekonany,ze mi tez doswietla z halogenow w zderzaku:-) Tak przynajmniej wygladalo to z poziomu kabiny no i plus sugestia,ze tak jest w innych autach:-) Ale to Renault,wiec jednak poczytam instrukcje,ktora wrzucilem do szuflady uznajac ja za zbedna:-) Dzieki:-)

atlas3107
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2017, 16:19
Renault: Koleos
Silnik: 2.5
Lokalizacja: Leżajsk

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: atlas3107 »

Witam,

Niedawno zostałem posiadaczem Koleosa 2.5 benzyna ze Szwajcarii 2013 r. po pierwszym liftingu.
Do niego dokupiłem światłe LED do jazdy dziennej z linku powyżej.
Tylko mam problem z podłączeniem automatu tak żeby się wyłączały jak włączę światła mijania ponieważ światła mijania z przodu świecą mi non stop - w pozycji OFF, ON, AUTO.
Pytanie czy komuś kiedyś tak świeciły i czy załatwiał wyłączenie tych świateł w pozycji OFF.
Zastanawiam się czy da się to zrobić poprzez ustawienia w komputerze poprzez OBD czy szukać przyczyny połączenia kabli w przełączniku zespolonym.

Będę wdzięczny za pomoc.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: VoN »

Da sie wylaczyc w Clipie ta opcje, ja w LII mialem czujnik zmierzchu i fajnie to z dziennymi wspolgralo. W Lagunie mozna ta funkcje aktywowac/ dezaktywowac samemu wlaczajac szybko swiatla postojowe 2 razy... W koleosie pewnie tylko komputer, ale opcji z postojowymi nie sprawdzalem :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: Exafi »

Odświeżę trochę, chcę zamontować Osramy Fog 2w1 w miejsce halogenów.. Ale Osramy mają mocowanie na 4 śruby w górnych krawędziach, a oryginały z tego co się nie mylę to po środku halogenów na dwie śruby? :) może jakieś porady ? :) Nie chciałbym stracić halogenów przeciwmgłowych, a dzienne jedynie tam bym wsadził, nie chcę żadnych dokładać w zderzak, pozdrawiam ; )

ODPOWIEDZ