iparts></a>
<a href= francuskie

[Koleos 2.0 dci]kilka pytań odnośnie koleosa

Moderator: Grupa Moderatorów

ODPOWIEDZ
Kojkar

[Koleos 2.0 dci]kilka pytań odnośnie koleosa

Post autor: Kojkar »

Witam serdecznie
Tak jak w temacie mam kilka pytań:
1. Czy jest jakaś możliwość własnoręcznego wyłączenia kontrolki servis (ilość kilometrów do serwisu doszła do zera )
2.czy w układzie napędowym na tył wymienia sie olej? Czy może jest to układ bezobsługowy?
3. Czy próba aktualizacji nawigacji poza serwisem w najbardziej pesymistycznym wariancie może uszkodzić nawigację? Czy raczej jest to bezproblemowy temat? A może ktoś wie ile liczą sobie w serwisie za taką aktualizację ? ( wersja carminat dvd europa v28)

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos 2.0 dci]kilka pytań odnośnie koleosa

Post autor: VoN »

Witaj

1. Pewnie jak w większości Renault, przewijasz menu komputera manetką do pozycji gdzie wyświetlają się km do następnego przeglądu, przytrzymujesz dłużej przycisk przez kilka sekund, kontrolka znika pojawiają się km do następnego przeglądu.
2. Nie wiem, 1 słyszę, nikt mi nigdy o tym nic nie mówił.
3. Wystarczy włożyć płytę do czytnika nawigacji w schowku z nowszą wersją i tyle, najlepiej na zapalonym silniku, klikasz joyem na OK, czytnik poczyta poczyta, NAVI się zrestartuje i po robocie. Jak rozejrzysz się po necie np. chomikuj -to sam znajdziesz mapę i instrukcję nagrania jej na płytę :) Ważne info do Koleosa nie wgrasz np. fotoradarów.
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [Koleos 2.0 dci]kilka pytań odnośnie koleosa

Post autor: BlackRaven »

Ad 2
Teraz wszyscy mówią że się nie wymienia jednak moim zdaniem co 80 kkm bym zmienił (tak jak w skrzyni manualnej)
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

Kojkar

Re: [Koleos 2.0 dci]kilka pytań odnośnie koleosa

Post autor: Kojkar »

Dzięki VoN, z ustawieniem kilometrów do następnego przeglądu przy pomocy przycisku w manetce podziałało.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
yetiq
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 163
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2016, 11:44
Renault: Scenic III ph II
Silnik: 2.0 dCi 150 KM
Lokalizacja: Jasło

Re: [Koleos 2.0 dci]kilka pytań odnośnie koleosa

Post autor: yetiq »

Podłączę się pod temat. Czy w waszych Koleosach wskazania temperatury zewnętrznej też się bardzo wolno zmieniają? W Scenicu II, który posiadałem poprzednio, po wyjechaniu z garażu po kilku chwilach wyświetlacz pokazywał rzeczywistą temperaturę panującą na zewnątrz. W Koleosie odbywa się to bardzo wolno, np. wyjeżdżam z garażu w którym jest 20 stopni, a na zewnątrz 10, to właściwą temperaturę widzę dopiero w połowie drogi do pracy, czyli po ok. 10 minutach. Czy to normalne i ewentualnie jak to zmienić?

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos 2.0 dci]kilka pytań odnośnie koleosa

Post autor: VoN »

U mnie jest tak samo jak u Ciebie :) czasami mysle ze termometr lapie jakies zwiechy.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [Koleos 2.0 dci]kilka pytań odnośnie koleosa

Post autor: Exafi »

i u mnie tak samo ;d juz ostatnio myslalem, aby kupic nowy ;D albo może wlać mu ,,setkę,, ,zeby szybciej i lepiej pracowal xd

Awatar użytkownika
adamos111
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 656
Rejestracja: poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:40
Renault: Koleos 4x4 automat
Silnik: 2.0 dCi 2012r
Lokalizacja: Podlaskie

Re: [Koleos 2.0 dci]kilka pytań odnośnie koleosa

Post autor: adamos111 »

Wymiana termometru temperatury zewnętrznej w Koleosie przed liftem nic nie da.Będzie działał i wskazywał tak samo ospale..Dopiero po lifcie zmieniono ten problem i są dwa termometry.Jeden jest tak samo jak w przedliftowym za przednim zderzakiem potrzebny do climatronica , a drugi w lewym lusterku do wyświetlacza info.dla kierowcy.Działa szybko jak w innych modelach Renault.A co do wymian olejów to czy według instrukcji czy to skrzynia,skrzynka rozdzielcza czy tylny most jest bezobsługowy to i tak olej powinien być wymieniany.Ja u siebie wymienię przy 60 kkm.
Koleos i Modus

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: [Koleos 2.0 dci]kilka pytań odnośnie koleosa

Post autor: derweise »

Jesli chodzi o olej w skrzyniach ogolnie to zauwazcie,ze Renault jako producent auta nie zaleca wymiany,ale jak dojdziecie do not producenta skrzyni to ten juz zaleca wymiane. Warto to zrobic nawet dla poprawy komfortu wrzucania biegow.

atlas3107
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2017, 16:19
Renault: Koleos
Silnik: 2.5
Lokalizacja: Leżajsk

Re: [Koleos 2.0 dci]kilka pytań odnośnie koleosa

Post autor: atlas3107 »

Widziałem zapytanie nr 3 o aktualizację mapy dlatego chciałbym się podłączyć pod temat tzn. mam Koleosa z 2013 roku po pierwszym Liftingu. Potrzebuję sprawdzić jaki mam rodzaj nawigacji ale nie wiem jak? proszę o pomoc oraz nie wiem jak sprawdzić czy mam kartę SD czy płytę z mapami i ewentualnie gdzie szukać tak żeby je wyjąć i wgrać aktualizację map.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Awatar użytkownika
VoN
administrator
administrator
Posty: 5803
Rejestracja: wtorek, 20 maja 2008, 20:55
Renault: Koleos II 4x4 Initia
Silnik: 2.0 DCi 175KM
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

Re: [Koleos 2.0 dci]kilka pytań odnośnie koleosa

Post autor: VoN »

Jesli carminat to plyte masz w schwoku pasazera, czytnik jest u gory za zaslepka. Najlelpiej zrob fotki wyswiwtlacza i sterowania navi i wstaw tutaj.

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam #1 VoN
Mój Garaż!
Koleos II Initiale Paris 2.0 DCI, Koleos I Privillage 2.0 DCI, Laguna II phII Esperience 2.0 16v, Kangoo Express 1,5 DCI, Trafic 1,9 DCI, Peugeot Partner 1.6, Kawasaki Vulcan 800 Classis, Fiat Panda
Obrazek

ODPOWIEDZ