iparts></a>
<a href= francuskie

[KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrządu

Moderator: Grupa Moderatorów

marecki456

[KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrządu

Post autor: marecki456 »

Witam klubowiczów!

Jestem świeżym posiadaczem Koleosa, kupiony z pierwszej ręki od kolegi, który miał go od nowości, auto sprawowało się wcześniej bez zarzutów, serwisowane regularnie w ASO - Pietrzak Katowice...

Niestety po dwóch tygodniach od kupna zacząłem zauważać w garażu jakieś wycieki. Oleju/płynów nie ubywało ale po paru dniach wycieki coraz mocniejsze. Moja pierwsza myśl - niech mi powiedzą w tym ASO co i jak?

Wynik 1 dniowego badania w ASO:
- wycieki oleju gdzieś na uszczelniaczu obudowy rozrządu
- drugi wyciek (chyba płynu hamulcowego) z siłownika sprzęgła

No i tu opadły mi ręce, kosztorys: trzeba wyciągnąć silnik, koszt: 6600zł (z czego ok. 1000 części)!
Zapytałem pana czy to zamierzają miesiąc naprawiać skoro robocizna 4600, więc szybko sie okazało, że gadał z mechanikiem i chyba się uda całkiem silnika nie wyjmować i wtedy już tylko 4950.

Koszt mnie powalił - podpowiedzcie proszę, czy ten koszt ma w ogóle jakieś uzasadnienie czy to zwykłe naciąganie w ASO? Ile tak naprawdę może to kosztować w nie-ASO?

Czy ktoś może polecić jakiś warsztat na śląsku? Dobre opinie słyszałem o Auto-Mako w Gliwicach.

pbi

Re: [KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrz

Post autor: pbi »

Jaki przebieg? Czy zauważyłeś ubytek oleju w silniku .Sprawdź poziom może za wysoki przez niedopalenie sadzy w DPF . Pod silnikiem jest duża płyta na której mogły być resztki oleju z niewcelowanych dolewek do silnika. Wyciek z siłownika sprzęgła = opadający pedał .
Proponuję zdjąć płytę pod silnikiem , umyć dokładnie silnik myjką na chodzie , na kanale albo podnośniku obserwować wyciek. Wtedy wyciągnąć wnioski i poszukać solidnego mechanika .

marecki456

Re: [KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrz

Post autor: marecki456 »

Dzięki za odpowiedź.

Przebieg 96000, poziom oleju (na bagnecie i na wkazaniu el. :) ) pozostaje na max, co by mogło sugerować ten DPF. Z drugiej strony DPF raczej przy naszym stulu jazdy powinien się dopalać (chociaż to mój pierwszy pojazd z DPFem).

Co do sprzęgła to nie opada, płyn hamulcowy ok. Mniej też ścieka teraz na podłogę w garażu.

Silnik umyli dokładnie w ASO podczas badań. Wczoraj odbierałem auto i przemęczyłem Pana w kwestiach kosztów naprawy.
Szybko zorientowałem się skąd ta kosmiczna cena - hehe lol, tylko czekałem kiedy Pan z serwisu zajarzy. Oto jak kalkulowali:
- wycieki oleju gdzieś na uszczelniaczu obudowy rozrządu, trzeba wyjąć silnik: 12h * 160 + VAT
- drugi wyciek z siłownika sprzęgła, trzeba wyjąc sprzeęgło: 9h * 160 + VAT ;)

Wyczekiwałem, zagadywałem - aż w końcu Pan się zorientował, że to jest podwójna robota policzona bo przecież silnik wyjmuje się ze sprzęgłem tak czy tak. Później cena już wyglądałe lepiej, chociaż i tak oczywiście duzo jak na taką naprawę.

Próbuję przyszły tydzień w Auto-Mako w Gliwicach. Dam znać co i jak wybadali!

marecki456

Re: [KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrz

Post autor: marecki456 »

Mały update sprawy - może komuś się przyda.

W Gliwicach potwierdzili wycieki z obudowy rozrządu. Niestety nie da się tego uszczelnić, konieczna była wymiana obudowy. Koszt części + wymiana oleju: 1100.

Na wycieki oleju pomogło, panowie stwierdzili tylko, że nie wygląda na to żeby drugi wyciek był na sprzęgle. Musiałem trochę pojeździć no i okazało się, że cały czas coś jeszcze cieknie. Efekt o tyle dziwny, że nadal brak ubytku oleju i jakichkolwiek płynów. Wyciek dość duży, wszystko znów zachlapane, z osłony silnika aż kapało.

Wczoraj kolejna wizyta w Gliwicach, znów oglądanie silnika i brak pomysłu - no i na szczęście, po rozmyślaniach Panowie stwierdzili jednak co to jest.
To nie olej, płyny - tylko paliwo!!! Ucieka z nieszczelnego przewodu przelewowego z wtrysków! Podobno zdarza się w 2.0 dci... Koszt samego przewodu - około 300pln.

Dzisiaj odbieram autko - mam nadzieję, że to już koniec tematu. Na szczęście obyło się bez pożaru autka ;)

Jest duża szansa, że z pierwotnej wyceny w ASO: 6600, cała sprawa zakończy się na 1500pln! ;)

marekwodniak
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2011, 14:13
Renault: Renault Fluence
Silnik: 1,6 16V,115KM
Lokalizacja: Brzeszcze

Re: [KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrz

Post autor: marekwodniak »

Na forum klub renault clio jest forumowicz Sokol z Krakowa i pomimo odległośći warto do niego podjechać bo jest dobry i tani.Robi tylko renówki.Polecam.

BlackRaven
KLUBOWICZ
KLUBOWICZ
Posty: 1337
Rejestracja: poniedziałek, 30 grudnia 2013, 22:41
Renault: Laguna Coupe
Silnik: 2.0 Dci

Re: [KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrz

Post autor: BlackRaven »

Dokładnie jest modem tu: http://www.klubrenaultclio.pl/index.php
Wystarczy się zalogować i napisać PW
Walka z rakiem została przegrana. Odeszła lepsza połowa mnie

BeXa
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 315
Rejestracja: wtorek, 6 lipca 2010, 14:57
Renault: Megane
Silnik: K7M 702 1598 ccm
Lokalizacja: Pruszków

Re: [KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrz

Post autor: BeXa »

marecki456 pisze:Mały update sprawy - może komuś się przyda.
To nie olej, płyny - tylko paliwo!!! Ucieka z nieszczelnego przewodu przelewowego z wtrysków! Podobno zdarza się w 2.0 dci...
Ja tylko nie kumam jednego - jak nikt nie mógł zdiagnozować wycieku paliwa - przecież taki wyciek czuć z kilku metrów. Ropa pachnie chyba jeszcze intensywniej niż benzyna.
Obrazek

Awatar użytkownika
djmonkey
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: niedziela, 15 września 2013, 21:14
Renault: Megane Kombi
Silnik: 1.6 16v
Lokalizacja: Gdynia

Re: [KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrz

Post autor: djmonkey »

No jestem w szoku bo olej napędowy strasznie śmierdzi dodatkowo ładnie czyści blok z osadów

old
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 122
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2011, 20:30
Renault: Koleos 2 Initiale P
Silnik: 2.0 dCi 175 4x4 CVT

Re: [KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrz

Post autor: old »

a ta nieszczelność przewodu czym spowodowana? przetarł się czy coś innego? bo może jest jakiś ots na to i powinni zrobić za free w aso

derweise
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 184
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 20:09
Renault: Laguna III GT
Silnik: 2.0 dci
Lokalizacja: Świdnica/Wrocław

Re: [KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrządu

Post autor: derweise »

Watek stary,ale odkopie,bo moze komus sie przyda. Jezdzilem dwa lata Laguna III z tym silnikiem i znam je od podszewki,zreszta na RLKP jest o tym masa watkow.

To typowe w tym silniku.Slaba mastyka. Mamy dwie opcje:

1. Nie ruszamy jesli jest to zapocenie obserwujemy jak nie ubywa oleju.

2. Oddajemy do uszczelnienia za okolo 150zl plus nowy uszczelniacz,nie pamietam ceny,ale z 80zl kosztuje ori. Naprawa polega na sciagnieciu pokrywy i jej ponownym uszczelnieniu. Starego uszczelniacza lepiej drugi raz nie wkladac,szkoda ryzykowac,ze bedzie puszczal,a kwota do zniesienia:-)

Haczyk tkwi w tym,zeby znalezc kogos,kto zdejmie pokrywe bez jej uszkodzenia,bo nie kazdy to potrafi. Nowa pokrywa kosztuje 220zl,wiec robi sie niezla kwota. Przy demontazu sprawdza sie stan lancucha i napinacza(ktore sa ogolnie trwale w tych silnikach)

Kolejna sprawa to czy za rok,znow nie pojawi sie zapocenie:-)

Robilem to i nie trzeba wyjmowac silnika ani kupiwac nowej pokrywy.

antjama
Bywalec
Bywalec
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 25 marca 2017, 16:47
Renault: koleos

Re: [KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrządu

Post autor: antjama »

na poczatek sie przywitam bo to moj pierwszy post na forum.
kupilem niedawno koleosa z 2010 i na przegladzie przedzakupowym powiedzieli mi wlasnie, ze mam jakies wycieki spod pokrywy. gdzie w warszawie moge to sprawdzic i ewentualnie naprawic (przeglad robili mi w decarze na modlinskiej ale musze przyznac, ze niespecjalnie zdobyli moje zaufanie).
dodatkowo funkcja handsfree nie zamyka mi auta w przednich drzwiach kierowcy - to tez chcialbym gdzies sprawdzic i naprawic.
za wszelkie porady dziekuje :)

Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrządu

Post autor: Exafi »

odkopie troche ;) wymieniał już ktoś ten uszczelniacz? Czy warto to robić jak się lekko poci .. U mnie 2008 rok i 50 tyś przebiegu.. Czy jak założę nowy oryginalny ,to bedę miał spokój na pare lat przy moich przebiegach czy mimo woli i tak za rok/ dwa znowu będzie się pociła obudowa rozrządu.. Druga sprawa zauwazyłem ,że lekko poci się też przy obudowie miski olejowej.. Czy wymiana samej oszczelki wystarczy? Nie ma żadnych kropli oleju, ale widać ,że się poci co mnie strasznie irytuje ; p

Bodzio90
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 19 sierpnia 2018, 11:49

Re: [KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrządu

Post autor: Bodzio90 »

U mnie coś leci z prawej strony silnika, czyli prawdopodobnie właśnie z tej obudowy. Czy jest jakieś miejsce w internecie w którym mógłbym sprawdzić jakieś szkice elementów silnika (czy jak to nazwać) tak jak ma to miejsce w przypadku BMW (realoem com). Wtedy mógłbym sie odnieść do tego co widzę pod maską kolesia, bo dostęp jest trochę mizerny...

KOLEOS007
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 220
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Renault: Koleos II
Silnik: 2,0 DCI 175km

Re: [KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrządu

Post autor: KOLEOS007 »


Exafi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2016, 21:30
Renault: Koleos
Silnik: 2,0 dCi

Re: [KOLEOS 08r. 2,0dci 173KM] Wycieki oleju z obudowy rozrządu

Post autor: Exafi »

Orientował się ktoś jaki koszt uszczelniacza tego walka rozrządu w serwisie ? W kwietniu chyba się za to w końcu zabiorę włącznie z nowa obudową.. widać przypocenie i pojedyncze kapki oleju na obudowie.. ponad to olej chyba trafia na ośkę i ta rozrzuca wszędzie, co brzydko wygląda... :-\

ODPOWIEDZ