iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos] Światła dzienne

Moderator: Grupa Moderatorów

Awatar użytkownika
kudlaty
administrator
administrator
Posty: 6048
Rejestracja: poniedziałek, 26 maja 2008, 10:03
Renault: Clio 4RS R19
Silnik: M5Mt F3N
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: kudlaty »

Zamontuj moduł świateł dziennych za 30zł i podłącz sobie go pod halogeny, po kłopocie ;)

Jeżeli te co chcesz kupić nie są dedykowane do Twojego auta to pewnie będzie większa rzeźba żeby je zamontować

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: Exafi »

Właśnie tego się obawiam ;/ a moduły jakoś do mnie nie przemawiają..

wemir
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 74
Rejestracja: piątek, 14 listopada 2014, 11:21
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: wemir »

Co do legalności tego rozwiązania to zdania są podzielone. Jeżeli chcesz spokojnie jeździć i świecić:) to tylko lampy z homologacją.

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: Exafi »

I też takie znalazłem firmy Osram 2w 1 ,ale mocowanie jest na 4 śruby a w Koleosie są standardowo halogeny na 2 po środku i tu jest problemik xd

farcaul
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: środa, 2 sierpnia 2017, 19:10
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: farcaul »

Cześć,

Stary temat ale akurat mnie interesuje. Czy w końcu montowałeś te Osramy? Myślę też o tej wersji FOG PL.

Znalazłem na YT filmik z którego wynika, że trzeba mieć dodatkowo "Nissan mount" i powinno dać radę zamontować w przedlifcie.

https://www.youtube.com/watch?v=2Gu3Ek8GWgY

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: Exafi »

Kupiłem i zamontowane zwykle FOG czyli z tym takim paskiem zawijanym jakby pół strzałki:p Dokupiłem dodatkowo wieszaki do tego niby pasujące do Koleosa też z osram,ale lipa, trzeba było samemu wyrzezbic, halogeny nie wchodziły w otwory tych uchwytów. Działają ładnie, świecą równo i dość mocno. Nie widać pojedynczych diod. Doświetlenie zakrętów działa , tylko ,że mrugają z awaryjnymi jak masz włączone mijania. Jedyny minus ,to jako przeciwmgielne to te światła to trochę żenada. Świecą Tak ,że w sumie nie widać czy są włączone czy nie.. nie wiem jak podczas mgły się zachowają.. Tak czy siak mi to nie przeszkadza,bo nie używam przeciwmgielnych. Zależało mi na dziennych . Więc polecam, jeżeli koniecznie musisz mieć super przeciwmgielne,to bym popytał innych :p

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: VoN »

Exafi pisze:Kupiłem i zamontowane zwykle FOG czyli z tym takim paskiem zawijanym jakby pół strzałki:p Dokupiłem dodatkowo wieszaki do tego niby pasujące do Koleosa też z osram,ale lipa, trzeba było samemu wyrzezbic, halogeny nie wchodziły w otwory tych uchwytów. Działają ładnie, świecą równo i dość mocno. Nie widać pojedynczych diod. Doświetlenie zakrętów działa , tylko ,że mrugają z awaryjnymi jak masz włączone mijania. Jedyny minus ,to jako przeciwmgielne to te światła to trochę żenada. Świecą Tak ,że w sumie nie widać czy są włączone czy nie.. nie wiem jak podczas mgły się zachowają.. Tak czy siak mi to nie przeszkadza,bo nie używam przeciwmgielnych. Zależało mi na dziennych . Więc polecam, jeżeli koniecznie musisz mieć super przeciwmgielne,to bym popytał innych :p
Doświetlanie w PH1 jest z lamp leflektorów nie z halogenów :)

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: Exafi »

U mnie jakoś nie doświetla z reflektorów ,ale widziałem ,że inne tak mają :p nie wgłębiałem się w temat ..

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: VoN »

Exafi pisze:U mnie jakoś nie doświetla z reflektorów ,ale widziałem ,że inne tak mają Obrazek nie wgłębiałem się w temat ..
A ktory rok ? Przed czy po lifcie?

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: Exafi »

Przed liftem grudzień 2008 :)

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: VoN »

I masz doświetlanie w halogenach? Lampy ksenon czy zwykłe?
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: Exafi »

Doświetlenie w halogenach ,bo kupiłem do jazdy dziennej osram 2w1 i w miejsce przeciwmgielnych wsadziłem i mają taką funkcję :) seryjnie nie mam U siebie doświetlania. Nie mam ksenonow,tylko zwykle gdzie wsadziłem osramy +130% :)

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: VoN »

Exafi pisze:Doświetlenie w halogenach ,bo kupiłem do jazdy dziennej osram 2w1 i w miejsce przeciwmgielnych wsadziłem i mają taką funkcję :) seryjnie nie mam U siebie doświetlania. Nie mam ksenonow,tylko zwykle gdzie wsadziłem osramy +130% :)
No bylo od razu napisac ze dłubane Obrazek myślałem ze seryjnie montowali jak chcieli.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: Exafi »

Temat o dziennych to i napisałem :p oczywiście mowa o Osram fog 2 w 1 :)

farcaul
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: środa, 2 sierpnia 2017, 19:10
Renault: Koleos
Silnik: 2.0 dci

Re: [Koleos] Światła dzienne

Post autor: farcaul »

Exafi pisze: wtorek, 27 marca 2018, 20:35 Kupiłem i zamontowane zwykle FOG czyli z tym takim paskiem zawijanym jakby pół strzałki:p Dokupiłem dodatkowo wieszaki do tego niby pasujące do Koleosa też z osram,ale lipa, trzeba było samemu wyrzezbic, halogeny nie wchodziły w otwory tych uchwytów. Działają ładnie, świecą równo i dość mocno. Nie widać pojedynczych diod. Doświetlenie zakrętów działa , tylko ,że mrugają z awaryjnymi jak masz włączone mijania. Jedyny minus ,to jako przeciwmgielne to te światła to trochę żenada. Świecą Tak ,że w sumie nie widać czy są włączone czy nie.. nie wiem jak podczas mgły się zachowają.. Tak czy siak mi to nie przeszkadza,bo nie używam przeciwmgielnych. Zależało mi na dziennych . Więc polecam, jeżeli koniecznie musisz mieć super przeciwmgielne,to bym popytał innych :p
Dzięki za odpowiedź!
Słabo z takimi przeciwmgielnymi, jeśli to nie ma świecić chociaż porównywalnie z oryginałem to jak dla mnie mija się z celem montowanie
2 w 1. Mam obecnie coś takiego: https://jafra.com.pl/swiatla-lampy-do-j ... szawa.html tyle że ledy zaczynają się sypać. Poza tym Osramem to nie widziałem nic co nie wyglądałoby jak chińczyk z aliexpressu.

ODPOWIEDZ